Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Olaszorszagban elek, van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olaszorszagban elek, van egy masfel eves gyerekunk (apa-gyerek olaszok), nem tudunk egyutt elni ezert szeretnek a gyermekemmel magyarorszagra koltozni. Milyen jogok illetnek meg, ha az apa ezt nem engedelyezi?

Figyelt kérdés
2008. aug. 29. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára Olaszországban érvényes jogokról van szó, így hiba is értesülnél magyarországi információkról.


A legjobb megoldásnak a jogi biztosítót tartom. Kevesebbe kerül az éves díja mint, mint az ügyvédi díj: [link]

Szerintem kérj konzultációt.

2008. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

szerintem is az olasz jogok amik rátok érvényesek.


ott is gyermekelhelyezést kell kérni, és ott is az anyát részesítik elönyben. szóval olyan nincs hogy nem engedi ezt, majd a bíroság dönti el.

2008. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tade ***** válasza:
83%
SZia en is olaszorszagban elek. En a helyedben megkerdeznek egy ugyvedet, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni, bar szerintem nem te leszel az elso, aki ilyen helyzetbe kerult. Amennyire en ismerem az olasz torvenyeket, ha elvaltok 99% eselyed vanna arra, hogy neked itelik a gyereket. Az olasz torvenyek jobban vedik a nok es gyerekek jogait, mint Magyarorszagon, es mivel rad az olasz torvenyek vonatkoznak, en beszelnek egy ugyveddel, vagy van is egy honlap az olasz torvenyekrol, de mar sajnos nem emlkeszem, hogy mi a cime.
2008. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem biztos, főleg, hogy olasz állampolgár a gyerek. A nővéremnek két görög állampolgárságú gyereke van, és amikor hazajött Magyarországra, a bíróság a volt férjnek ítélte a gyerekeket, bár ők már nagyobbak voltak, és nehéz lett volna az iskolaváltás is. Akárhogy is, a bíróságok mindig a saját állampolgárjukat védik, kimondatlanul is. Szerintem, ha Olaszországban lesz a válóper, akkor eleve hátránnyal indulsz.
2008. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek,hogy ilyen gyorsan valaszoltatok.

nem irtam, de nem vagyunk hazasok, bar legalisan elettarsi kapcsolatban vagyunk.

2008. aug. 29. 16:19
 6/7 anonim válasza:
megtudhatom, hogy mi lett a vege? remelem jol alakultak a dolgok!
2011. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bárki aki így járt és már van tapasztalata kérem írjon ide!!akkor is ha kérdés ilyen régi..
2015. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!