Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családi kapcsolatok ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi kapcsolatok ennyire gyengék, vagy ezek a térítők ennyire gátlástalanok? Környezetemben több házasságot romboltak szét különböző vallások, szekták képviselői. Mivel tudak hatásuk, felügyeletük alá rendelni ennyi kiszemeltet?

Figyelt kérdés

A recept a következő. Általában a gyerekkel otthon lévő anyukákat szemelnek ki. Természetesen akkor kopogtatnak, amikor nincs otthon a férj. Először csak szépeket mondanak, apróbb ajándékokat hoznak a kicsinek. Aztán megkezdődik az agymosás. Egyetemet végzett anyukát programoztak úgy át, hogy elvált a férjétől, odaadta mindenét. Most a korábbi jólét helyett koszos kis szálláson él a gyerekkel, adományokból tartja fenn magát. Életét a "jótevői" irányítják. Látszólag boldog.

Hogy érik ezt el ezek az aktivisták?



2015. jan. 25. 10:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%
A baptisták nem szektások... Oda nyugodtan mehettél volna, ők normálisok. A szekta és a vallás ég és föld.
2015. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Régebben a belvárosban éltem, ott forgalmasabb csomópontokban néha térítettek - asszem - a krisnások. Egy ismerősöm mondta, hogy a "goranga" (asszem:)) valami köszönésféle, ilyenkor azt hiszik, hogy közülük való az illető és nem vegzálják a szórólapokkal.


Említett ismerőssel sétálunk, közelít egy krisnás, nekem eszembe jut, hogy valami gor... Egyre közelebb ér, én nagy mosollyal rákiáltok: Gorgonzola!!

Szegény csávó lefagyott, ismerős szakadt a röhögéstől és elsétáltunk mellette. Mire újra jelet kapott a srác, már messze jártunk.

2015. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Befolyásolható emberek mindkét nemből, társadalmi rétegből, iskolázottsági szinttől függetlenül kerülnek szekták karmaiba. Megtalálják a gyenge pontjaikat, segítő kezet nyújtanak, aztán jón az agymosás.

Az emberek nem tudnak nemet mondani, nem állnak ki magukért. Sokan belekapaszkodnak spiritulis, vallási dolgokba, mert keptelenek szembenézni a valósággal.

Kónnyebb hinni valami megfoghatatlanban, mint elfogadni a sokszor kemeny valóságot.

Aztán mikor mar az élete részévé vált a hit, vallás, akkor bármit megad azért a szerencsétlen, hogy megfeleljen az elvárásoknak, és tagja maradhasson a csoprtnak, gyülekezetnek, akármi ek.

2015. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"7-es, férfiak is vannak ilyenek szép számmal, nem kell aggódni."


És szerinted mit jelent az, hogy a többségében nők, ritkábban férfiak? Nyilvánvaló, ilyen baromságokra legalább 80%-ban a nők vehetők rá, ha tetszik, ha nem. :)

2015. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne általánosítani hogy "szekta"

A vallás pedig milyen vallás? pl buddhizmis, krisnások, vagy hinduizmus?

azért mert ezek a keleti vallások messze vann tőlünk, nem azt jelenti hogy az szekta. Lehet hogy az ilyen anyukák azért mennek ilyen vallási közösségekbe, mert ott érzik, és megkapják azt a szeretetet amit a családi közegben sajnos nem.

Én nem tartozom semmilyen valláshoz, se gyülekezethez, hanem csak a magam útján járok, de van ismerősöm aki jár egy közösségbe, amit mindig második ember szektának nevez, közbe pedig csak élvezi az életet és olyan emberekkel tölti az idejét akiktől önzetlen szeretetet kap.

"látszólag boldog"

és honnan tudod hogy hogy csak látszólag?

Tehát szerintem először több dolgot kéne megtudni ezekről a közösségekről. NEm csak annyit hogy ha elváltak, és megváltozott akkor biztos "szekta"

30-40-50 évesen is megváltozhat az emberek gondolkodásmódja.

Szóval szerintem elég felszínesek ezek a dolgok amiket beleírtál. Lehet nem kéne előítéleteket hoznod. Azért mert te nem jösz ki az ilyen emberekkel (ki tudja miért) nem azt jelenti hogy szektába járnak és akkor biztos boldogtalanok is.

én is elkezdtem jógázni a városunkban, és persze azonnal elterjedt a hír hogy szektás vagyok. Miközben csak egy olyan testmozgást végzek ami élvezetes és megnyugtató számomra.

magamat ismétlen, szerintem nagyon felszínesen fogalmaztál, és azt látom nem is vagy elég informált ezekken a vallási gyülekezetekkel kapcsolatban.

annyi biztos hogy ezek a "szektás" emberek nem foglalkoznak mások életével, ellenben például veled.

2015. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!