Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekem hány éves korában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekem hány éves korában jelentheti ki, hogy márpedig nem szeretne menni az apjához? És azt meg is teheti, hogy nem megy.

Figyelt kérdés

Egyre inkább mondja, hogy nem szeretne menni, sőt már pszichésen is látom, hogy megviseli, amikor hazajön.

Sajnos látom, hogy apuka egy bizonyos dolgot nem úgy kezel, ahogy kellene (de ebbe most nem szeretnék belemenni), már külső szakember segítségét, közbenjárását is kértem.

Az én kérésem semmit nem ér, viszont a kisfiam lassan teljesen ki fog készülni, főleg, hogy egy érzékeny, jó gyerek és sajnos az alapbetegsége miatt nem számít bizonyos értelemben átlagos gyereknek (főleg tanulás terén).

Ha azt mondják menni kell, akkor megy...

Elég zárkózott ahhoz is, hogy valamire nemet mondjon, de most tanácstalan vagyok!


2010. márc. 1. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Az apukávak kell ezt megbeszélned.(Esteleg a Gyámhatóságon közösen beszélitek meg) Ha nem megy a kisfiad,az apa feljelenthet,hogy akadályozod a láthatást.
2010. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
12 évesen. De tapasztalat az,hogy ezt csak az anyuka állítja,hogy ő győzzön az apukával szemben,miközben a gyerek csak a szokásos szülő-gyerek viszonyban áll az apjával. Ha nem váltatok volna el,akkor se lenne minden rózsaszín,és akkor se lehetne egyből elrohangálni az apától.
2010. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a megoldás mindenképpen az lenne, hogy nem megy az apjához, vagy ritkábban vagy egy ideig szüneteltetni kellene a találkozókat.

Gondolom elváltatok. Nem tudom jól értettem e, de ha a gyerkőc mondaná azt, hogy nem akar menni, akkor nem kellene mennie?

2010. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Együttélés esetén is lenne ilyen időszakos probléma. Az egyik szülőhöz jobban kötődik a gyerkőc, mint a másikhoz, DE ez nem azt jelenti, hogy meg kell szüntetni a láthatást. Pozitívan kell hozzáállni! Ha még helyesled is, vagy pl azt mondod: -ugye milyen rossz volt ott neked.- az csak rontja a helyzetet. Apával kell megbeszélni, talán egy szakember bevonása is szükséges lehet.
2010. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordulj hozzáértő "szakemberhez", itt mindenki csak a véleményét írja, "okoskodik", sokszor az előző vélemények befolyására.

Értetlenkednek, mit értessz azon, hogy nem átlagos gyerek, az apukánál miért kellett szaksegítséget kérni...stb. Ha szerencséd van, kifogod egy hozzáértő válaszát is, ha egyáltalán beírja a válaszba ezt. De inkább csak magyarázkodhatsz, szerintem nem éri meg a "befektetést".

A leírtak alapján, ha az én véleményem érdekel, nem is lehet fix véleményt mondani, mert túl sok tényezőt nem ismerünk. Csak az egyik felet (téged) hallottuk, nem látjuk személyesen a helyzetet. Úgy néz ki, mintha azt akarnád hallani, hogy persze, hogy mondhat nemet, biztos megvan az oka, de hogy ennek van-e alapja, azt nem lehet ezek alapján megítélni.

2010. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Remélem, senkit nem bántottam meg. Amikor elkezdtem írni, még senki sem válaszolt.

10.52

2010. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Menjel be a gyamugyre, es panaszold el hogy mit tapasztalsz. Vagy a csaladsegito szolgalathoz, a lenyeg, hogy valami hivatalos szervhez. Majd megmondjak, hogy mi a teendod.

Meg kell beszelni az apaval, persze ha meg lehet. Mert sajnos sok olyan kibirhatatlan szulo van aki valas utan meg koszonni sem koszon a masiknak. Nemhogy megbeszelni valamit!

2010. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

10:52!

Köszönöm a válaszod, sajnos hamar rájöttem, hogy nem kellene itt tanácsot kérnem/várnom.

Először is el kellene hinni, hogy tényleg segítséget várok, nem fúrni akarok.

Másodsorban a gyerek érdeke vitt rá, hogy kérdezzek. Ezt is meg kellene érteni.

Higgyen mindenki, amit szeretne.

A kérdés konkrét és ne feszegessük, hogy apuka mit csinál.

Eddig mindig úgy köszöntem el a gyermekemtől, hogy vigyázz magadra, érezd jól magad.

Nem hinném, hogy rosszindulatú hozzáállás.

Adódott egy probléma, amibe bele kellett vonni a pedagógusait, gyógypedagógusait gyermekemnek.

2010. márc. 1. 11:04
 9/19 A kérdező kommentje:

Felhívtam telefonon, normál hangon közöltem, hogy gondoljon bele mit csinál, amire közölte, hogy : "nálam ez van!"

Csakhogy a kisfiam (10 éves) sír tanulás közben.

Legutóbb hazajött és az ölemben 5-10 percig csendben ült és nézett maga elé.

Annyit mondott, hogy csak veled szeretnék lenni anya.

Hát IGEN. Megijedtem!


Igen. Apukával rossz a kapcsolatunk, de megírtam, beszéltem ezekkel a problémákkal kapcsolatban. Mígnem kötekedni kezd és már csak annyit mondhatok, akkor fordulj a szakemberekhez... (pedagógus, fejlesztő, igazgató stb.)

2010. márc. 1. 11:07
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Azért mond ilyet a gyerek,mert megteheti. Akkor mit mondana,ha nem váltatok volna el?
2010. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!