Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek ha nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ha nem tudok beletörődni, hogy csak kéthetente láthatom a gyerekeimet? Akárhány ügyvédnél jártam mind azt mondja hogy esélyem sincs több láthatásra ha anyuka nem egyezik bele, mert évek óta ebbe szoktak bele a gyerekek.

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 23:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Anyukával nem tudsz egy olyan kapcsolatot kialakítani, ahol nem a bíróknak, (vadidegeneknek) kéne eldönteni, hogy hányszor láthatod a gyerekeidet? :(
2015. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek? Mert ha nagyobb és ő is igényli a több találkozást, akkor ő is elmehet hozzád. Senki nem fogja visszarángatni.
2015. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Hmmm...

:-(

2015. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kisiskolások. Anyjuk szerint nem tesz jót a gyerekeknek ha kirángstjuk a megszokott rendszerből. Semmiben sem értünk egyet. Anyjuk szerint összezavarnám őket a tanulásban ha hétköznap is látnám őket. Állítólag napokig furcsák a hetvegeim után. Volt hogy bírósággal fenyegették ha nem adja, lehet ezért pipa rám.

Szerintetek ja bíróságon kérek több láthatást tuti esélytelen? Tényleg a bírók nem borítják fel a megszokott dolgokat ha nincs egetrengető körülmény a gyerek életében?

2015. febr. 4. 23:34
 5/24 A kérdező kommentje:
Elírtam, én fenyegettem hogy bíróságra megyek ha nem adja többet. Indulatomban nem tudtam mit tenni. Azóta van rám berágva és tényleg csak a végzés szerint adja.
2015. febr. 4. 23:36
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom a válásotok okát,de kérdezd már meg az exedtől,ha Ő lenne fordított helyzetbe,mit érezne,ha csak 2 hetente láthatná a gyerekeket? Csak gondoljon bele pár pillanatra...

A másik,hogy 2 hetente láthatod őket,nem gondolom,hogy kevésbé,sőt méginkább felborítja a gyerekek lelki békéjét,egyensúlyát.

Valahogy ez nagyon nincs jó.Gondolom fizeted a gyerektartást,de nem havi 2x láthatásért...ez abszolút nem fair.

Hogy jogilag nem tehetsz semmit,ez nekem furcsa,főleg,ilyen indokkal: " anyuka nem egyezik bele, mert évek óta ebbe szoktak bele a gyerekek." -ugyan már! az jobb,hogy 2 hetente látnak egy férfit,akire azt kell mondani apu?? Ez mennyivel jobb? Érdekelne mit mondd az anyuka,ha már ennyire a gyerekek érdekeit nézi? Vagy mégsem?

2015. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Az ügyvédek jól mondják,a szülőknek egymás között kell megegyezni a láthatás jogáról!Így ha az anya nem megy bele abba hogy sűrűbben láthasd őket,sajnos el kell fogadnod akármilyen fájdalmas!A bíró azt veszi figyelembe hogy mi a legjobb a gyermeknek,és nem azt hogy milyen szar az apának!Sajnálom,próbálj megegyezni és ne fenyegetőzni,mert az nem járható út!:(
2015. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Miért váltatok el? Miért ilyen mérges rád a volt feleséged? (azon kívül, hogy megfenyegetted a bírósággal?)

Hidd el, egyetlen járható út van, ha jóban maradsz az anyjukkal.

2015. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről nagyon nehéz ezt megítélni. Normális esetben persze, hogy a gyerekek érdeke lenne az, hogy mind a két szülő jelen legyen az életükben akkor is, ha már nem élnek együtt.

Viszont nálunk rugalmas láthatás volt megbeszélve, mert az apa néha hétvégén is dolgozott. Úgy voltam vele, hogy hiába a 2 hetente láthatás a határozatban, szóljon előre, hogy mikor tudja őket elvinni és úgy alakítjuk.

Már közben külföldre jöttünk, de ha maradunk, az első lépésem az lett volna, hogy apuka írásban (sms vagy mail) 48 órával előtte jelentse be, hogy mettől meddig óhajtja elvinni őket, majd gondolom ezt se lett volna képes hisztéria nélkül betartani, úgyhogy szerintem már én is üvöltve követelném a határozat percre pontos betartását.

Egyszerűen képtelen volt alkalmazkodni, megbeszélni bármit is úgy, hogy mindenkinek jó legyen, amikor végre kinyögte, hogy akkor mondjuk péntek este elviszi a gyerekeit, akkor péntek este szólt, hogy már fáradt, mégse, majd reggel jön. Reggelből meg dél lett mire odavánszorgott (értesítés nélkül) én meg semmit se tudtam magamnak szervezni, mert haptákba álltunk, mert apuci jön...

Nem beszélve arról, hogy többször jöttek vissza hétvégéről úgy a gyerekek, hogy a bejárati ajtótól a kádba zavartam őket, mert olyan büdösek voltak. Nem a játszóteres kosz, ami természetes, hanem ápolatlan büdös (ki se mozdultak hétvégén, mert gépeztek, gondolta apuka, hogy úgyse koszolódnak).


Szóval én meghallgatnám a másik felet is, mielőtt keresztre feszítjük.

2015. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk minden szünet fele is az enyém. Nyáron 1honap meg téli őszi tavaszi szünet fele és mindig oda is adja.

Sajnos a bíróság nem adja hétközben a ggyereket, azt csak megegyezéssel lehet kérni.

Ex azt mondja hogy inkább szünetekben adja többet de a tanulási időt ne kavarjuk össze mert a gyerekek máshogy viselkednek és nem tudnak a tanulásra koncentrálni. Azt mondja a gyerekeket nézzem és ne magam. A bíró is ezt nézi sajnos és a gyakorlat alapján így dönt.

2015. febr. 5. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!