Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez hogyan végződhet? 22 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez hogyan végződhet? 22 év házasság, ami még most is tart papíron,2 felnőtt gyerek, közös ház, autók, befektetések stb.

Figyelt kérdés
Én sosem dolgoztam, neveltem a gyerekeket, szépítettem a házunkat. Kiderült, hogy a KÖZLÉS előtti héten a férjem egy nagyobb összeget kivett a közös számlánkról. A vagyonmegosztás során ugye ennek is követelhetem a felét?
2015. ápr. 14. 10:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%
Nemigazán értem a kérdezőt miért bántjátok, mert háztartásbeli volt. Valószínű közös döntés volt, hogy otthon marad. Szerintem mindannyian ismerünk ilyen családokat, apuka dolgozik, jól keres, anyuka meg biztosítja a háttért. Az más kérdés, hogy én például sose mennék bele ilyenbe, többek között ezért sem ami Veled történt. De ha olyan jó ügyvéded van, inkább tőle kérdezz, mint tőlünk.
2015. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

Nekem csak az a nagyanyám volt háztartásbeli, aki 7 gyereket nevelt, a 3 gyereket nevelő dolgozott, pedig ott is volt nagy ház, baromfiudvar, hatalmas kert, szőlő... Erre ne fogd. Van egy lusta nagynéném, aki leszázalékoltatta magát, és azóta otthon van. Ugye tudod, hogy nyugdíjad nem lesz így (max. a minimális, amiből nem lehet megélni - a 7 gyerekes nagyim se kapott, de ott volt segítség, úgyhogy valahogy megoldották...)?

Én ha megtehetném se lennék háztartásbeli, túl kiszolgáltatott helyzet, bármikor fordulhat a kocka, jöhetnek rosszabb napok, a családfenntartóval is történhet valami váratlanul, amúgy is, szeretek dolgozni.

2015. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%

azt nem értem, kinek mi köze ahhoz, hogy a kérdező otthon volt.

Én dolgozom, három műszakban, de semmi kivetnivalót nem találok abban, hogy más nem így él.

Nyilván közös döntés volt, hogy otthon marad, cserébe a a férjnek ki volt nyalva 22 évig, nyugodtan tudott karriert építeni, nem kellett azon aggódnia, hogy a feleség éppen dolgozik, őt hívják ki értekezletről, mert beteg a gyerek, satöbbi.

2015. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Trafó1 ***** válasza:
6%
Az én nejem is karriert épített, a portással.
2015. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
22%

Én sem értem, a sok irigy hiéna miért a kérdezőt bántja?

Feltételezhetően közös döntés volt, hogy anyuka htb lesz, ami nem azzal jár, hogy otthon vakarta 22 évig.

Ahol a férjnek jól fizető munkája van, ott általában nem 8 órában dolgozik érte, esetleg néha még távol is kell lenni. Ilyen esetekben a pasi általában nem veszi ki a részét sem a gyereknevelésből, sem a háztartási munkákból. Így ha anyagilag megengedhető, hogy a nő ne járjon dolgozni, és neki is megfelel, nem értem mi a baj vele? Attól ő még se nem kevesebb, se nem dolgozik kevesebbet. Az csak egy dolog, hogy kp-ban nincs kiszámolva, mennyi járna neki érte. Ahol mindkét fél dolgozik, ott azért más a felállás kicsit, legalábbis normális esetben. Ott mindketten egyformán végzik a házimunkát, foglalkoznak a gyerekekkel, mennek velük táppénzre ha betegek, járnak szülőire, fogadóórákra, viszik-hozzák, leülnek tanulni vele, stb, és minden egyéb teendő közös, ami a családi élet fenntartásához szükséges..... (Jah, legalábbis így kellene ennek lennie, kár, hogy sok családban ez csak elmélet)


Igen, amit a házasságkötésetek után szereztetek az közös, mindegy ki dolgozott munkahelyen, ki otthon. Nem kell kikérned semmit, a bíróság végzéssel mindent kikér. De ezt az ügyvéded tudja. Ami nem közös, az örökség, vagy ha van olyan érték, amit a házasságba vittetek. Utóbbi vitatható, több mindentől függ.

2015. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem irigység az, hogy nem fog nyugdíjat kapni háztartásbeliként, a családunkban volt rá példa, ezek tények. (Hogy lesz-e nyugdíj, mire oda kerül, az nem ide tartozik, most van, nem tudjuk, mi lesz még addig ezen a téren.)

Az nem indok, hogy sok a munka a ház körül, másnak is, mégse hal bele, ha dolgozik is mellette (még ha csak részmunkaidőben, de akkor is).

Hacsak nem kell ellátni magatehetetlen, beteg családtagot, nem ésszerű otthon maradni háztartásbeliként egészségesen.

És tényleg történhet bármi a családfenntartóval, baleset, halál, nem csak öregen halnak meg emberek, tudok olyanról is, aki a munkája következtében rokkant le, és azóta nem dolgozhat teljes munkaidőben, olyat is, akit az utcán ütöttek el, és nem élte túl.

Tessék, most itt a válás, a kérdező mit csinál majd egyedül? Az ilyen nőket szokták utálni, akik beleülnek a férj vagyonába, otthon megtesznek ugyan mindent, de hozzá nem tesznek, váláskor meg vinni akarják a felét, plusz még tartásdíjat is követelnek.

2015. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

Mire kéne irigynek lenni? A kiszolgáltatott helyzetére vagy az úri modorára?

Engem őszintén nem érdekel, ha valaki önként lesz htb, ő dolga. Csak ha utána kisiklanak a dolgok ne rinyáljon meg követelőzzön.

2015. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
6%

13:01

Miért ne lenne nyugdíja? Azt szépen lehet fizetgetni magának akkor is, ha nem dolgozik. Gondolom erről még sosem hallottál, csak vagdalkozol itt, mert bántani akarod. Azt magadtól kérdezd meg, hogy miért olyan nagyon fontos neked, hogy rúgj egy nagyot egy idegenbe, ha állítólag nem is irigységből teszed...


Nem tett hozzá a közöshöz, tényleg? Szerinted, ha a férje nem foglalkozhatott volna bármilyen szabadon a saját, nagyon jól fizető munkájával, ha otthon nem lazíthatott volna, hanem az asszony őrjöngését hallgathatta volna, hogy igenis csinálja meg a fele házimunkát, illetve időnként őt kellett volna elrángatni a melóból, hogy rosszul van a gyerek, vagy elhúzódott a programja és érte kell menne, vagy akármi... viszont az asszony havonta leteszi az asztalra a minimálbért :D akkor azzal szerinted előrébb lennének? Ne a saját szinteden gondolkozz, főleg ne így, ilyen megkeseredetten, ilyen kárörvendezően. Ez nem éppen egy önmagával és az életével elégedett, kiegyensúlyozott asszonyra vall.

2015. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Kiszolgáltatottnak lenni nem irigylésre méltó, és a háztartásbeli lét kiszolgáltatottá teszi az embert.
2015. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, azzal, hogy háztartásbeli lettél, nem számoltál fontos dolgokkal.

1. a kapcsolat megromlása, válás (elég gyakori)

2. súlyos baleset, haláleset (férjjel történő), ami miatt a főkereső jövedelme kiesne

3. a főkereső jövedelmi helyzetének megromlása (leépítés, munkahely megszűnése, munkanélküliség...)

Hacsak nincs lottó főnyereménynek megfelelő tartlékotok, aminek a kamataiból éltek, a felhalmozások végesek.


Nézd meg pl. ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Senki nem irigykedik rád, nem készültél fel bármilyen eshetőségre.


Hogy mi lesz a vége? Majd eldől a bíróságon, minden eset egyedi, de nem lennék a helyedben...

2015. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!