Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya már nem először mondja...

Anya már nem először mondja rám, hogy úgy nézek ki, mint egy k. urva, dagadt a combom, neki jobb alakja van, stb. de miért?

Figyelt kérdés

ő 39 lesz decemberben, én novemberben 17 leszek. 173 cm és 55 kg vagyok nagyjából. valamelyik nap 4x kellett átöltözzek, mert amikor felvettem egy rövidnadrágot, rögtön ideges lett és azt mondta "menj amiben akarsz a dagadt comboddal". erre felvettem egy másik rövidnadrágot, azt mondta, úgy nézek ki, mint aki strandra megy mit képzelek, hogy így megyek utcára. aztán felvettem egy cicagatyát, ami ki van vagdosva, de vettem alá harisnyát is, akkor megkaptam, hogy így nem mehetek ki, úgy nézek ki, mint egy k.urva. utána felvettem egy sima hosszú farmert, akkor már tényleg majdnem falnak szaladtam, amikor megszólalt: -Velem meg nem tudtál volna sima hosszú farmerben jönni, mert szerinted megsültél volna!?...

Ma pedig szóba hozta, hogy nem bántásból mondja, de többen is megjegyezték, hogy neki jobb alakja van mint nekem.(ezt nem először mondja és szörnyen idegesít, mert nekem ez nagyon rosszul esik, hogy olyan, mintha próbálna velem versengeni és lealacsonyít engem a saját anyám.) Hogy a francba tarthatja egy anya szebbnek magát, mint a lányát??? Egyáltalán hogy jut eszébe ilyen neki vagy bárkinek, hogy melyikünk a szebb? Ráadásul nem mondom, hogy különösen izmos vagyok vagy bármi, de nem gondolom, hogy kövér lennék, viszont amikor ilyeneket hallok anyától sokkal csúnyábbnak érzem magam és rosszul is esik:( ha meg megmondanám neki, hogy rosszul esik nagyon (ezt biztos látja rajtam, de fontosabb neki, hogy magát fényesítse) akkor is tudnám és zavarna, hogy ha rámnéz azt gondolja, hogy ő ennyi idősen ezerszer jobban nézett ki:(


2010. jún. 9. 00:44
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
80%

173 cm és 55 kg? Ez teljesen ideális! El sem tudom képzelni, hogy lehetnének dagadt combjaid. Az anyukád lehetne intelligensebb (bocs) hogy a kapuzárási pánikját nem a tinédzser lánya önértékelésének rombolásában vezeti le...

Én 35 vagyok, a legnagyobb lányom kezd igazán csinos, szép lenni, szexis stb. Egyrészt jó érzés, másrészt kezdem félteni emiatt, mert még igen naiv, harmadrészt megfordul a fejemben az a gondolat, hogy de jó lenne ilyen szépnek, csinosnak lenni, a férjem is megérdemelné hogy olyan legyek, de ez már nem lesz így soha. De emiatt lehúzni egy fiatal lány önértékelését egyenesen bűn. Azt fogadd meg, hogy szolídan öltözöl, ilyen korban a lányok kevesebbet gondolnak a kinézetükről a valóságnál, és nem jó ha emiatt tapadnak rád, hogy rosszabbat ne is említsek.

2010. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) egyáltalán nem öltözök kihívóan..imádom a divatot, de nem imponál nekem, ha azok a tahó fiúk/férfiak utánam néznek, akik csak azokat a lányokat veszik észre, akiknek kivan a fél mellük:S
2010. jún. 9. 00:55
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Se olyan öreg, se olyan türhő, se olyan gyerekes, se olyan fap!na nem vagy, mint műkedvelő esztétánk, anyu. Tekintheted háttérzajnak a hangját szerintem. Esetleg ha tényleg sok már, akkor tényleg jó, ha tudja, hogy a hangja belevész a kutyaugatásba :)
2010. jún. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is pont ezt csinálta anno a nővéremmel. Amikor a nővérem kamaszodott (kb 15-16 éves volt)Folyamatosan kritizálta, vagy azt mondta, hogy a tesóm egy trampli, vagy azt, hogy k*urvás, vagy azt, hogy kövér...stb. Egy ideig nagyon rosszul esett tesómnak, hogy anyu ilyeneket mond, de aztán nem figyelt oda rá, aztán anyu megszokta, hogy senki le se sz*arja, hogy mi a véleménye. Azóta inkább dícsérgeti a tesómat. Amúgy anyu többször is mesélte (de csak mostanában, régen nem), hogy ő lehetet volna modell, mert felfedezték, de az anyukája (nagyi) nem engedte el a fotózásra, mert szerinte minden modell ku*rva. Lehet, hogy innen származik a féltékenysége, hogy az ő esélyei elszálltak, amikor ő volt 17-18 éves. Nem tudom, de örülök, hogy leszokott erről, csak az a kár, hogy a tesóm azóta is megszállottan fogyókúrázik. Minden reggel lefut 5 kilómétert és alig eszik. Emiatt neheztelek anyura, mert az ő hibája, hogy a nővéremnek nincs semmi önbizalma. Én pedig hiába mondom el neki minden nap, hogy gyönyörű, nem hiszi el. Pedig tényleg nagyon jól össze van rakva.
2010. jún. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
ez szomorú:S az én anyukám is modelkedett olaszban vannak róla képek, meg azt mesélte, hogy valami filmbe hívták, csak apa nem engedte, mert szerinte csak ágyba akarták vinni... azt is szokta mondani anya, hogy az arcom szinte ugyanolyan, mint az övé volt, de neki jobb volt az alakja (szerinte még most is jobb), mint nekem, mert ő táncolt
2010. jún. 9. 01:07
 6/44 anonim ***** válasza:
78%
Hmmm. Az anya féltékeny a lányára? :)
2010. jún. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, szerintem komolyan gondolja, hogy 20 évesnek néz ki..
2010. jún. 9. 01:30
 8/44 anonim ***** válasza:
64%
Anyukád féltékeny. Megöregedett és nem tudja elfogadni. Ajánlok neki egy pszichológust és egy plasztikai sebészt. A nők meghülyülnek, ha öregszenek, de ez már sok. Fogadja el, hogy nem 20 éves és a franc sem akar egy 40 évessel "csajozni". Apukád mit szól ehhez?
2010. jún. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Hát, mondanám, hogy legyél elnézőbb anyukáddal, ha nem csesztetne téged, csak szimplán hiú lenne. Az (többé-kevésbé) normális, hogy szolíd ruhákban akar látni, de ha meg "slampos" vagy, akkor jaj neked, jön a leszúrás. :)

Na de az, hogy szidalmaz téged, az durva. Nem lenne szabad az önértékelésedet a sárba taposnia. Már csak hab a tortán, hogy a paramétereid alapján gyönyörű lehetsz, ha holnap reggel a Te súlyoddal ébrednék, ugrándoznék örömömben.

Azt tudom mondani, neked, hogy én is, amióta betöltöttem a harmincat, nehezen fogadom el, hogy megy az idő és nekem egyre több minden tilos. (sminkben, frizurában, öltözködésben, viselkedésben, stb). Biztosan nehéz látnia Téged, akinek most nyílik ki a világ, de ezt akkor is saját magában kellene elrendeznie. Jó lenne, ha megpróbálnád elereszteni a füled mellett a kritizáló szavakat, mert az ilyen -tinikorban szerzett- lelki sérülések, csak sokára gyógyulnak... Egyszer, amikor "józan", mondd el neki, hogy fájdalmat okoz, ha az önbecsülésedet rombolja, mondd, hogy szereted, épp ezért szenvedsz a viselkedése miatt. Drukkolok neked!

33/N

2010. jún. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, örülök, hogy megértitek, mit érzek. Az a baj, hogy félek is tőle, mert komolyan mondom, szerintem valami baj van az agyával, bár ezt nagyon rossz így leírni, de szerintem így van. Rengetegszer hányok és sírok az idegességtől, amikor olyan dolgok miatt nekem jön és mindenféle büntetéseket szab ki, amik meg sem történtek.. a barátomat pedig utálja és az élettársával együtt, akivel 3 hónapja jött össze kb és már max 1 hónap után ideköltözött próbálnak mindenhol keresztbe tenni nekem, hogy ne tartsam vele a kapcsolatot szobafogságban vagyok rengeteget, anya elveszi a telefonomat, mindent amivel tartani tudnám a kapcsolatot a külvilággal, ordibál velem, volt, hogy már a barátomnak is adott egy nagy pofont, mert elém állt, amikor anya megakart verni, mert eltűnt fél tábla csoki, és anya szerint én ettem meg... szóval az ilyen nagy cirkuszok közben vagy ha anyának éppen rossz kedve van, csak ilyenkor vágja hozzám, hogy hogy nézek ki..ha jó kedve van még meg is dícsér néha, hogy jól öltöztem fel vagy valami, de amikor felmegy benne a pumpa minden kis apróságért igazán nem tudok mit kezdeni vele ha meg felhozom ezt a témát neki amikor nyugodt, akkor meg veszekedés lesz a vége:(
2010. jún. 9. 02:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!