Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál mire számíthatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A férjem lakásában élünk, tehát gondolom nekem kell majd költöznöm a gyerekekkel. Közös vagyonunk minimális van.

A lakás hitelét közösen fizettük. Ebből járhat nekem valami?

A gyerektartás hogyan kerül meghatározásra? Mennyit kellene kérnem, hogy korrekt legyen mindkettőnk részéről? A férjem fizuja br 270000Ft ez netto 176000Ft körül lesz, ha nem kap családi adókedvezményt. 3 gyermekünk van.

Elnézést kérek, ha nagyon anyagiasnak tűnik a kérdés, de ettől a részétől félek a legjobban. Én jelenleg passzív GYED-en vagyok.

A szüleimhez tudok költözni a gyerekekkel, külön lakrészbe. Ehhez kell a férjemtől valami engedély?


Próbálunk közös megegyezéssel válni, remélem sikerülni fog.


2015. júl. 15. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem keress egy ugyes es rafinalt valoperes ugyvedet es akkor talan nem jarsz rosszul. Ne menj bele semmilyen kozos megegyezesbe csak akkor, ha azt az ugyveded is jonak latja. Ne magadert harcolj, hanem a gyermekeid jovojeert.


Komolyan azt tanacsolom, hogy ne akarj magadtol "okos" lenni ... bizd szakemberre, bizd egy valoperes ugyvedre!

2015. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen próbáljatok mindenben békésen megegyezni. Az a legjobb mindegyikőtöknek.

Az ilyen jóakarókat mint 1-es, meg ignoráld.

2015. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintem keress egy ugyes es rafinalt valoperes ugyvedet es akkor talan nem jarsz rosszul."

Lapáttal vverném agyon az iylen rosszhiszemü idióta pcsákat. A leg tragikusabb az a helyzetben, hogy ha gyeden vagy, tényszerüen kibszhatsz a férjeddel (az első válaszoló gondolom már pár hapsit kisemmizett, ő tudja) Még a férjed lakásából sem kell kipenderülnöd, sőt, ha kitalálsz valami fszágot, hogy zaklat, távolságtartásival ki is rakhatod a lakásból, miközben a ygerektartást is fizeti. Fárfiak 10ezreivel (sztem kis számot mondtam) csinálják ezt a "rafinált" nők.

2015. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a alkása házasságkötéskor is a férjed tulajdona volt, akkor az különvagyon. Az eddigi hiteltörlesztés fele jár neked, mert az a házasság fennállása alatt közösen kifizetett pénz.

Gyerekenként a nettó bér 20%-át veszik alapul az bő 100 ezer.

Legyen ügyvéded, én is azt tanácsolom, mondjuk összehozhatná a megegyezést, és akkor a válás maga 2*15 perc.

2015. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 omba ***** válasza:

A gyerektartási díj 6-100 ezer közé várható,a költözésedhez nem kell az akkor már volt férjed engedélye, - ha nem külföld.

Mi nagyon bunkó,goromba módon váltunk - a gyt volt az egyetlen ahol nem volt vita,de hát az én gyerekeim.

Ha lehet kerüld el a túl sok konfliktust, csak szárazan, tényszerűen,a gyerek összeköt egy életre, én már bánom, hogy így esett.

Azóta normális a kapcsolatunk, de lehetne jobb, és annak a gyerekek - hiáűba felnőttek már -örülnének.

2015. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!