Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért számolják bele sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számolják bele sokan ezeket a költségeket a gyerektartásba?

Figyelt kérdés

Válófélben lévő anyukaként nem értem, hogy a gyt megállapításánál hogyan kerülnek a gyerek havi költségei közé olyan dolgok, mint pl rezsi mag kaja, ráadásul ezek simán 20-30ezer per hóval számolva egy ovis gyereknél.


Mármint attól, hogy valakinek ovis gyereke van, nem lesz több a villany-, gáz-, és fűtésszámla, legalábbis nálunk nem. Oké, a víz picivel, de az is elenyésző, nagyjából 2000 forint plusz költség havonta, de akkor nagyon-nagyon vastagon számoltam.


Na és a kaja? Vagy anyuka nem enne akkor, ha nem lenne gyereke? Mert az én ovisom alig eszik egy keveset, az ő ételfogyasztása elenyésző. Ráadásul ugye eszik az oviban, ott fix áras az étkezés, otthonra napi egyszeri étkezést kell biztosítani neki hétköznapokon. A vacsora simán lehet hideg kaja, mivel az oviban meleget eszik, akkor ez naponta maximum két szelet kenyér, felvágott, pici margarin meg zöldség. Hétvégén meg gondolom anyuka mindenképpen főzne meleget, amiből a gyerek jó, ha egy tányérral megeszik. Havi 30szor két szelet kenyér plusz felvágott meg zöldség, illetve havi nyolcszor a fött kajából egy tányérnyi durván számolva is maximum 10ezer forint, de akkor sokat mondok.


Szóval a gyerekre eső rezsiből meg kajából hogyan lesz 20-30 ezer havonta, a reálisan maximum 12ezer helyett?



2015. febr. 7. 20:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

"Válófélben lévő anyukaként nem értem, hogy ...


a reálisan maximum 12ezer helyett?"


Ha ezt valóban nem érted, és a 12 ezret reálisnak érzed, akkor szerintem te valóban válófélben lévő anyuka vagy, akinek a gyerekét az apánál helyezte el a bíróság, és sokallja az általa fizetendő gyerektartást, vagy egy troll, (érzésem szerint inkább ez utóbbi) akinek felhetően gyereke sincsen, és fogalma sincsen arról, hogy egy szerényebb életvitel mellett is mennyi kiadás van egy ovis kisgyerekkel (még akkor is, ha csak a rendszeres kiadásokat vesszük figyelembe, az esetenként előforduló rendkívüli költségeket nem kalkuláljuk bele - mint pl. gyógyszerköltség, - és azzal számolunk, hogy az összes ruhát, cipőt, játékot "örököljük", vagy ajándékba kapjuk a rokonságtól).

2015. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Én nem azt írtam, hogy összesen 12ezer lenne a reális gyt. Hanem azt, hogy akik tételes listát írnak a gyerek költségeiről, hogyan számolnak a gyerek havi otthoni étkezésére meg rezsijére 30ezret.


Tudom, hogy sokminden kell egy gyereknek, én mondjuk 50-60ezres gyt-t tartok korrektnek, de az szerintem nonszensz, hogy ebből a gyerek rezsije meg otthoni étkezése 20-30ezer.

2015. febr. 7. 23:21
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem írta, hogy az otthoni étkezése 20-30.000 hanem azt, hogy a rezsi, étkeztetés + otthoni étkezés kitesz 20-30.000-et.
2015. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
96%

Nekem jelentősen érezhető volt a költségek csökkenése abban a hónapban, amikor a gyerekek nem voltak otthon. A vízfogyasztás (zuhany, vécélehúzás, mosás) volt a legtöbb, a villanyszámla is csökkent.

Kajaköltség szintén, pedig többször ettem étkezdében, mert egy emberre nem volt érdemes minden nap főzni.

2015. febr. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ovis gyerekem van,de kizárt,hogy egy hónapban kijöjjön a kajája 10 ezerből.reggel iszik két deci tejet minimaxos szívószállal.ez 100 ft.ez egy hónapban 3000 ft.

ovi után mindig éhes,pedig eszik rendesen,ha hazajön megeszik 1-2 tejszeletet.ez olyan 4 ezer egy hónapban

vacsorára eszik szendvicset vagy virslit vagy tejberizst,grízt,zabkását,ez megint olyan 3-4 ezer

gyümölcslé,tea,vitaminok és a hétvégi egész napos kaja megint több ezer.napi gyümölcs megint.

aki ezt a kérdést kiírta,vagy éhezteti a gyerekét,vagy fogalma sincs egy ovis evéséről

2015. febr. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezőnek és akik még azt írták, hogy a gyerek adagja lehet kijön 200-300-400 ftból? Aha, ha keveset eszik az adott gyerek lehet egy tányér kijön annyiból, de ezt most itt egyesek komolyan írják ezeket le? Az agyam eldobom, hogy ennyi esze nincs itt az ilyenek, hogy ezt nem lehet ennyire kicentizni, már csak azért se, mert senki se áll le megfőzni kifejezetten egy szelet idióta rántott husit és 3 kanálnyi krumpli pürét, mert a gyereknek annyi bőven elég! Vagy itt van bárki, aki így főzz? :D :P Akkor komolyan meghajlok előtte!
2015. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező: kívánom neked, kifejezetten neked, és nem a gyermekednek, vagy esetleg a leendő gyermekednek - mert kétlem, még azt is, h egyáltalán felnőtt lennél -, hogy ne jusson neked fél éven át semmivel se több csak is 12eFt havonta, abból old meg az összes rezsidet, - mert ugye egyedül vagy - és a normális/változatos/egészséges étrendet úgy ahogy azt egy gyermek felé kell tenni. Aztán majd rájössz a miértekre!!!
2015. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem hogy válófélben lévő anya vagy...


Én anya vagyok,és nem vagyok elvált,de igen azt gondolom több lesz a költség.

Ha nem lenne a gyerek nekünk elég lenne 19 fok a házban,így 22-23 körül van.Ez jelentős többletköltség.


Ennivaló: én ebéd után hozom el a gyerekem,így a kis uzsiját bár megkapjuk de nem mindig eszi meg és kevés is.Még ha meg is eszi akkor is eszik aznap még gyümölcsöt (2-3 darabot,almát,körtét,banánt,mandarint) és vacsorát.Minden reggel iszik kakaót,és este még általában tejet is.

2015. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Húszas válaszoló nagyon jól leirt mindent.


De hagyjuk az ovisokat, vegyük barátnőm fiát, sportoló, nagydarab kamasz fiú. Napi kétszer zuhanyzik, olyan izzados, minden túlzás nélkül háromszor annyit eszik, mint az anyja, és miután a mai gyerekek a tanulás nagy részét interneten intézik, ezért minimum négyszer annyi áramot fogyaszt, mint az anyja. A mosasrol nem is beszélve, egy nap minimum kétszer vált ruhát. Sokkal magasabb a rezsije, mint egy felnőttnek. Sokkal!!

2015. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Néha én hozom el délután az unokaöcsémet az oviból, és nálam van késő estig, amíg a apukája érte jön edzés után.


Középső csoportos, se nem kövér, se nem sovány, egy jó étvágyú kissrác, eleven, - jó értelemben vett - kis motoregér.


Múltkor 3/4 5-re mentem érte, az oviban nyilván uzsonnázott korábban. Sétáltunk egyet, utána nálam fél hat körül megevett két tükörtojást kenyérrel, aztán 8 körül vacsorára két csirke felsőcombot rizzsel és párolt zöldségekkel, kb. másfél órára rá, mielőtt hazaindult, még benyomott egy banánt.


Nyilván életben lehet tartani egy ekkora gyereket az ovis koszton plusz két szelet margarinos felvágottas kenyéren egy kis zöldséggel, de gondolom, a szülők többsége - ha ne él nagyon szűkös körülmények között, és megteheti - nem a gyerek minőségei étkeztetésén igyekszik spórolni.

2015. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!