Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Mi ilyenkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mi ilyenkor a teendő?!

Figyelt kérdés
Ma volt a farsang a sulimban, nagyon jól éreztem magam. Mikor hazaértem, már akkor tudtam hogy baj van, mert a gyertyatartó az asztalon felborulva, a gyertyák pedig szanaszét a földön. Apámat láttam a kanapén aludni. Na mindegy, gondoltam, elmentem letusolni, mire végeztem anyám ott várt. Sírt, kegyetlenül, vérben volt már a szeme. Kérdeznem sem kellett semmit, magától kezdett el mesélni. Apám a farsang közben egy másfél órára eltűnt, anya pedig emiatt nagyon dühös volt. Mikor apa hazajött anyám kérdezte tőle, hogy hol volt, mire apám annyit mondott, hogy semmi köze hozzá, de érezte rajta a piaszagot. Anya nagyon dühös volt, fogta levágta a gyertyatartót.... Apám erre odament és kétszer ököllel tarkón vágta... Apámról tudni kell, hogy nagyon nyugodt és jókedvű ember, de gondja van az alkohollal. Több mint tizenkét éve házasok, de ilyen még sohasem fordult elő, még csak hasonló sem. Anya nagyon sírt és azt mondta, hogy elválik, de már három éve ezt hajtja, de aztán mindig le tesz róla. Itt nem az apámmal van a gond, hanem az alkohollal, de szentül vallja, hogy ő nem iszik sokat. De egy napot sem bír ki alkohol nélkül, leginkább ez volt a gond köztük. De hogy anyámra kezet emeljen, soha a büdös életben, nem került sor. Máig. Nagyot süllyedt apám a szememben, pedig imádtam őt, de a pia teljesen kiforgatja önmagából... Mit tegyek, vagy tehetek?! Valakinél volt már hasonló?! Segítsetek, már szétsírtam egy száz darabos pézsét...

2015. febr. 13. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
és a testvéreid idősebbek vagy fiatalabbak?
2015. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szinte ugyanez történt meg nálunk is. Regényt sírok, előre is bocsi, de kérdezted, hogy volt-e már valakinél hasonló. Hátha segít valamit, ha leírom az én történetemet.


Nagyapám alkesz volt, és belehalt 42 évesen. Édesapám fogadkozott, hogy ő sosem lesz olyan mint az apja volt. Én imádtam őt, nagyon apás voltam, a két öcsém úgyszintén. 12 voltam mikor furán kezdett viselkedni, mindenért engem okolt, trágár szavakkal illetett minket, kötekedett, de sosem bántott fizikailag egyikünket sem. Nem értettem miért csinálja, azt hittem én vagyok az oka, mert mindig ezzel magyarázta.

Egyre sűrűbben volt ilyen, egyre inkább idegesített a helyzet, egyszer visszaszóltam neki durvábban, amire kaptam egy akkora sallert, hogy felrepedt a szám. Folyamatosan fogyott a tekintélye a szememben, majd 15 éves koromban édesanyám elmesélte hogy apámnak alkohol problémái vannak. Leszokik, majd vissza, majd megint le, fogadkozik hogy soha többet nem iszik, majd újrakezdi. És ez megy mióta megszülettem. Mindent megértettem, és egyre inkább apám ellen fordultam. Közben az ő édesanyja (az én nagymamám aki velünk élt) meghalt, és ez indította el őt véglegesen a lejtőn.

17 éves koromra meggyűlöltem, nem tekintettem az apámnak, és ezt a szemébe is mondtam. Már nem hatott rám semmi, bármit mondott. Érzéketlen lettem vele szemben, és közben biztattam anyámat a válásra, és hogy költözzünk el. Sajnos ő is csak elhatározta, majd mindig visszakozott. Apámnak hiába mondtunk bármit, hiába próbáltuk rávenni hogy segítséget kérjen, semmit nem fogott fel abból amit mondtunk. Dolgozni is csak pár hónapot tudott folyamatosan, mert a pia miatt sehol sem tűrték meg. Tele voltunk adóssággal, amiket nem tudtunk fizetni, fél évre az áramunkat is kikapcsolták, mert azt sem bírtuk. Vagy eszünk, vagy világítunk, választhattunk.

Az utolsó évre nagyon eldurvultak a dolgok, apám már egyáltalán nem dolgozott, havi szinten voltak delíriumai, egy nátha is a padlóra küldte az immunrendszer gyengeség miatt, és nem törődött velünk. A két öcsémet maga mellé állította, telebeszélte a fejüket azzal, hogy én hangoltam anyámat ellene. Utáltak a testvéreim, és utánfutót játszottak apám mellett, miközben ha valamelyikük egy csokit szeretett volna a boltban, apám inkább magának vett piát, mint a fiának bármit is.

Egyszer totál ittasan, tántorogva hazajött, és összeszólalkoztunk. Felpofozott, tépte a hajam, minden szarnak elhordott (akkor már én is őt) ugyanúgy mint annak idején, de akkor már visszaütöttem, és az ő arca vérzett. A mai napig nem bánom.

Totál reménytelennek éreztem a helyzetünket. Nem láttam a kiutat. Az anyám idegroncs volt, az apám használhatatlan, a két öcsém nem értett semmit, és azt hittem megőrülök. Már azt gondoltam, jobb lenne ha apám belehalna a hülyeségébe. Összeroppannánk, de később felállnánk, és minden jobb lenne.

Megtörtént.

A legvégén az apám már csak aludt, ivott (szigorúan csak alkoholt), és vécére járt (ha eljutott odáig). A fürdést heti egyszer megoldotta egy gyors, szappan nélküli zuhannyal. Nem bírtam megmaradni vele egy légtérben, ahol ő ott volt, én onnan eltűntem pillanatok alatt.

És furcsa módon nem az alkoholba halt bele, hanem egy lábfekélybe, ami a mosdatlansága miatt alakult ki egy régi sebből. Kórházba került, és kapott egy hirtelen vérmérgezést, amit a tönkreb*szott szervezete nem tudott kivédeni, és ennyi.

Anyám összeroppant a hír hallatán, 30 kilót fogyott, két hétig zombi volt, és én, meg nagynéném intéztünk mindent helyette. Nagynéném volt az ész, én meg a lelki támasz. Szinte időm sem volt felfogni, mert az anyámról szólt minden percem, őt kellett egyben tartani. A testvéreimen is látszott hogy nehezen birkóznak meg a dologgal. Én meg betöltöttem a 18-at, érettségiztem, és temettem az apámat egyszerre. Csak a búcsúztatón fogtam fel igazán, ott tudtam (mindenki szeme láttára...) kibőgni magam rendesen, de ezzel elszállt az elmúlt évek idegessége is.

Édesanyám hamar rendbe jött, fél év múlva talált párt magának, és nekem is sikerült rátalálnom a másik felemre.

Most 21 leszek, és tényleg könnyebb az életünk apám nélkül, bár néha hiányzik. 3 év távlatából már előjönnek újra a szép emlékek a hosszú esti csillaglesésekről, a filozofálgatásokról, a beszélgetésekről, hogy mennyit tanultam tőle... és közben a mai napig agyalok, hogy miért nem értette meg, hogy kicsinálja magát ezzel. Mi hajtotta? Miért nem hallgatott ránk? Mi lett volna ha véglegesen leszokik?


Kérdező, sajnos az én példámból láthatod, hogy ameddig ő maga nem dönti el hogy elég, addig nem tudtok mit tenni. Biztasd édesanyádat hogy lépjen valamerre, esetleg próbáljatok meg elbeszélgetni apáddal, mert ennek semmiképp sem lesz jó vége.

Nem tudom, hogy családsegítő szolgálat tud-e tenni valamit ilyen esetben, őket is meg lehetne kérdezni. Ha csak ketten vagytok édesanyáddal, próbáljatok elköltözni albérletbe, fenyítse be apádat a válással hátha, ja, és tessék feljelenteni családon belüli erőszakért ha nagyon durva a helyzet.


Kitartást neked, együttérzek veled :(

2015. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm a válaszokat, de én biztos vagyok abban, hogy ez volt az első és utolsó eset is.

Muszáj leszoknia az alkoholról, és mindent megteszek ennek érdekében. Se a bátyám, se a húgom nem volt itthon mikor ez történt. Szerencsére.

2015. febr. 14. 10:23
 14/17 anonim ***** válasza:
48%
12-es vagyok, én szurkolok nektek :) Az ellenségeimnek sem kívánnám, hogy átélje amit az én családom, úgyhogy sok sikert, ne adjátok fel. A te apukád még menthető :)
2015. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogyan meg kéne róla bizonyosodni, hogy

tényleg keveset iszik e. Lehetséges, hogy hazudik.

Ha egy napot nem bír ki alkohol nélkül akkor lehetséges,

hogy alkoholista lesz valamikor, mert egyre jobban nagy lesz

benne a vágy, hogy piát igyon. Szerintem akkor be volt

rugva, mikor megverte anyudat. Egyébként bocsánat, tudom

nem ide tartozik, de nekünk is tegnap volt a farsang,

kérlek elmondanád, hogy melyik iskolába jársz? Mert lehet,

hogy egy iskolába járunk.

2015. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem hinném, falusi lány vagyok :)

Egyébként megbeszélték a dolgokat beadják a válást jövőhéten.

2015. febr. 15. 15:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen? Csak így, semmi huzavona? :O
2015. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!