Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 év után a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 év után a gyerektartás (rokontartás) össze igényelhető saját számlára?

Figyelt kérdés

Találtam egy-két ilyen kérdést itt, de mindenhol a lehurrogó kommentek, és 12-14 évesek nyafogását olvastam.

Engem ezektől kérlek kíméljetek.

A helyzet az, hogy itt állok az érettségi szélén, édesanyám pedig kézzel-lábbal tiltakozik az ellen, hogy továbbtanuljak. És nem lehet erről vele beszélni, nincs miből kifizetnem a nyelvvizsgát, stb.

Édesapámmal beszéltem erről, ő pedig nem tud többet adni.

Nem szép dolog és a gondolattól is gyötör a bűntudat, de a rám eső részét a gyerektartásnak szeretném saját magam kezelni.

Ezt édesapám nyugdíjából vonják le, ilyenkor hova kell menni, hol tudnám ezt elintézni?

Azért írtam le a tényeket a kérdésemhez, hogy nem luxusra kell a pénz.


2015. febr. 18. 18:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

megvalósítani *

Nem megy ma ez nekem.

2015. febr. 18. 19:29
 12/19 anonim ***** válasza:
Lakatsz kollegiumban is, varoson belul is, ha elmeseled mivan.
2015. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Tudom, és akár még ez a lehetőség is fennállna! Nem félek, hogy mi történne azután, miután különkérem ezt az összeget.

Hál' Istennek tényleg lenne hova mennem.

2015. febr. 18. 19:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a diákhitelt és a diákmunkát is.
2015. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
18 éves kor után a szülő nem köteles eltartani a gyerekét. Te pedig nem követelheted hogy anyád eltartson, és nem is várhatod el, mivel nagykorú lettél. Örűlj neki hogy idáig tanítatott. Valószinű hogy anyagilag nem engedheti meg hogy nappali tagozaton tanítatson. Menj el dolgozni és estin vagy levelezőn tanulj tovább mint sok más ember. Ne használd ki a szüleidet. apád nyugdíjas ne akard lehúzni róla az utolsó bőrt is. Fel kell nőni és talpra állni. Szégyeld magad hogy így viselkedsz a szüleiddel, te pióca!!.
2015. febr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
úgy látom hogy arra utazol, hogy hol és mikként tudod kihasználni a körülötted lévő embereket. Arra utazol hogy ingyen lakjál barátoknál, ingyen élősködj mindenűtt, hát menj el dolgozni és tartsd el magadat, mint mások. Lusta vagy és kihasználnád a szüleidet a saját érdekedben, 18 évesen nagykorú vagy, úgy is viselkedj.!!
2015. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 mi a fene ***** válasza:
15, 16-os nagyon rosszindulatúak vagytok, én nem azt érzem hogy kihasználó lenne. Eszedbe ne jusson a tanulásról lemondani, vannak pályázatok,. Bursa hungarica, diákhitel, diákmeló -amit az első évben nem ajánlok,inkább tanulj nagyon hogy kapjál tan. ösztöndijat, de lehet hogy szociálisat is kaphatsz, ha ilyen az anyagi helyzeted. Úgy tudom 18 éves kor után az érintettnek küldik a juttatást, édesapád mit szól mindehhez.Elvileg támogat legalább ? Édesanyádat is megértem, ha nehezen éltek, de neked MOST kell tanulni, és munka mellett levelezőn úgy tudom csak tandijas lehetsz ! Akkor meg ! Egyáltalán milyen munkát kapnál képzettség nélkül, polcpakolás vmelyik multinál ? A beledet kihajtják abból élni, tandijat fizetni ? Tanulni meg erőd nem lenne. örülj, hogy olyan a baráti köröd, hogy tudnak lakhatással segiteni. Fogadd el, alkalom adtán majd Te segitesz nekik, amivel tudsz. Ne add fel !
2015. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Régóta néztem rá a kérdésemre, mert közben elvetettem az ötletet, rá is fáztam.

De reagálván az utóbbi válaszokra: 18 éves egy nyamvadt érettségivel (ugyebár ez esetben nyelvvizsga nélkül) egy kis városban mit lehet kezdeni? Semmit. Nulla. Semmi. Nyári munkát is elvétve találtam, nem, hogy év közben. Ha ilyen egyszerű lenne rég nem problémáznék ezen. Itt nincs szó kihasználásról, ugyanis a szülőnek ez velejár, hogy a gyerek taníttatását megpróbálja finanszírozni. A kérdés nem arról szólt, hogy luxus hajóútra akarok menni és ezért kéne hanem valami olyan miatt, ami az én jövőmet segít megteremteni.

2015. márc. 16. 17:51
 19/19 anonim ***** válasza:

Ne mondj le a terveidről, fiatalon kell megépíteni az alapokat, és ha most jól sikerül, később akár a szüleidet is tudod segíteni.

Nem értem anyukádat, miért ellenkezik ennyire, hogy képezd magad, és ezzel több esélyed legyen később (megjegyzem, nekem volt olyan esetem, nem is egy, amikor állásinterjún kifejezetten pozitívan értékelték, hogy képzem magam - akkor már volt diplomám, de a tanulást nem hagytam abba).

Az én szüleim amúgy pont az ellenkező állásponton voltak diákéveimben, "tanulj, ne dolgozz". Nem hallgattam rájuk, bár emiatt rengeteg vitánk volt. De engem igazolt az élet, sok tapasztalatot gyűjtöttem a munka által, sok pénzt már nem, de ezt a válság időszaka is befolyásolta (sajnos). Minden esetre nem bántam meg, hogy egyszerre tanultam és dolgoztam.

2015. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!