Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, ha teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha teljesen egyedül maradok a gondokkal?

Figyelt kérdés
Július elején elköltöztem a gyerekekkel az anyukámhoz és a nővéremhez. Ők együtt laknak abban a házban, amit én és a nővérem örököltünk apu halála után. Közben a férjem bent volt az elvonón, majd a pszichiátrián én meg takarítottam az áprilisban vett új lakást, hiszen a pisi és a piaszag elviselhetetlen volt, csakúgy, mint a rengeteg köpőlégy és muslica. A nővérem igazi vénlány, nem volt olyan nap, hogy a lányommal ne veszett volna össze, hogy valamin ne káromkodott volna, egy mosoly nem hagyta el a száját, ha a kisfiam megölelte és azt mondta "szeretlek", rögtön lefejtette magáról a gyereket és azt mondta hagyja békén, ne legyen mindig a fenekébe. Ez ment legalább 2 hónapig. Aztán elég volt egy szikra, hogy ez robbanjon. Fogtam a gyerekeket és este nyolc óra után eljöttem. Az anyám csak annyit mondott, hogy ne menjek már el, majd holnap ha kialudtam magam eldöntöm hova akarok menni. Közben a tesóm folyamatosan üvöltött a lányommal (10 éves) és azt mondta: "Tudod mit? dö..." Ez egy dolgot jelent, amit a lányom is megértett, hangos zokogásban tört ki. Tudni kell,hogy 6 és 8 évesen gerinc daganattal műtötték és még nem nyilvánították gyógyulttá. Szóval aznap egy ismerősnél aludtam a gyerekekkel, majd másnap hazaköltöztünk, azóta a férjem úgy érzi köztünk minden rendben. Hiába mondom, hogy nem így van, mert elválunk, de szerinte jól megvagyunk. Igen. Ő a nagyszobában egyedül, én a 2 gyerekkel a lányom félszobájában. Megmondta, hogy nem fog válni, betart ahol lehet. Mit csináljak? Valaki járt már hasonló cipőben? A válóper majd csak október végén lesz. Kívülálló hogy látja ezt az esetet? Az anyám a fiam születésnapját (5 év)meg akarja ünnepelni, de nem engedem, mert hagyta, hogy eljöjjünk, hagyta, h ogy a tesóm olyanokat mondjon a lányomnak, amiket mondott. Mégis én vagyok a hibás, mert egy anyát nem lehet csak úgy otthagyni, ahogy én tettem. Szerintetek????
2008. aug. 28. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én szivessen beszélgetnénk veled ha van kedved!Hasonló családi problémákkal küzdök én is!

Andrea

2008. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Abszolút kívülálló szemével nézlek titeket és nem irigyellek. Sajnos a váláskor a férjednek adtál kártyát a kezébe. Lehet,hogy ő alkoholista állat, DE TE elmentél tőle a gyerekekkel. Vagyis te voltál aki elhagytad. Ez sajnos nem tüntet fel jó színben a váláskor. Ettől persze még jól is ki jöhetsz belőle.

Anyádról csak annyit lehet, hogy a nővéred beteg de megbocsáthatatlan ahogy a gyerekeiddel viselkedik. Tény várhattál volna az elmenetellel egy éjszakát. Nem hiszem,hogy másképp döntöttél volna. S a legjobbat tetted amit tehettél Haza mentél. Még akkor is ha a férjed most nyeregben érzi magát.

Nem irigyellek ezért a helyzetért. a helyedben én is válnék. Szerencsére én boldog házasságban élek. Ezt már nagyon meg kell becsülni:))

Sok sikert és kívánok egy sokkal boldogabb új életet!

2008. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bär én nem vagyok még férjnél,de 20 vagyok,terhes,és van egy baràtom,akiben nem vagyok biztos hogy valaha is a férjem lesz..........

Nekem egyàltalàn nincs kapcsolatom semmi rokonnal,söt olyan igazi baràtaim sincsenek....Tehàt azt se tudom hogy ha el jön a baj hovà meneküljek majd egy csecsemövel:((((((

A te helyzeteddel kapcsolatban:

Tudod kutyàbol nem vàlik szalonna.

Gondolom ismered ezt a mondàst,na akkor szépen jegyezd is meg!

Egy olyan férfi aki alkoholt iszik rendszeresen,és elvonokuràra kell jàrnia,te meg a büzt türöd otthon,hàt kérlek szépen,én soha nem bocsàjtanék meg,és mindenàron elvàlnék.

Természetes hogy jogod van elvàlni,és a birosàg melletted fog àllni,hiàba irta az elöttem lévö hogy TE HAGYTAD EL,ÉS EZ NEMJO...

de miért hagytad el?

Mert egy alkoholista.

tehàt ne félj,a férjed nem fog tudni vissztartani semmi àltal,ha te akarod.

A màsik meg a testvéred:Na aki az én gyermekemnek mondàna hogy dögöljön meg azt ugy szembeköpném,hogy soha ne felejtse el.De te okos voltàl,nem ellenkeztöl,hanem eljöttél:)

Édesanyàd meg ha hagy elmenni,és nem aggodik érted,akkor azt se érdemli meg hogy jelt adj neki magadrol.Nos ezeket azért irom,mert egyszerüen felvagyok hàborodva,hogy manapsàg az ember a sajàt annyjàban nem bizhat(én is igy jàrtam)

amit kivànok neked:sok eröt és kitartàst,és biztos vagyok benne,ha lépést teszel,akkor még lehet egy boldog jövöd neked és a gyerekeidnek!

2008. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek miatt ne aggódj,a bíróság neked ítéli őket símán,csak előre nézz,ne törődj most senkivel,meglátod hogy jó lesz,en is ilyen helyetben voltam és négy év után megtaláltam azt az embert aki minden nő álma lenne.Sok sikert,ha nem felejted el,kiváncsi lennék hogy alakul sorsod.
2008. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Én a helyedben Istenhez fordulnék, mert Ő mindig az elhagyottak és a megtört szívűek pártján áll, és nagyon gyengéd velük. Ha kinyitod a Bibliát és arról olvasol, hogy milyen csodálatosan megértően és szeretően viselkedett Krisztus a gyöngékkel, akkor pontosan azt fogod látni, ahogy az ő Atyja is szereti őket.


Aztán pedig keresnék egy olyan keresztény gyülekezetet, ahol szeretnek, befogadnak és megértenek engem. Vannak ilyenek, például a miénk is az. De nem írom ide, nehogy azt higgyék, hogy csak azt akarom reklámozni. Meg lehet, hogy te az ország másik végén laksz.


Meg az is, hogy alapból máshogyan gondolkozol, és nem is hiszel Istenben. De ha mégis tudsz benne bízni egy ici picit, akkor fordulj hozzá teljesen őszintén és öntsd ki neki a szíved. Vagy keress egy olyan embert, aki Isten szolgája (nemcsak a szakmája, hanem a jelleme szerint is) és kérj tőle segítséget.


Imádkozni fogok azért, hogy találj kiutat ebből a nehéz helyzetből.

2008. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!