Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyes elvált nők miért lesznek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes elvált nők miért lesznek ilyen kegyetlenül pénzéhesek?

Figyelt kérdés

Nem azokról az esetekről beszélek, amikor könyörögni kell, hogy az apuka fizesse a gyerektartást, hanem azokról az esetekről van szó, amikor apuka jóval többet fizet, mint a kiszabott gyerektartás mértéke.


Több ilyen embert is ismerek, és mindegyiknek ilyen a volt felesége.

Az egyiknél ha jól tudom 25ezer FT gyerektartásban állapodtak meg, a férfi ehhez képest 50ezret ad a volt feleségének, ami a duplája a megegyezett összegnek. A felesége meg folyton fúrja-faragja, feljelentgeti, mondván neki ez nem elég, meg így-úgy a gyerek (a feleség nem keres rosszul, 1 gyerek van, az apuka más költségeket is szokott állni). Amikor a férfi megmondta, hogy nem hajlandó többet fizetni, mert neki is meg kell élni, a felesége csak annyit mondott, hogy találkozunk a bíróságon.


A másik eset szintén ugyanez, ott is követelőzik a volt feleség, csak ott neki a havi 100.ezer (apuka vállalkozó) sem elég 1 gyerekre!



Miért lesznek egyes elvált feleségek ilyen mocskosul anyagiasak? Már elnézést....Ismerek olyat, aki mindent elkövetett azért (sikertelenül, hála Istennek), hogy a férje hajléktalan legyen és kiforgassa a vagyonából.

Tudom, sok a kivétel is, de én ezeket nem tudom megérteni.

Rokonunknál is ugyanez volt. Elváltak, apuka fizetett 1 gyerekre 60ezret. Aztán egyik reggel anyuka felkelt, és kitalálta, hogy neki 120ezerre van szüksége, össze is írta, mire kell. Rokonunk behúzta a kéziféket, a gyerektartást meg lecsökkentették. A feleség meg sírt, meg őrjöngött.


Miért van ez?

Ismertek ilyeneket? Miért ilyenek?



2015. szept. 22. 08:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

"Több ilyen embert is ismerek"


Kérdező,amíg nem vagy benne a szituban, szerintem ne ítélkezz!


Szerinted 25 ezer ft mire elég? Egy nagyobb tesco bevásárlásra. Vagy 2 új cipőre,ami nem kínai.


Nem mondom, hogy nincs igazad kérdező, de tényleg sok esetben nem tudjuk. Én ismerősöm 3 gyerekre ad 130.000 forintot,ebből 2 kisiskolás,1 óvodás, gondolj bele ez sem sok pénz 3 gyerekre,ellátásra,kajára stb-re.

2015. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%
Hát figyelj, ha nem mondod hogy az 50 ezer pont a duplája a 25 ezernek, bizony rá nem jöttem volna. :)
2015. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Aha...50ezer forint + a férfi még egyéb költségeket is áll + a nő sem keres rosszul. És ez nem elég?

Attól, mert elváltak, nem lesznek a gyereknek 3-szor akkora szükségletei. Anyuka fizetése is ott van, nem csak

apuka fizetése.

50.000 + egyéb kiadások (cipő, tankönyvek)

2015. szept. 22. 08:24
 4/32 anonim ***** válasza:
73%

Biztosan komoly oka van annak, hogy a szülők külön vannak.

Nem biztos, hogy az apa miatt kellett külön úton folytatni az életüket.

A 25 ezer Ft valóbban semmire nem elég, 50 ezer azért már elég kellene, hogy legyen amit az apa ad.

Elnézést a következőért, de sok nő úgy gondolja, hogy ha már elváltak akkor az apáról próbál minél több pénzt leakasztani, abba nem gondolva bele, hogy az apának is kell lakbért, rezsit fizetni, meg enni sem ártana egy hónapon keresztül.És ő nem kap semmilyen támogatást, csak a fizetését.

Nem érzem egészséges dolognak, hogy sok elvált anya a gyermek teljes költségét az apára akarja hárítani.

Lehet , hogy ez miatt most le leszek pontozva, de legyünk őszinték, nem egy ritka dolog.

2015. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%
De azt igazán hozzákalkulálhatnák egyes válaszolók, hogy amit az apa fizet az csak egy töredéke kellene hogy legyen a bevételnek. Az anya is szülő. Kötelessége megteremteni a rá szabott összeget. Ha az apa ad havonta 2 gyerekre mondjuk 100 ezret, az az anyától is elvárható hogy ő is keressen és a fizetéséből + amit kap gyerektartást abból ki kell hogy jöjjön a fedezet. Ha meg nincsenek ezzel megelégedve akkor tessék odaadni apunak is a gyereket mondjuk 2 hét 2 hét felállásban.
2015. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem a válás után lettek ilyenek. Ilyennek születtek, csak válás után szabadjára engedték a bennük lakó pénzéhes *-t.
2015. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%

Az "5" válaszolóval értek egyet.

A bíróságok mai gyakorlata szerint ha lehetséges, akkor mindig az anyánál helyezik el a gyereket még akkor is, ha semmilyen jövedelme vagy egzisztenciája nincsen és nem is volt korábban. Persze hogy nem tudja kihozni a 2 gyerek nevelését havi 100000ft-ból, mert mellette képtelen hozzárakni a saját részét, mert a gyerekeket nevelni kell és nincs rá ideje. Ha az apuka ezt megelégeli és "rosszindulatból" kezdeményezi a bíróságnál a megosztott elhelyezést (vagy még rosszabb az apánál történő elhelyezést), akkor meg ordítva tiltakoznak,mert így megszűnik a gyerekek után kapott jövedelem és még nekük kéne fizetniük. Ez beszédes és mindent elmond erről a helyzetről.

Lehet itt hivatkozni a gyerek érdekeire, de szerintem nincs annál jobb, ha a gyerek mindkét szülőhöz egyformán ragaszkodik és nem csak akkor látja az apját amikor lejmolni kell egy új cipőre.

A házasságok fele válással végződik....és erről nem a gyerekek tehetnek, de mégis rajtuk csattan az ostor.

37F

2015. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen nőknél az a legnagyobb probléma, hogy egyszerűen nem tudják és nem is akarják felfogni, megérteni, hogy nem az apukának kell a gyerek teljes költségét vagy egyéb kiadásait állni.

Én is ismerek ilyeneket, és rendre kiderül, hogy tulajdonképpen kijönnének a pénzből, csak hát ők nem szívesen áldoznak a saját keresetükből a gyerekre, így inkább próbálják megfejni apukát. Azért 1 gyerekre 50.000 FT + egyéb kiadásoknak bőven elégnek kellene lennie. Én olyannal is találkoztam már, amikor az anyuka csinált direkt plusz költségeket a gyereknek (ilyen-olyan fizetős szakkör, stb.), hogy minél több pénzt próbáljon lehúzni a gyerek apjáról.


Igazából ha valakinek helyén van az esze, az behúzza a kéziféket, és nem engedi zsarolni magát. Aki szerint meg 50 ezer kevés 1 gyerekre, az gondolkozzon. Csak az apuka ad 50.000 FT-ot. Anyuka része mégis hol marad? Pont ez a baj, hogy sokan csak a gyerektartás mértékét nézik, azt már nem, hogy ténylegesen anyuka menyit is ad hozzá a gyerek költségeihez, vagy éppen mennyit nem. Persze 12.000 meg 20.000 tényleg kevés egy gyerekre, ha csak 1 szülőt nézünk. De ha a másik szülő is ugyanennyit beleadna + közösen fizetnék a felmerülő plusz dolgokat (pl: tankönyvek), akkor nem lenne probléma a 25.000 forint sem.

2015. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
64%
Csak ezek a nők egyfajta meggazdagodási lehetőségnek tekintik a válást.
2015. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%

Apum egy forint gyerektartást nem fizetett soha, mégis fel lettem nevelve, ezek a nők kizárólag magukra gondolnak.

Valószínű a gyereket is csak azért szülték, hogy hozzáláncolják magukat a pasihoz.

2015. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!