Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Pontosan mit takar az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mit takar az a fogalom, hogy önhibáján kívül?

Figyelt kérdés
Volt férjem már több, mint 2 éve nem fizet gyerektartást, arra hivatkozik, hogy megromlottak az anyagi körülményei. Igaz, tényleg vannak adósságai, de ezek csak 2014. 2. felében keletkeztek, mert 2013 elején (akkor már nem fizetett) felvett egy 6 millió forintos hitelt a lakása felújítására. Én nem fogadom el ezt az indoklást, hiszen a gyerekről minden körülmények között gondoskodni kell.. Most fel szeretném jelenteni a rendőrségen, mert a bírói végzés és a végrehajtó intézkedései ellenére sem csinál semmit.

2015. febr. 1. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És hol szerepel az, hogy önhibáján kívül?
2015. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkahelye,vonasd le hivatalból. Ha nincs,ráterhelik a lakására.Önhibáján kívül=nem tehet róla.De ha már előtte sem fizetett,mondván nincs pénz,mire vett fel hitelt?Ahhoz munkahely kell.A gyereket nem csak megcsinálni kell,azt fel is kell nevelni,ahhoz pedig pénz kell!
2015. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt melyik bíróság mondta ki, hogy önhibáján kívül nem fizet? A gyt csak fél évre visszamenőleg kérhető. Te mit csináltál az elmúlt 2 évben, amíg nem fizetett? A hitelének semmi köze a tartásdíj fizetéséhez, azt nem veszik figyelembe. Ha tiltásra kerül sor, első a gyt, aztán a hitelek. Nem a rendőrségen kell feljelentened, nem ők illetékesek a gyt rendezésében.
2015. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A Btk. 212. szakasza szerint bűncselekményt követ el, aki önhibájából elmulasztja a tartást.
2015. febr. 1. 22:08
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez elmúlt két év alatt folyamatosan küzdöttem, volt több bírósági tárgyalásunk és végrehajtónál van az ügy. De nem történik semmi!!!!
2015. febr. 1. 22:09
 6/13 A kérdező kommentje:
A gyermektartásdíjat a bejelentéstől számítva 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni, de ha valaki meg tudja indokolni, hogy semmit nem mulasztott, akkor akár 3 évre visszamenőleg is...
2015. febr. 1. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mi az önhibáján kívül, hanem hogy mi az önhiba. Úgy értem, hogy ha valakinek munkája van, és szándékosan nem fizet, az önhiba. A gyerektartás fizetését bírósági határozat írja elő gondolom, tehát annak teljesítése kötelező. Tudom, van aki szarik erre, de az bűncselekményt követ el, és fel lehet jelenteni. Aki 6 milliót fel tud venni arra, hogy felújítsa a lakását, ott nem lehet szó önhibán kívüli dologról.

Lényeg a lényeg, a volt férjedet be kell perelni. Követelni kell a gyerektartást. Olyan nincs, hogy megromlottak az anyagi körülményei. Kötelessége előteremteni a meghatározott pénzt. Nem is értem miért vártál eddig, én már 1 hónap elmaradás után nyomultam volna a bírósága jelezni, hogy nem fizet.

2015. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem tiltják már a fizetéséből? Ahhoz elég egy végzés. Valahogy ez nekem magas.
2015. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most láttam, hogy már végrehajtónál van az ügy. Hát, akkor nekik kellene ezt intézni. Állami megelőlegezést nem tudsz kérni?
2015. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
4 órás minimálbérrel van bejelentve, egyéni vállalkozó. Mivel van lefoglalhato vagyona, ezért nem tudok allam általi megelőlegezest kérni. Az ingatlanjat már megterheltek végrehajtási joggal, ennek ellenére semmi nem történik. Mit tudnék még tenni?
2015. febr. 1. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!