Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Környezetemben több fiatal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Környezetemben több fiatal, gyermekes család is él. Csak én nem értem a következőket?

Figyelt kérdés

Adott két anyuka. Mindkettő a gyermekével van még otthon. A gyerekeket ismerem, nagyjából hasonló vérmérsékletűek.

Az egyik anyuka ki sem látszik a panaszokból, hogy levegőt venni sincs ideje a gyerek mellett, a másik azon gondolkodik, hogy valami bedolgozást kellene vállalni, mert úgymond "megöli az unalom". Mielőtt azt mondanátok, biztos az apukák hozzáállása különböző, hát nem! Mindkét anyuka elégedett a férjével ezen a téren.

Miért nem győzi az egyik és miért unatkozik a másik?



2014. jún. 18. 11:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Mert van olyan gyerek, amelyiket lerakod a homokozóba és ott elvan egész nap (alternatív megoldásként a tévé elé), és van amelyik egész nap rámol, és ha kimész vécére akkor magára rántja a szekrényt.
2014. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Mert különbözőek vagyunk.

Mindenki másképp éli meg ezeket a (és más) dolgokat.

2014. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet, hogy unatkozó anyukának valaki segít a háztartásban? Pl. nagyszülő? Egyébként szerintem hozzáállás kérdése, van aki nagyon preciz és több mindenre kiterjed a figyelme, van akinek pedig néhány dologban nincs akkora igénye és több energiája marad másra. Szerintem minden család életében nagyon sok meghatározó tényező játszik szerepet amik miatt ekkora lehet a különbség, miért foglalkozol velük?
2014. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Én egy 30 éves anyuka vagyok,van egy 4 éves kislányom és egy 1 éves kisfiam.Mikor az első megszületett,én is úgy éreztem,hogy annyi dolgom van,hogy nem bírom már. Fél évig gyötrődtem,nem értettem hol rontom el,mikor az összes ismerősöm arról beszélt,hogy milyen jó otthon a gyerekkel,én meg szinte alig kaptam levegőt.Aztán rájöttem,hogy ott a hiba,hogy mindent tökéletesen akarok teljesíteni,foglalkozzak a gyerekkel,szoptassam,pelenkázzam,vigyem sétálni,főzzek,mosogassak,takarítsak,vásároljak,intézzem el a postát,bankot,emellett HOL VAGYOK ÉN (egy fodrász,kozmetikus stb.) Úgy éreztem,hogy mivel én vagyok otthon,és a férjem sokat dolgozik nekem kell ezt egyedül mind véghez vigyem. A férjemmel megbeszéltük a dolgokat,és ő is azt mondta túlvállaltam magam. Azóta lazítottam a tempón,és most már minden rendben.

Lehet,hogy a barátnőidnél is itt ütközik a dolog.

2014. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az egyik a gyerekkel foglalkozik elsősorban, és csak utána jut idő a háztartásra, a másik pedig gyorsan elvégzi a háztartást, aztán pedig unatkozik a gyerekkel. Szóval szerintem a hozzáállás más a két anyukánál.
2014. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 3 van, és nem unatkozom, de nem is panaszkodom. Én is elvágyok dolgozni, mert a gyerekeken kívül jó lenne néha felnőttekkel is foglalkozni. Az igaz, hogy gyerekfüggő az egész. A környezetemben van 2 egygyerekes anyuka. Sokkal több a problémájuk, mint nekem a hárommal. Az enyémek tudnak együtt játszani, de egymagukban is. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem játszom velük. Szerintem szoktatás kérdése az egész. Vagy megtanul egyedül játszani még egészen pici korában (én erre tanítottam őket), vagy szórakoztathatod őket egész nap. A rumli meg ne érdekeljen, minden gyerek utál rendet rakni. Elég egyszer este. :) Különben úgy jársz, mint a panaszos anyuka.
2014. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Mert mindenki más és a gyerekek is mások.

Nekem is van olyan anyuka ismerősöm, aki alig várja, hogy visszamenjen dolgozni és otthon is mindig keres valami kreatív elfoglaltságot, hogy ne unatkozzon.

Neki egyébként egyáltalán nem fontos a házimunka, rend, ezért van sokkal több "szabadideje". Akár ez is lehet egy ok.

De lehet, hogy a gyerekek különbözőek, bár te hasonló vérmérsékletűnek gondolod őket, de sok gyerek máshogy viselkedik idegenek előtt, mint amikor csak a szüleik vannak ott.

2014. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szerintem sok múlik azon, hogy kinek mi a rend, mi az amit feltétlenül el kell végezni naponta.


Bár látszólag nem ide tartozik, mégis leírom anyósom "elrettenő" példáját. Mielőtt valaki elfogultsággal vádolna, elmondom messze élünk egymástól.


Ő kimos, szárogat, vasal. Eddig rendben. De itt jön a meglepetés! A tiszta ruhát nem teszi a szekrénybe, hanem másnap, harmadnap újra kimossa, szárítja, vasalja! Hogy miért? Ő azt mondja, hogy lássák, hogy ő mindig dolgozik, ne mondhassák hogy dologtalan.


Biztos, hogy akinek semmire nincs ideje, az mindig csak a szükséges feladatokat végzi?

2014. jún. 18. 12:18
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert nincs két egyforma ember. Mindenkinek más a sok elfoglaltság. Van, aki szívesebben csinálja, van aki kevésbé. Van aki jobban összeszervezi a munkákat van aki kevésbé. Ennyi.
2014. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
9-es: Ilyet még sose hallottam, de komolyan... Akkor az anyósod tulajdonképpen a rabja annak, hogy mások milyennek lássák, tehát egyfajta megfelelési kényszerben él.
2014. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!