Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 hónapos gyereket is megvise...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 hónapos gyereket is megvisel szerintetek a válás?

Figyelt kérdés
Próbálunk megegyezéssel elválni, szépen,csendesen viták és minden nélkül. A gyerek életében a változás annyi lesz, hogy apa külön költözik, tehát nem lesz minden nap velünk,de a közelben marad, így lehet lesz olyan időszak, amikor minden nap látja majd. A közös programok sem jelentenek akadályt egyikünknek sem. Tanácsokat tudtok esetleg még adni? Hogyan lehet még "emberségesebben" intézni a dolgokat?
2015. aug. 8. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A feszültség viseli meg az embert, és a gyereket is, akár kicsi, akár nagy, mindegy, hogy az a feszültség válás miatt van, vagy pont azért, mert nem válnak el. Ha tudjátok feszültség nélkül kezelni a dolgot, akkor nem lesz semmi baj. Ismerek olyat, aki így nőtt fel, semmi defektje nem lett. Az én szüleimnek meg lehet, hogy inkább el kellett volna válniuk, mert nagyon sok volt otthon a feszültség. De most már mindegy, a tesóm is kirepült, én is költözöm hamarosan, anyámon meg eluralkodott egy pszichés betegség, így apám nem hagyná magára, de talán sokszor jobb lett volna, ha többször maradnak egyedül, vagy lett volna egy nagyobb ház, kert, mint anyai nagyszüleimnél, és akkor ha súrlódás van, és nem tudják megbeszélni, lett volna hova elvonulni lecsillapodni. Így, egy 1+2 félszobás panelben nem volt ilyenre lehetőség. Csak nem volt pénzük másmilyenre, eljárni meg nem jártak sehova, senkivel, inkább otthonülők.

Egy ismerősöm szülei pont azért váltak el egyébként, mert nem tudtak békében egy fedél alatt élni, annak ellenére, hogy szerették egymást. Nem is lett új házasságuk, de így megvolt a békesség, a gyereknek meg a kiegyensúlyozott gyerekkor (már felnőtt).

2015. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szüleim és békésen váltak el, normálisan megbeszéltek mindent, de elmúlt a szerelem és mást akartak. Nekem teljesen normális volt így, elmondták, hogy engem szeretnek, de ők más mellett lesznek boldogok és azóta mindkettő tartós párkapcsolatban él. Sose értettem, hogy a gyerek miatt együtt kell maradni, az mégis miért jó? Ha a gyereket szeretettel nevelik meg fogja érteni hogy mi változik és nem lesz lelki sérült egyáltalán.
2015. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Blade Bone ***** válasza:
Hát szerintem a picinek az elején fura lesz 18 hónap után. De az is biztos, hogy még inkább ez, mint hogy ott veszekedjetek mellette vagy ilyesmi, mert az jobban kihatna rá.
2015. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, mi t ahogy egy rossz házasság is. Próbáljátok meg a lehető legnagyobb nyugalomban intézni a válást és ne legyen a gyerek a fegyver kettőtök közt! Nálunk 30hónapos volt a pici mikor váltunk... Barátként indult a válás... Azóta pedofiliával való alaptalan feljelentés ellenem 4szeri rendőri intézkedés... Gyereket nagyon megviselte. Nem miattam! anyuci akart mindent elérni, hogy elszakitson tőle! Ami "olyan jól" sikerült neki, hogy ugyfest hamarosan én nevelhetem a gyermekem!
2015. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!