Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért számolják bele sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számolják bele sokan ezeket a költségeket a gyerektartásba?

Figyelt kérdés

Válófélben lévő anyukaként nem értem, hogy a gyt megállapításánál hogyan kerülnek a gyerek havi költségei közé olyan dolgok, mint pl rezsi mag kaja, ráadásul ezek simán 20-30ezer per hóval számolva egy ovis gyereknél.


Mármint attól, hogy valakinek ovis gyereke van, nem lesz több a villany-, gáz-, és fűtésszámla, legalábbis nálunk nem. Oké, a víz picivel, de az is elenyésző, nagyjából 2000 forint plusz költség havonta, de akkor nagyon-nagyon vastagon számoltam.


Na és a kaja? Vagy anyuka nem enne akkor, ha nem lenne gyereke? Mert az én ovisom alig eszik egy keveset, az ő ételfogyasztása elenyésző. Ráadásul ugye eszik az oviban, ott fix áras az étkezés, otthonra napi egyszeri étkezést kell biztosítani neki hétköznapokon. A vacsora simán lehet hideg kaja, mivel az oviban meleget eszik, akkor ez naponta maximum két szelet kenyér, felvágott, pici margarin meg zöldség. Hétvégén meg gondolom anyuka mindenképpen főzne meleget, amiből a gyerek jó, ha egy tányérral megeszik. Havi 30szor két szelet kenyér plusz felvágott meg zöldség, illetve havi nyolcszor a fött kajából egy tányérnyi durván számolva is maximum 10ezer forint, de akkor sokat mondok.


Szóval a gyerekre eső rezsiből meg kajából hogyan lesz 20-30 ezer havonta, a reálisan maximum 12ezer helyett?



2015. febr. 7. 20:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Sőt, még mindig nyolcas vagyok: egyébként igen, anyuka valszeg főzne magára akkor is, ha nem lenne gyermek, de valszeg nem mindennap, mert egy felnőtt kibírja valóban akár esténként egy szenyával is. Ha viszont főzz még is mindennap, szerinted egy főzés mennyibe kerül? Változatos étrendre gondolva? Napi szintre lebontva te megfőzöl kérdező csak is magadra villannyal, gázzal mindennel együtt napi 500Ftból? :D Erősen kétlem ezt is.
2015. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

Az én ovisomat ebéd után hozom haza,és ugyanúgy kér ebédet,mivel az ovisat nem nagyon eszi meg,aztán uzsizik,gyümölcsöt,joghurtot,kekszet,mikor mit,és még csak ezután jön a vacsora,zöldséggel,felvágottal,sajttal.

Ráadásul,főzni is úgy kell,hogy azért a kicsi is megegye,mert nem biztos ám,hogy amit anyuka megeszik,azt a kicsi is megfogja.Ezt a kérdést valami okos apuka írta ki.

2015. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%
Igencsak úgy tűnik, - kedves 20:54-es, - hogy itt valaki (a kérdező, aki gyaníthatóan nem egy konkrét apa) ismét azt szeretné sugallni, hogy az elvált apákra túlzottan nagy terhet ró a törvényesen megállapított gyermektartás, ami megintcsak a nőket, az anyákat hozza "előnyös" helyzetbe, míg az apákat kizsigereli és nyomorba dönti. A kérdés, szerintem, tendenciózus és nevetséges. Hogyne kellene figyelembe venni a gyermektartás összege megállapításakor a havi rezsiköltségeket, amelyek - különösen a gáz-, víz- és fűtésszámla - eleve magasabbak ott, ahol kisgyermekek élnek! Hogy lehet, továbbá, fillérre kiszámolni egy vagy több gyerek havi étkeztetési költségeit? Aki így okoskodik, feltehetően nem apa, hanem valamiféle...hmm...aktivista.
2015. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Hát nálunk meg több pl a víz a gáz az áram. Sokkal. A gyerektartásnak fedeznie kell a gyerek költségeinek jelentős részét, számolva azzal, hogy törvényesen, jogilag az együtt élő szülő természetben fizet.
2015. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

Mi ugyan nem váltunk el,de nekünk is egy ovis gyerekünk van.

Most nem kezdek itt el számolgatni,hogy mennyibe kerül egy szelet kenyér meg ilyesmi,de sokszor van hogy egész nap nem akar enni főtt ételt. Attól függ mit főzök a húst nem eszi meg,pedig a férjem és én is nagy hús evők vagyunk. A virslit amit megeszik húsfélékből. Imádja a zöldségeket,savanyúságokat,bundás kenyeret és a pirítós kenyeret (nem kér rá még vajat sem),joghurt,gyümölcsök,pogácsa (csak a házi,a boltit nem eszi meg). Édességből a ropit,pom bear macit eszi meg,nem szereti az édes dolgokat,se csoki,se cukor. És tejet,kakaót meg sem kóstolja,hiába kínálgatjuk neki. És ez nem azt jelenti hogy éheztetnénk a gyereket. Naponta főzök pl ha pörkölt van nokedlivel,akkor ő a nokedlit eszi szafttal és tejföllel,ha csirkecombot sütök sütőben vele sült krumplival,cukkinivel,répával,akkor csak a zöldségeket eszi meg. És nem azért mert nem adunk neki húst,egyszerűen olyan időszakában van,hogy nem szereti a húst meg az édességeket sem. Sőt csak vizet iszik,mert azt szereti. Ez nem azt jelenti hogy éheztetjük,hanem hogy jelenleg ezeket eszi. Lehet hogy köze van ahhoz,hogy terhesen hasnyálmirigy gyulladás miatt,nagyon szigorú diétán voltam,és se édességet,se húst nem ehettem,csak zöldségeket,pirítóst és egy két gyümölcsöt. Sokan azt mondják hogy amit az anya terhesen sokat evett,azt a gyerek szeretni fogja. Hát nálunk ez igaz lett,de attól még nem éheztetjük!

Ebből azt akartam kihozni,hogy kb nekem is annyi pénzből kijön a gyerek étkezése mint a kérdező gyerekéé. De mi felnőttek sem eszünk ugyanannyit. Míg a férjem pl 8 szelet rántott húst eszik meg én 2-t,ő 9 szelet bundás kenyeret,én 2-t. A gyerekek étvágya sem egyforma,ettől még a kérdező nem éhezteti a gyerekét meg én sem!

2015. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%
reális az lenne ha a szüleid lemondanák a netet és kikapcsolnák a fütést és zsíros kenyéren tartanának akor nem járna az eszed ilyen baromságokon
2015. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
76%

" De mi felnőttek sem eszünk ugyanannyit. Míg a férjem pl 8 szelet rántott húst eszik meg én 2-t,ő 9 szelet bundás kenyeret,én 2-t. A gyerekek étvágya sem egyforma,ettől még a kérdező nem éhezteti a gyerekét meg én sem!"


De azt ugye tudod a parányi agyacskáddal is, hogy 2 szelet rántotthús kb. 250g színhús + a panír, tehát máris jóval több csak egy étkezésre, mint a kérdező által rászánt 230-270 ft? Igaz a gyerek max. 1-et eszik meg, az talán kijön 230 ft-ból köret nélkül. Az meg mellékes, hogy zöldség, gyümölcs mellé nem jutott akkor, csak tömény fehérje. Ne vicceljünk már...

2015. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
24%
Mi az hogy a parányi agyacskámmal? Nem is ismersz,mit képzelsz magadról?
2015. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
Te most egy sóher elvált apuka vagy, vagy az elvált apuka új nője, aki sajnálja a pénzt a pasija gyerekétől?
2015. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

rezsi:

- amíg nem volt gyerek, kb 19 fokra fűtöttünk be, hogy spóroljunk, inkább felvettünk egy vastagabb pulcsit, este meg jó nagy takaróval takaróztunk. Amióta gyerek van, min. 23 fokra fűtünk, és már van, hogy októberben elkezdjük és áprilisig fűtünk, ha olyan idő van.

- a gyereknek, hiába kicsi, kb. 2x annyi mosnivaló ruhája gyűlik össze egy héten, mint nekünk. Van, hogy 3x annyi. Nyáron homokozik, saraz a játszótéren, kaja közben leeszi magát, most kezd szobatiszta lenni, az elején volt, hogy napi 3-4 szett ruha ment a mosásba. Tehát jóval többet kell mosni, mint egy embernek magára (egy héten max. 2menet, egy fehér és egy színes+ágynemű,törülköző). Ez már jócskán megemeli a víz és áramköltséget.

- apróságok, de sok kicsi sokra megy: majdnem egész éjjel megy nála a párásító, mert ha nem megy, akkor köhög a száraz levegőtől (áram), fürdésnél bekapcsolom a hőfúvót, hogy ne fázzon a fürdőben (áram), nagy kádunk van, azt teleengedni vízzel minden nap fürdéshez (víz)


kaja:

- igenis, ha valaki odafigyel arra, hogy minőségi és változatok étrendet biztosítson a kisgyerekének, akkor az jóval többe kerül az itt leírtnál. Nekem is eszik a bölcsiben, de láttam, hogy az milyen minőségű, így fokozottam odafigyelek arra, hogy itthon mit vacsorázik, s hétvégén mit főzök. Igyekszem nem parizeres kenyérren tömni, hanem főzök estére valami táplálót jó sok zöldséggel. Ha mégis kenyér lenne, akkor valami kenőkrémet csinálok (padlizsnkrém- egy padlizsán 500ft, házi májkrém, tojáskrém, avocadokrém - ez is 3-400ft körül van).

- tejérzékeny, így rizstejet vagy zabtejet veszünk neki, aminek 6-700 ft literje. Naponta 2 decit iszik, így 5 nap alatt fogy el egy liter.

- minden nap kap gyümölcsöt, ami ilyenkor télen szintén nem 2 fillér. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy néha egy kis nasi, vagy sütisütés.

- mindennap főzök neki teát, amit magamnak nem tennék meg, néha egy kis 100%-os gyümölcslé (kb.400 ft).

Persze vannak ebben "luxus" dolgok, de aki napi 400 ft-ból megoldja a gyereke étkezését, az párizsis kenyéren tartja.

Ja és hozzáteszem, hogy az én 2 évesem majdnem annyi adagot eszik ebédre, mint én. Ma pl. sültcsirke comb volt sütőtökkel és salátával. Simán bevágott egy egész combot 2 nagy szelet sütőtökkel. Én másfél combot ettem. Szóval az, hogy a gyerek alig eszik...hát ha csak párizsis kenyérrel tömöd, ne csodálkozz.


Amúgy meg azt, hogy a gyt az ovis költségekből és a rezsiből áll össze, azt honnan agyaltad ki?

Lássuk csak:

- ruháztatás: kb. 3 havonta új cipő, ami megint csak, ha minőségibb, akkor 6000 ft-nál kezdődik. Növi ki a ruháit, kiszakad a játszón, tönkreteszi stb.

- ha beteg, akkor nekünk most az influenza alatt majdnem egy 10es ment el gyógyszertárban.

- ha még nem szobatiszta, akkor a pelenka csillagászati árakban

- nagyobb gyereknek (iskolás) bérletet venni, szakköröket, táborokat, edzést stb. befizetni, iskolaszereket, könyveket beszerezni

- és akkor még nem beszéltünk extra dolgokról: néha egy-egy könyv, ha szereti, játék, vagy program (mozi, színház, játszóház, utazás)


Ha valaki úgy gondolja, hogy mindez egy hónapban 12ezerből kijön, az nem tudom hol él, de nagyon sajnálom a gyerekét, az biztos!

2015. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!