Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családi kapcsolatok ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi kapcsolatok ennyire gyengék, vagy ezek a térítők ennyire gátlástalanok? Környezetemben több házasságot romboltak szét különböző vallások, szekták képviselői. Mivel tudak hatásuk, felügyeletük alá rendelni ennyi kiszemeltet?

Figyelt kérdés

A recept a következő. Általában a gyerekkel otthon lévő anyukákat szemelnek ki. Természetesen akkor kopogtatnak, amikor nincs otthon a férj. Először csak szépeket mondanak, apróbb ajándékokat hoznak a kicsinek. Aztán megkezdődik az agymosás. Egyetemet végzett anyukát programoztak úgy át, hogy elvált a férjétől, odaadta mindenét. Most a korábbi jólét helyett koszos kis szálláson él a gyerekkel, adományokból tartja fenn magát. Életét a "jótevői" irányítják. Látszólag boldog.

Hogy érik ezt el ezek az aktivisták?



2015. jan. 25. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen, de azért nem ennyire általános, mint ahogy leírtad. Én pl. nagyvárosban élek, de egy sincs a közeli-távoli ismeretségi körömben.
2015. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A példaként említett hölgy a feleségem kolléganője volt. Nekem is van egy munkatársam akinek a feleségét sikerült leválasztaniuk a családról. Nálunk hónapokig próbálkoztak. Csak én is és a feleségem is határozottan, néha már durván kergetjük el őket. De őket nem lehet megsérteni. Jönnek újra!
2015. jan. 25. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A vallás ilyet nem csinál. Csak a szekta. Hitgyüli, szcientológia, ilyenek. Ezek undorító pénzhajhász bandák, akik tönkreteszik a családokat és az embereket. A másik részről, meg gyenge akaraterő áll, nem hiszem, hogy a családi kapcsolatokkal lenne gond, inkább emberi gyengeség.
2015. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy itt élő zsidó (izraeli) barátom. Róla nem szállnak le a jehovások, pedig elmagyarázta nekik nem egyszer, hogy köszöni, de vallásos (ortodox zsidó) családban nőtt fel és a mai napig tartja a vallását és nem áll szándékában kitérni belőle.


Nálam is próbálkoztak valakik szektás szöveggel. Kétszer udvariasan elküldtem őket, harmadszorra bepöccentem, nagy mosollyal beinvitáltam őket és megpróbáltam erőszakosan betéríteni őket a sátánizmusba.

5 perc után menekülőre fogták, soha többet nem láttam őket. (Amúgy nem vagyok vallásos :)).

2015. jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyenekkel szóba sem állok, rögtön az elköszönéssel kezdem, esélyük nincs egy mondatot sem szólni. Kiráz a hideg tőlük.

Az emberi hiszékenység és butaság határtalan és ez sokszor nem iskolai végzettség, vagy családi gyengeség-erősség függvénye.

2015. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Most olyan fizikai világban élünk ami ritkán ad biztonságot, stabilitást, pozitív jövőképet. Például régen a fiatalok tudták hogy ha igyekeznek jól tanulni, jó iskolába fogják őket felvenni , a jó iskolájukkal pedig jó fizető, biztos munkahelyük.

Ma a fiatalok azt látják hogy apjuk, anyjuk sokszor hiába iskolázott bizonytalan a jövőképük. Fogalmuk sincs mihez kezdjenek az életükkel mert csak az akadályokat látják mindenhol, és nem találnak valós receptet a biztonságra, a boldogulásra. Ez az általános közhangulat ma.

Ezt könnyű kihasználni bármilyen pozitív jövőképet kínáló szektának.

2015. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem véletlenül a nőket szemelik ki. Férfiba ritka az, akit ilyen baromságokra rá lehetne venni.
2015. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A példámban említett hölgy már otthagyta a munkahelyét, nem áll szóba a szüleivel sem. Őket is az ellenségeinek tekinti.
2015. jan. 25. 11:16
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
7-es, férfiak is vannak ilyenek szép számmal, nem kell aggódni.
2015. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

attól hogy egyetemet végzett az ismerősöd, még nem jelenti hogy racionálisan gondolkozó.

én is elküldöm az ilyeneket.

lett volna ingyenes lehetőség angolokkal beszélgetni, nyelvórán részt venni. nagyon csábított , hiszen pont nyelvvizsga előtt álltam. de mivel a bapisták szervezték nem mentem el inkább.

de normális ember még ha be is áll ilyennek, akkor sem dobja el a családját. és a családja se mondd le róla

2015. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!