Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyes elvált nők miért lesznek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes elvált nők miért lesznek ilyen kegyetlenül pénzéhesek?

Figyelt kérdés

Nem azokról az esetekről beszélek, amikor könyörögni kell, hogy az apuka fizesse a gyerektartást, hanem azokról az esetekről van szó, amikor apuka jóval többet fizet, mint a kiszabott gyerektartás mértéke.


Több ilyen embert is ismerek, és mindegyiknek ilyen a volt felesége.

Az egyiknél ha jól tudom 25ezer FT gyerektartásban állapodtak meg, a férfi ehhez képest 50ezret ad a volt feleségének, ami a duplája a megegyezett összegnek. A felesége meg folyton fúrja-faragja, feljelentgeti, mondván neki ez nem elég, meg így-úgy a gyerek (a feleség nem keres rosszul, 1 gyerek van, az apuka más költségeket is szokott állni). Amikor a férfi megmondta, hogy nem hajlandó többet fizetni, mert neki is meg kell élni, a felesége csak annyit mondott, hogy találkozunk a bíróságon.


A másik eset szintén ugyanez, ott is követelőzik a volt feleség, csak ott neki a havi 100.ezer (apuka vállalkozó) sem elég 1 gyerekre!



Miért lesznek egyes elvált feleségek ilyen mocskosul anyagiasak? Már elnézést....Ismerek olyat, aki mindent elkövetett azért (sikertelenül, hála Istennek), hogy a férje hajléktalan legyen és kiforgassa a vagyonából.

Tudom, sok a kivétel is, de én ezeket nem tudom megérteni.

Rokonunknál is ugyanez volt. Elváltak, apuka fizetett 1 gyerekre 60ezret. Aztán egyik reggel anyuka felkelt, és kitalálta, hogy neki 120ezerre van szüksége, össze is írta, mire kell. Rokonunk behúzta a kéziféket, a gyerektartást meg lecsökkentették. A feleség meg sírt, meg őrjöngött.


Miért van ez?

Ismertek ilyeneket? Miért ilyenek?



2015. szept. 22. 08:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező! Te ki vagy ebben a történetben? Esetleg egy apuka szeretője? Olyan vehemensen turkálsz mások zsebében hogy simán elhihető hogy hasonló helyzetben te nagyon anyagias lennél egy ilyen helyzetben.

Ha van gyereked, tisztában vagy vele hogy 25 ezer nem sok mindenre elegendő. Valószínűleg az említett anyukák szeretnék a megszokott színvonal közelében nevelni a gyereküket tovább. Gondolom hogy nem azért szülték a gyerekeket hogy később egyedülálló anyukaként kelljen őket felnevelni. Lehetséges hogy olyan vagyontárgyakról is lemondtak az apuka javára amikről te nem tudsz, de jelentős. Általánosítani nem lehet, de egy biztos: Az édesanyák szeretik a gyereküket és szeretnék neki a legjobbat megadni. Az apukák egy része a saját kényelme, jóléte és esetleg az új nők lehetősége érdekében él. Még maguknak is szégyellik bevallani hogy mindezek fontosabbak számukra a saját gyereküknél. Tisztelet a kivételeknek , akikből ismerek jópárat.

2015. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Ismerősi körömben történtek ezek, és fiú vagyok.

Nem turkálok én senki zsebébe, csak kíváncsi vagyok a miértekre, gondolkodásmódra.

2015. szept. 22. 20:16
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

#11-hez szólna a kérdésem.


Hogyan lenne lehetséges ugyan azon, vagy hasonló színvonalon élni és nevelni a gyereket/keket, mint amikor még együtt volt a 2 fél ?


A válással általában együtt jár a külön költözés is, ami ugye eredményezi, hogy az eddigi 1 háztartás helyett 2-őt kell fent tartani, immáron külön külön.


Az, hogy egy anyának teljesen más a kapcsolata a gyermekével az teljes mértékben igaz, ezzel kár is lenne vitatkozni. Ő hozta a világra, benne fejlődött.

Férfiként ezt sem megérteni teljesen sem átélni nem tudjuk.

De az sem várható el, hogy az apa többet adjon, mint azt a lehetőségei engednék.

Lehet mire mindent kifizet+ a gyerektartást éppen csak annyi marad, hogy egyen a hónapban.


Azért is érdekes ez a kérdés, mert nem lehet rá úgy válaszolni, hogy mind a 2 fél egyetértsen.


A férfiak nem értik, hogy miért akar a nő még többet és többet.


A nők pedig nem értik, hogy a férfi miért nem ad többet.


Ha pedig az apuka a megmaradt pénzét a csaját jólétére, vagy új kapcsolat kialakítására fordítja az csak rá tartozik.


Mert a szavaidból az jön le, hogy szerinted az elvált apának minden pénzét csak a gyerekére kellene fordítani,ameddig arra szüksége van a gyereknek vagy az anyának).

2015. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%
1 kiló kenyeret nem vetél még egyedül... ne fantáziálgas olyasmiről amiről gözöd sincs
2015. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert a férfi fizetésének a 20%-a jár, és akkor ha tudja a feleség, hogy keres egy milliót, akkor hiába ad 50 E-t, ha több jár.

Nem hiszem, hogy más esetben van alapja bíróságot emlegetni, mert hiába megy bíróságra, ha az adott összeg megfelel a törvényben előírt %-nak.

2015. szept. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
42%

"Valószínűleg az említett anyukák szeretnék a megszokott színvonal közelében nevelni a gyereküket tovább."


Aha, hogyne, ez a tipikus kifogás.

Csak tudod ehhez az életszínvonalhoz anyuka is kell, és nem csak apucinak a fizetése. Pont erre írtam, hogy az ilyen nők képtelenek megérteni, hogy NEM CSAK az apuka feladata a gyerek költségeinek fedezése. Erre is jöhet a kifogás, hogy de hát anyukának kell nevelni. Igen, és? Ha nem akarja, mondjon le az apa javára a gyerekről. Ja hogy akkor még neki kéne GYT-t fizetni? Azt már nem!...Undorítók az ilyen követelőző, zsaroló nők.

A bíróság sem véletlen ítél meg mondjuk "csak" 25.000 forintot. Nem úgy ítélik ezt meg, hogy ennyi megy max a gyerekre, aztán kész, hanem úgy, hogy ennyit ad hozzá az apuka, PLUSZ ugyanennyit hozzátesz anyuka is, annak már bizony elégnek kéne lennie! Ennek ellenére én is rendszeresen hallom, hogy panaszkodnak, hogy a 30-40 ezer, amit apuka gyerektartásként fizet, milyen pofátlanul kevés, stb. Miért? Mert az ilyenek azt hiszik, hogy apukának kell minden költséget állnia. Ilyenkor már hirtelen nem 2 szülője van a gyereknek, ha pénzügyekről van szó? Csak apja van? Bezzeg az ilyeneknél meg ha közös programról, nevelésről, vagy akármilyen fontosabb döntésről van szó, akkor meg csak anyuka létezik.

2015. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk a törvény ezt úgy fogalmazza meg,hogy a gyerek ellátását a különélő szülő pénzben a vele együtt élő szülő természetben biztosítja.Tehát természetesen ha az anyával él akkor az anya is fordít rá anyagilag,de tévhit,hogy neki ugyanannyit kell pénzben hozzátenni mint az apának.Az apának van lehetősége túlórát,pluszmunkát vállalni mert nem kötik a gyerekek,az anyának nincs lehetősége rá,tehát a nagy átlag sima alapbérért tud csak dolgozni,és örülhet ha talál olyan munkát amit 8-16-ig kell végezni. Sztem sok anya belemenne a közös felügyeletbe,hogy 2 hét apukánál,2 hét anyukánál,hisz akkor ő is tudna plusz munkát vállalni,és nem utolsó sorban magánéletet élni,ami apukának egész hónapban adott.Az én környezetemben nem ismerek olyan apukát aki ezt bevállalná.Biztos van ilyen a világban,csak még én nem láttam egyet sem.
2015. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
46%
Nézz be egy társkereső oldalra. Ott, az egy volt felesség egy teljesen berendezett lakás hátterében villan meg. Némi túlzással, ezt egy férfi a közeli híd árnyékával teheti meg. Válás után megszűnik minden gátlás a nőben, ami addig is ott volt ugyan, de csak talonban tartotta. Biztosítani akarja a saját egzisztenciáját is, de ha jól keres, nem árt a több gondolja ő. Angliában már felfigyeltek erre a jelenségre és a törvény erejével tesznek az effajta jólét ellen. Egy apa sem sajnálja a pénzt a gyerekétől. De valóban, neki is élnie kell.
2015. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%

15-ösnél a pont. Csak a sztori felét ismered, azt, hogy mennyit fizet az apa. Azt viszont nem, hogy mennyit keres, és hogy az ötvenezerből mire kerül a gyereknek.

Teljesen normális, ha anyuka ugyanazt a színvonalat szeretné biztosítani a gyereknek, mint ami a válás előtt volt. Pl. a gyerekem kétféle különfoglalkozásra jár, és ez benzinktg-vel együtt havi húszezer forintot igényel. És még hol van a kaja, ruha, cipő, és egyéb holmik.

Ötvenezer forint egy gyerekre nem sok.

Ha a 20%-ból indulunk ki, akkor ehhez elég nettó 250 ezres fizetés. Sok apuka ennél jóval többet visz haza, és ha több jár, akkor melyik anya ne kérné el a gyerekének.

2015. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

Én nem ismerek ilyen sztorit, nem is láttam, nem is nagyon hallottam (59F).

Persze, hí így kérdezzük, mit lehet erre mondani: pénzéhez dög.

De ha látnák ilyet, vagy hasonlót, tán kicsit árnyaltabban látná az ember.

Mondjuk a kialkudott dologtól eltérőt ne követeljen senki, semilyen ügyben, az alap.

2015. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!