Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
57%
Mindenképp fel kell jelelntened, mert amikor újra pereled a gyerekelhelyezésben, akkor jól fog jönni az a feljeletés. Hihetetlen hogy mit művel a kislánnyal. Értem én hogy kell dolgozni, de nem a gyerek rovására, ha meg tudja hogy nem tudja majd megfelelően ellátni és ennek ellenére se adja neked önkéd (feltételezem veled jobban járna), akkor nyilvánvaló hogy nem csak a munkáról van szó és lesza..ja a gerek érdekeit.
2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%
De amikor nálad van délután a kislány, akkor miért megy érte 8-kor? Hetente hány ilyen eset van? Mert inkább aludhatna nálad azokon a napokon.
2014. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
A gyermekelhelyezésnél közösen döntöttünk amellett, hogy az anyjával legyen a gyerek. Eléggé anyás, igényli a szeretetét, gyanúm szerint nagy törést okozna a kislányban, ha hozzám kerülne és nem az anyjával élne! Én szívesen vállalnám, de nem tudom eldönteni, hogy melyik a helyes megoldás! Próbálok hatni az anyukára, hátha észhez térne egy kicsit, de nem sok sikerrel! Hozzá teszem hétvégente pedig az új pasijánál van, ahová szintén nem viszi a kislányt, mert az új pasinak nem tetszik! Hétvégén is vagy velem van a kislány, vagy volt anyósommal! Ha a gyámügyre bejelentem, akkor mire számíthatok, mit fognak csinálni, milyen következményei vannak?
2014. nov. 17. 17:32
 4/72 A kérdező kommentje:

17:28

Nálam sajnos nem tud aludni hétköznap a kislány, mert én egy műszakban dolgozom és reggel 5-kor már megyek el itthonról. Egyedül élek.

2014. nov. 17. 17:33
 5/72 anonim ***** válasza:
63%
Bakker csak akkor jelentsd fel az anyát ha te hajlandó vagy nevelni a gyereket ha elveszik tőle. Ha te nem vállalod akkor inkább maradjon az anyjánál. Hogy mire számíthatsz nem tudni, ez csak akkor derülne ki ha feljelentenéd.
2014. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés! Én elvált férjként mennyire láthatok, szólhatok bele az olyan dolgokba, mint pl. hogy kire bízza a lányt az anyja, ha nem velem van, vagy hová íratja iskolába, mennyi időt tölt vele, mire költ a kislánnyal és magával kapcsolatban, mikor és mennyi ideig bízza másra a gyereket?
2014. nov. 17. 17:39
 7/72 A kérdező kommentje:

17:38

Én szívesen vállalnám a kislányt, igaz dolgozok, de meg tudom oldani, hogy akkor a nyugdíjas édesanyám jön el oviba vinni! Csak azért félek ettől, mert úgy érzem hogy a gyerekben okozna nagy törést, ha az anyjától elszakítanák! Szeret velem lenni a kislány, félre ne értsétek, de ha több napig van velem, akkor már vágyódik az anyja után!

2014. nov. 17. 17:41
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem tud hétköznap nálad aludni a kislány, akkor semmi értelme egy feljelentésnek, vagy egy új elhelyezési pernek, hiszen Te sem tudsz jobban vigyázni rá, mint a volt feleséged. A kérdés alapján egyből az ugrott be, hogy egyezz meg a kislány anyukájával, hogy mikor ő dolgozik, akkor legyen nálad a gyerek és aludjon is ott, a hét maradék napjain/hétvégén pedig legyen az anyjánál. Nagyjából ugyanannyi idő jönne ki, mint most, csak más felosztásban. De így, hogy te sem tudod vállalni a gyereket, bizony nem sok mindent lehet tenni, csak reménykedni, hogy anya kicsi visszavesz...
2014. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%
Segíts neki jobb munkát találni!!!
2014. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

17:41

Anyukának az se felelne meg, mert neki kell a szabad hétvége, mert akkor tud találkozni a pasijával. Pedig az is szóba jött már, hogy miért nem hétvégén vállalja a futárkodást, akkor meg tudnánk oldani a gyerek elhelyezését arra az időre! De anyukával nem lehet ilyenekről egyeztetni, mostmár azt is kijelentette, hogy ezentúl csak hétvégén láthatom a gyerekemet! Csak ordítozni tud, meg anyázni, ha ezt felhozom! Türelmes ember vagyok, de egy ilyen idiótával szemben elég nehéz már! A gyámügyre azért gondoltam, hogy hátha azzal ráilyesztek és észhez tér, csak attól félek, mivel nem ismerem ezt az eljárást, hogy többet ártok vele a gyereknek, mint használok! Ezért is kérdeztem itt mielőtt bármit teszek!

2014. nov. 17. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!