Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kifizetem a házunk másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kifizetem a házunk másik felét a feleségemnek és elfogadja, akkor kötelezhetem-e arra, hogy költözzön el a házból?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy elképzelésem, hogy kifizetem a házunk feleségemre eső részét, azaz 100%-ban tulajdonos lennék. Még nem váltunk el. Még el sincs indítva a válás csak gondolkodom a jövőn. Nagyobbik gyermekem velem szeretne élni a kisebbiket még nem kérdeztem meg. Valószínűsíthetem, hogy az anyját választaná. Az is elképzelhető, hogy ameddig nem sikerül nagyobbik gyermekemnek nálam/velem élnie, addig a feleségemnél helyezné el a bíróság, de az is lehet, hogy elsőre sikerülne, hogy nálam lenne.

Azt csak sejtem, hogy feleségem szeretne a közeli nagyvárosba költözni és talán akkor meg is lenne neki az induló tőkéje. De mi van, ha mégsem indul el, hanem maradni akar?

A pénzt szereti és ha megtudná, hogy mennyit kap, akkor lehet elfogadná. De vajon "kitehető-e" a házból?

Úgy tudom, hogy ha kiskorú gyermek is van a képben, akkor nem.

Így pedig értelmetlenné válik, hogy kifizessem a rá eső részt.


Elég tájékozatlan vagyok ebben.


Kérdésem egy mondatban: érdemes-e kifizetni neki a rá eső részt?


Válaszokat előre is köszönöm.

(Trollkodásra nem vagyok kíváncsi!)



2015. aug. 24. 22:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

2 gyerek van. A nagyobbik velem maradna, mert nem tud az anyjával élni, mert az örökké ordibál, magában beszél, stb. A gyerek nyugalma nem luxus. Ezt én tudnám neki biztosítani, mert én nyugodt típus vagyok.

A másik valószínű ellenne vele. Valamiért ragaszkodik hozzá és vagy nem tud dönteni még. Ha nagyobb lesz, lehet engem választana, mert nálam nincs kiabálás, nyugalom van.

2015. szept. 12. 13:02
 12/12 anonim ***** válasza:

Jó, de azon az alapon, hogy LEHET, hogy valamikor majd a jövőben, ha már nagy lenne a másik gyereked TALÁN téged választana.

Ha az anyjánál marad, akkor nem teheted ki a házból az exnejed.

Biztos sok dolgot mérlegel majd a bíróság, de azt nem hiszem, hogy figyelembe veszi, hogy SZERINTED ha a gyerek nagyobb lenne kit választana.

Úgyhogy nem hiszem, hogy ez így menni fog.


A legjobb az lenne, ha meg tudnátok egyezni a volt asszonnyal, hogy kifizeted a részét, ő meg a kisebb gyerekkel elköltözik.

2015. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!