Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők akik a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők akik a gyereket a másik szülő ellen nevelitek! Miért teszitek?

Figyelt kérdés
Mostanában sok ilyet tapasztalok. Akik így tesznek, miért tesznek így? Miért nem fogják fel, hogy a másik szülő szidalmazása, besározása, a láthatás és/vagy kommunikáció tiltása nem tesz jót a gyereknek? Annak a gyereknek mindkét szülő a szülője!
2010. febr. 4. 10:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Én értem.Mi (vagyis a Párom) sem nagyon tudunk mit tenni...Vagyis tudnánk,de úgyis a gyerek inná meg a levét.

Az anyuka a betegségét használja,mindig azt mondja a gyereknek,hogy ha bármi történik,abba ő biztos belehal!Bármi alatt értendő,hogy az apja pl el akarná tőle venni vagy ilyesmi.(Jelzem,nincs az apukának ilyen szándéka,bár nyugodtabb lennék,ha mi nevelhetnénk a gyereket...)

Így inkább nyelünk,elég sok mindent elnéz a Párom.

Ha bíróságra menne,csak rosszat tenne vele,megutáltatná magát a gyerekkel :( legalábbis az anyuka tutira gondoskodna róla....

2010. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

És akkor az a megoldás, hogy a végtelenségig tűrni??

Nálunk is ez volt, a türelemre és kivárásra alapoztunk.

Nem ment. Bekeményítettünk.

Rendőrt hívtunk, ügyvéddel válaszoltunk a fenyegetőzésre.

És láss csodát, 1,5 hónapja nyugalom van.

A gyerek 5 éves és imádja az apját!

Van egy határ, ami után szerintem már nem szabad tűrni.

2010. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem elvált szüleim vannak, de egyiknél sem laktam egy napot sem. Ha nem anyám ott felejtett a nagyimánál 3 éves koromban.De soha egy olyan pillanat nem volt még hogy ellenük hangoljon vagy egy rossz szot szoljon roluk.
2010. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy nem leszek népszerű. Ha az apa ennyire szereti a lányát

1: igenis ha kell, akkor a Bíróság!

2: szerintem meg kellene próbálni anyukához közelebb kerülni! Tudom, tudom... De, ha ez az ára. Nem arra gondolok, hogy kibékülni... Mennyi idő telt el a válás óta? Biztos embere válogatja, de egyszer minden harag elszáll. Engem 8 hónapos terhesen hagyott ott az exem. Amíg nem tettem ezen túl magam,kb. 3 évig tartott, piszok indulatos voltam én is. Nekem nincs pasim, ő talált magának vkit. (egy másik miatt "lépett" le). Amióta belenyugodtam, másképp látom a dolgokat. Tényleg a gyerek érdekeit tudom nézni. De nálunk más a helyzet. Én engedném, ő nem akarja látogatni. Nem erőltetem. A gyereket nem nevelem az apja ellen, igaz ha felnő mindent elmesélek majd neki. De csak akkor, amikor erre majd már megérett. Ez a probléma az enyém, nem a gyerekemé. Valahogy csak megszületett ez a gyerek... Akkor azért apát is más színben látta még anyuka gondolom...

Kitartás! Az egyik kollégám évekig küzdött a gyerekért. Neki ez bevált: anyukával próbált jó viszonyt kialakítani, sokszor nagyot kellett nyelnie ugyan, de ez vitte őt közelebb a gyerekéhez, és SIKERÜLT! És igenis, a gyereknek joga van ahhoz, hogy az apja mennyit küzd érte...

2010. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!