Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 16 éves nagylányom hónapok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves nagylányom hónapok óta nem akar menni az apjához kapcsolattartásra. Lehet nekem ebből valami bajom?

Figyelt kérdés
Korábban rendszeresen, 2 hetente találkoztak, azonban mióta 2 éve volt férjemnek másik kapcsolatából gyermeke született, nem fizeti a gyermektartást lányom részére. Ez a lányomnak (és nekem is) nagyon rosszul esik, ezért nem akar vele találkozni. Fél év elteltével jelentettem be a bíróságon az elmaradást, addig reménykedtem benne, hogy rendeződik a helyzet. Az ítélet is megvan már, ennek ellenére nem fizet...

2015. jan. 27. 12:05
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Hogy érthető legyen: nem azért nem megy a lányom, mert az apja nem fizet. A nem fizetést már hamarabb elkezdte, én fél évig vártam a bírósággal, hogy tegyenek lépéseket. Addig is tartották a kapcsolatot.

Az apa természetesen minimálbérrel van bejelentve, de vagy 4(!) ingatlana és egy belvárosi étkezdéje! végrehajtás van folyamatban, de erre sem reagál semmit, a végrehajtó pedig csak húzza az időt.

A lányomat néha felhívja, de a beszélgetés abból áll, hogy a gyereket nem is engedi szóhoz jutni, csak "löki" a hülyeségeit, mindennek elmondja a családomat! Egyébként bántalmazás miatt váltam el tőle 2001-ben...

2015. jan. 27. 12:51
 12/26 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező mennyi közöd is van neked a VOLT FÉRJED vagyonához?


Igen tipikusan az a nő vagy, aki megbánta a válást, mert így kiestél a JÓLÉTBŐL!


EZ VAN!!!

2015. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Akkor tiltasd a minimálbéréből,az is több mint a semmi.
2015. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves 12. válaszoló!

Soha nem bántam meg a válást, mert egy rendkívül agresszív emberről beszélünk! Nem a vagyonát akarom, hanem a bíróság által megállapított havi gyermektartásdíjat. De egyébként nem ez volt az eredeti kérdésem...

Arra tudsz valami okosat mondani?

2015. jan. 27. 13:04
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
16 éves, szerintem már nem tud mit csinálni. Feljelenthet a gyámügynél láthatás akadályoztatása miatt, akkor gondolom meghallgatják a lányodat, elmondja miért nem megy. Nem hiszem, hogy nagy büntetést kapnál. De ahogy így leírtad hogy milyen ember, nem fog elmenni a gyámügyhöz.
2015. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
75%

A mi családunkban is ugyanez volt a helyzet. Csak nálunk arra fogta apukám, hogy azért nem fizet, mert nem látogatjuk (van egy hugom is).

Azóta 10 év telt el. Nem veszítettük el a kapcsolatot, félévente azért meglátogatom. De akárhányszor náluk vagyok, mindig eszembe jut, hogy cserbenhagyta anyukámat és engem is (nem beszélve a hugomról). Ezt én soha nem fogom se elfelejteni, se megbocsátani neki.

A te lányod sem fogja elfelejteni neki.

2015. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
9%
Én csak azt nem értem, hogy miért nem látogatja a lányod... Ha bizonyíthatóan még látogatta mikor már nem fizetett, akkor tiltathatod a minimálbérből, az is valami. De egyébként ha nem látogatja, pedig kéne akkor, ha rendezte az elmaradását, már utána nem kell fizetnie.
2015. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

Én ugyan hál Istennek nem vagyok ebben járatos, de szerintem a láthatás nem azt jelenti, hogy a gyereknek kell mennie a különélő szülőhöz. Apuka is elmehetne, elvihetnének sétálni, beszélgetni, cukrászdába, moziba, valami.

Attól pedig nem lesz a gyerek rokontartásra érdemtelen, hogy az őt nem látogató, és a fizetési kötelezettségének eleget nem tevő szülőhöz nem megy el. Én nem erőltetném.

2015. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
A lányom azért nem megy hozzá, mert igenis megbántva érzi magát, hogy az apja elméletileg még enni sem ad neki enni két éve! Ráadásul a telefonban is agresszív, kiszámíthatatlan. A lányom nem érzi magát biztonságban vele.
2015. jan. 27. 13:59
 20/26 anonim ***** válasza:
82%
Ezeket az infókat előbb is írhattad volna, nem gondolod? Akkor lehet, hogy mást válaszolok korábban. Már nagyon unom az ilyen kérdéseket, amikor a fontos dolgok csak csöpögtetve vannak a hozzászólások között.
2015. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!