Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez hogyan végződhet? 22 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez hogyan végződhet? 22 év házasság, ami még most is tart papíron,2 felnőtt gyerek, közös ház, autók, befektetések stb.

Figyelt kérdés
Én sosem dolgoztam, neveltem a gyerekeket, szépítettem a házunkat. Kiderült, hogy a KÖZLÉS előtti héten a férjem egy nagyobb összeget kivett a közös számlánkról. A vagyonmegosztás során ugye ennek is követelhetem a felét?
2015. ápr. 14. 10:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

1. nem jellemző, hogy az emberek befizetik maguknak a nyugdíjat

2. ugyan nem tudjuk a kérdező és családja vagyoni helyzetét (a válásig), de ahhoz, hogy ne a minimálnyugdíjat kapd, nem keveset kell befizetni, és egy élhető nyugdíjszint előzetes finanszírozását kevesen tehetik meg aktív korukban

2015. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
igen követelheted az összeg hiszen a közös vagyon felezödik a vagyon eltüntetés meg büncserlekmény
2015. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
79%

Londonban talalkoztam egy lengyel ENSZ nagykovet volt felesegevel. Bentlakasos gondozonak jott engem valtani, mert 56 evesen semmihez se ertett, angolul valamennyire megtanult gagyogni a New York-ban eltoltott 3-5 eve alatt, amit az Upper West Side-on elt a Central Park mellett. (milliomos kornyek)


Na, szoval elmeletileg ugyebar neki is jart volna a vagyon fele... sok sikert kerdezo a perhez! De igazabol a neheze csak utana jon, mit csinalsz majd, hogy fenntartsd magad 22 munka nelkul eltoltott ev utan?

2015. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyet nem vettetek figyelembe!A vagyonközösség megszünése elött tünt el a pénz....
2015. ápr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
82%

Otthon vakartad a hatsod most meg a ferjed szerzett vagyonanak felet szeretned plus gyt plus asszonytartas es hazban maradhatsz ?

Szegyeld magad komolyan.

2015. ápr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Már miért is szégyellné magát?! Talán ő nem ebben a házasságban élt, nem ment el az életéből rá 22év? Vagy azért, mert házicseléd volt 22 évig, hogy a pali munka után csak vakarhassa? Feltételezem fizetést nem kapott érte. Ha a férjnek ez nem lett volna kényelmes, hogy neki semmit nem kell csinálni csak dolgozni, akkor nem tűrte volna el 22 évig. Persze ez sokkal egyszerűbb, mint gyerekeket nevelni, főzni, mosni, takarítani egy családra, és elvégezni minden más egyéb otthoni, otthon körüli munkát. Ugyanis ahol mindkét szülő dolgozik, ott úgy kell, hogy működjön, hogy mindketten kiveszik a részüket ezekből a teendőkből.


Én ezt soha nem vállalnám egy pasi kedvéért sem, begye csak ki a részét, és ha válásra kerül a sor, nem elvesztegetett minden. Nyugodj meg kérdező, jár neked mindennek a fele. A bíróság meg utánanéz a felvett pénznek nyugi, annak a felel is téged illet. Nem is értem mit gondolnak az ilyen pasasok, talán több mint 2 évtizedig ingyencselédjük, rabszolgájuk volt?!

2015. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszi, azért nem voltam rabszolga. Volt kertész, bejárónő, aki vasalt is, szóval tényleg jó dolgom volt.
2015. ápr. 21. 14:41
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, hogy volt. Ha kirakati babának kellettél, akivel villogni lehet, vagy tényleg otthon vakargattad, Vagy havi 1 millát kerestél, nincs különbség jogilag. A házasság ugyanis vagyonközösség, minden ami a megkötése után lett közös. Akinek ez nem tetszik, nem kötelező házasodni. Mindenkinek 1 élete van, nincs joga senkinek éveket elrabolni belőle, majd menjen üres kézzel, amikor nagy vagyonuk van. Nem értem, sokan ezt, hogy képzelik?!
2015. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!