Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért maradnak benne sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért maradnak benne sokan egy rossz házasságban csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Vannak gyerekkel elvált, és vannak gyerekkel rendelkezö házas ismeröseim. Furcsa dolgot vettem észre: akik gyerekkel elváltak, mind sokkal egészségesebb személyiségek szerintem mint azok akik a gyerek miatt maradnak együtt. Egyik elvált ismerösömtöl megkérdeztem hogy gondolt-e rá hogy együtt marad a társával a gyerek miatt? Azt mondta megpróbálta, de rájött hogy fel kell nönie, és meg kellett tanulnia hogy a saját magát helyezze a gyerek elé. (ez az ismerösöm nö) Elvált, és nagyon kiegyensúlyozott életet él a gyermekével, és azt mondta élete legjobb döntése volt magukra nézve hogy elvált.

A gyerek miatt együtt maradók panaszkodnak, mártírkodnak, szeretöt tartanak, és mindig a gyerek érdekeire hivatkoznak. A férfiak pl.hogy nem akarok hétvégi apuka lenni, a nök meg hogy nem bírnák anyagilag a férjük nélkül. Miért használják fel a gyereket a kapcsolatban az ilyen emberek? (néha felmerül bennem hogy a gyerek csak egy eszköz, és kifogás a felelösségvállalás, azaz a válás melletti döntés ellen, mert mit fognak gondolni mások ha válás lesz?)


2014. jún. 15. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Én csak az én családi példámból tudok neked meríteni ötletet. A keresztanyámanak 3 unokája van,két gyönyörű gyermeke.Együtt építették fel a házukat a férjével,és nagyon sok nehéz korszakon segítették át egymást. De sokszor panaszkodik anyámnak(aki a testvére),én is megkérdeztem miért nem válnak el. De most gondolj bele,65 éves nő,120 e forintos nyugfíjjal ,hagyja ott amiért egész életében dolgozott A kert ,a ház,és költözzön albérltbe...Hát nem tudom. A másik része a dolognak,hogy néha a gyere csak kifogás ,emberek azért nem válnak el egymástól,mert megszokták a másikat. Nem tudom. De igen ,szerintem egy gyereknek egy válás hatalmas törés,főleg ha szülők új párt válsztanak.Nem mondom ,hogy helyes döntés,de azért elgondolkodtató.
2014. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Én elég sok elvált nőt ismerek, de sokan megbánták, hogy elváltak. Sem ők, sem a gyerek nem lett boldogabb, mintha együtt maradtak volna.

Csak akkor szabadna elválni, ha arra komoly ok van. Ma viszont minden apróságért válnak, mert a boldogságot keresik. Amit nagyon ritkán találnak meg,

2014. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Ez sokkal összetettebb kérdés, mint, hogy valaki aki nem volt ebben a szituba megtudja ezt ítélni.


Barátnöm: 2 gyerek, 9-5 évesek. Férjjel a viszony olyan semmilyen, sokszor ölik egymás szinte soha nem szeretik, elvannak egymás mellett. Nem veri a férje, nincsenek nagy bajok, de szeretet sincsen. A barátnöm elválna, de a gyerekek... A férje családjának van egy cége, ahol barátnöm is dolgozik. Az egész falu ismeri öket, az anyósék az a típöus, ha válás lenne, az szégyen és a barátnöm lenne a legutolsó ringyo az egész faluban, a gyerekeket talán nem perelnék el, de az tuti, hogy minden alkalommal a barátnöm ellen beszélnének nekik. Ha elvál nincs munkája, most a családi cégben dolgozik, középiskola után ismerte meg egyböl férjét, és ott dolgozik. Lakása, háza nincsen, szüleihez tudna menni 35 évesen. Hát inkább marad ebben a helyzetbe, boldogtalan és talán a lelke mélyén reménykedik egy korai özvegységnek.


Másik barátnöm: 2 gyerek 1-5 évesek. A férje nagyon kettösen viselkedik. Egyik percben szereti és imádja, a másik püercben utálja és megveti öt. Egyszer angyal, egyszer büdös ringyó. Nehéz élet, egy lelki játék. Ha elér egy szintet, hogy elválna, egyböl vált a férj, és rögtön angyallesz a barátnömböl. Képtelen kilépni belöle, üedig tudja, hogy se neki se a gyerekeknek nem jó ez, mert a megalázotság 80%-ban áll fent.


Nehéz ez, és a bibilia mondattal fejezném be.

Ne ítélj, mert megítételtetnek.

2014. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert az emberek szeretnek szenvedni.
2014. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező az én életemben is nagyon aktuális ez a kérdés...

Szerintem a legjobb út, MINDIG az egyenes.

Ha valaki a házasságban marad szerintem, azért tegye, mert szereti a társát, ha pedig ez nem így van, akkor váljon el és ne tegye mindenki életét tönkre, akiket állítólagosan szeret. Az én szüleim is elváltak, az első kép amire emlékszem az életemből, az hogy a szüleim veszekedtek. Miután elváltak, sokkal nyugodtabb volt mindenki.

2014. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokszor anyagi oka van. Az h a gyerekeknek meg legyen/meg maradjon az az anyagi biztonsag amiben nevelkednek.
2014. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azokból amiket írtok, nekem nem a szeretet és a gyerek érdekeinek fontossága jön le, hanem az önzés. Hogy mi lesz velem utána? Ki fog nekem segíteni anyagilag stb. A gyerek érdekeit érzem a legkevésbbé fontosnak. No és ott vannak a látszatházasságok os a gyerek miatt. Sokan azt mondják nem szabad a gyerek elött vitatkozni. Pedig szerintem ez egyenesebb, gerincesebb mintha a gyerek álszent, képmutató szülök nevelnék, akik elhallgatnak ha a gyerek a közelben van. A gyereknek is feltünik a csend, hogy miatta hallgattak el, váltottak minden rendben van beszédsítust. Elkezd gondolkodni hogy valamit titkolnak elöle, bizalmatlan lesz a szüleivel, és maga is titkolózó, konfliktuskerülö lesz, aki inkább elhallgatja a gondjait. Legalábbis én így gondolom.
2014. jún. 15. 10:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem olyan szülöi veszekedésre gondolok amikor a gyerrk elött ütik verik egymást, hanem normális vitára.
2014. jún. 15. 10:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb esetek:


- jellemtelenek, gyengék (mindegy nekik, csak legyen valaki, valahogy - ha iszik nem baj, ha veri őket az sem...)

- önzőek ("de a gyereknek családban kell felnőnie" - hazugság, inkább legyen egészséges légkörben elvált szülőkkel, mint beteges, megromlott családi viszonyban...)

2014. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5. Vagyok. Kérdező teljesen egyetértek, aki egy ilyen helyzetben nem meri felvállalni a saját véleményét, álláspontját az egy kényelmes, gyáva ember. Van elég dolog a világban amiért stresszelhetünk, minek otthon is minden napos stessznek kitenni magunkat, mikor akár boldogok is lehetnék és nem csak az aki dönt, hanem a szituáció összes szereplője.
2014. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!