Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen következménye lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen következménye lehet annak, ha a gyerekelhelyezési per előtt elköltözök a gyerekekkel másik városba?

Figyelt kérdés
Nem akarom elszakitani őket az apjuktól, de nem bírom már egyedül a lakbért, rezsit fizetni. Gyakran elviszi őket magához, de anyagi segítséget semmit nem kapok, ezért mennék vissza a szülővárosomba, mert ott könnyebben boldogulnék

#költözés #Gyerekelhelyezési
2015. jún. 1. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ezt az exeddel kellene megbeszélned. Nyugodtan elmondhatod neki ezeket a szempontokat, felvetheted, hogy szálljon be a költségekbe, és akkor tudsz maradni a közelben.
2015. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos semmit egyezkedni vele, nem segít, ha nála vannak a gyerekek, semmire nem is válaszol, hogy jól vannak-e, vagy bármi.
2015. jún. 1. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért ez más kategória, ha közlöd, hogy emiatt el akarsz költözni, akkor valamit csak kell rá reagálnia... ha nem nem teszi, és emiatt ritkábban találkozhat a gyerekeivel, az az ő problémája lesz, nem a tiéd.
2015. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés, elvileg a beleegyezése nélkül nem költözhetsz, ha még nincsenek nálad elhelyezve a gyerekek. Kérdés milyen messzire mennél? Változna az ovi/suli? Nálunk az van, hogy apuka már elköltözött, én se bírom egyedül, eddig családi segítséggel megoldottam, de már nem akarom a szüleimet anyagilag terhelni. De én csak 5 km-el arrébb megyek, tehát ovi maradna ugyanaz, nekem azt mondta az ügyvédem és egy gyámügyes is, hogy költözhetek. De bejelentve maradunk a régi címen, szóval sok minden nem változik. A belegyezése nélkül lakcímet változtatni nem tudsz, ha mégis megteszed feljelenthet. Lehet érdemes lenne családjogban jártas ügyvéddel beszélni.
2015. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyar határon belül oda költözik és akkor, amikor csak akar.

A magyar jog szerint, azért mert közös gyereketek van, nem vághatod el előle az utat.

2015. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő valóban oda költözik ahová akar. De a gyerekeknél azért ez nem ilyen egyértelmű, mivel nincs még végzés, ha jól értem. Ugyan olyan jogú szülők mindketten. Főleg ha más városba megy és ez lakcímváltozással jár. Volt ismerősöm aki megváltoztatta a gyerek lakcímét és a válófélben lévő apuka feljelentette. Kötelezték a csajt az eredeti állapot visszaállítására.
2015. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!