Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyes elvált nők miért lesznek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes elvált nők miért lesznek ilyen kegyetlenül pénzéhesek?

Figyelt kérdés

Nem azokról az esetekről beszélek, amikor könyörögni kell, hogy az apuka fizesse a gyerektartást, hanem azokról az esetekről van szó, amikor apuka jóval többet fizet, mint a kiszabott gyerektartás mértéke.


Több ilyen embert is ismerek, és mindegyiknek ilyen a volt felesége.

Az egyiknél ha jól tudom 25ezer FT gyerektartásban állapodtak meg, a férfi ehhez képest 50ezret ad a volt feleségének, ami a duplája a megegyezett összegnek. A felesége meg folyton fúrja-faragja, feljelentgeti, mondván neki ez nem elég, meg így-úgy a gyerek (a feleség nem keres rosszul, 1 gyerek van, az apuka más költségeket is szokott állni). Amikor a férfi megmondta, hogy nem hajlandó többet fizetni, mert neki is meg kell élni, a felesége csak annyit mondott, hogy találkozunk a bíróságon.


A másik eset szintén ugyanez, ott is követelőzik a volt feleség, csak ott neki a havi 100.ezer (apuka vállalkozó) sem elég 1 gyerekre!



Miért lesznek egyes elvált feleségek ilyen mocskosul anyagiasak? Már elnézést....Ismerek olyat, aki mindent elkövetett azért (sikertelenül, hála Istennek), hogy a férje hajléktalan legyen és kiforgassa a vagyonából.

Tudom, sok a kivétel is, de én ezeket nem tudom megérteni.

Rokonunknál is ugyanez volt. Elváltak, apuka fizetett 1 gyerekre 60ezret. Aztán egyik reggel anyuka felkelt, és kitalálta, hogy neki 120ezerre van szüksége, össze is írta, mire kell. Rokonunk behúzta a kéziféket, a gyerektartást meg lecsökkentették. A feleség meg sírt, meg őrjöngött.


Miért van ez?

Ismertek ilyeneket? Miért ilyenek?



2015. szept. 22. 08:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%

Miért lesznek ilyenek? Mert önzőek, anyagiasak és buták. Csak magukra gondolnak, nem a gyerekre. Bár ha mindez egy házasságot követő válás után történik még jobban megérteném...


Azonban pl. az én exbarátnőm, akivel csak rövid ideig voltunk együtt, és aki lényegében félrevezetett a fogamzóképességét illetően, teljesen egyedül vállalt be egy gyereket úgy, hogy akkor már nem voltunk együtt, és amikor meg akartam vele beszélni a dolgot, hogy hogyan tovább, akkor kidobott a házából, majd emailben elkezdte gyalázni a családomat és barátaimat. A Facebookon kiadta magát egy másik nőnek, hogy visszaédesgessen magához, a gyerek születése után szintén a Facebookon a tudtom nélkül küldözgette mindenkinek a lányom fotóit, és miután ezért bocsánatot kért, megtette újra azzal, hogy minden nőismerősömnek küldött egy fenyegető levelet, akiről úgy vélte, hogy a szeretőm lehet. Ezután szidalmazta a barátom terhes feleségét, az ezt követő veszekedés során megint kidobott a házából, majd a hátam mögött elment a gyámhivatalba az apasági nyilatkozattétel miatt, és majd ezt követően szintén a hátam mögött kezdeményezte a gyerektartási pert, és az ezután következő két hónapig tartó jobb viszony ellenére egy büdös szóval sem említette ezt. 80 ezret követelt egy gyerekre, papíron képes volt kihozni 140 ezres csak a gyerekre fordított költséget úgy, hogy neki havi 108 ezres bevétele volt, számlákat viszont nem mellékelt hozzá. A bíró újfent felszólította, hogy dolgozza ki a költségeket tételesen és világosan, erre beadta lényegében ugyanazt az irományt. A legutolsó tárgyaláson aztán a bizonyítási indítványok benyújtására vonatkozó határidőt bőven túllépve még csatolt számlákat csak úgy ad-hoc módon, de sem a rezsit, sem a gyógyszerköltséget, sem a ruházkodást nem tudta rendesen igazolni. A bíróság mégis havi 55 ezres gyerektartást állapított meg úgy, hogy egy tévesen figyelembe vett havi 20 ezres kiadással együtt is a gyerek havi teljes ellátási költségét 80 ezer forintban fogadta el. Ebből fieztek én 55 ezret, illetve a hátralékokkal együtt most 70 ezret.


Természetesen fellebeztem. Az anyuka egy a nálaménál nagyobb lakásban (családi házban) lakik kettesben a gyerekkel, mellette az anyja egy külön lakrészben külön rezsivel, míg én a szüleimmel élek hármasban, éppen költségtakarékossági okokból. Anyuka mindenből készet vesz, alig főz, 1000 forint/kg-os áron vásárolja a bio almavelőt a Dm-ben, de a piacra nem megy ki. Teljesen kifordult önmagából, most a gyerektartás fizetésemből való letiltását követeli annak ellenére, hogy eddig mindig rendesen fizettem, a legutóbbi láthatáskor, amikor kérdéseket tettem fel a piciről, kijelentette, hogy őt a bírósági ítélet nem kötelezi arra, hogy kommunikáljon velem. De azért ki van akadva azon, hogy nem segítek neki természetben.


Tehát azt ugyan nem tudom megmondani, hogy más anyuka miért tesz ilyesmit. De azt igen, hogy az én lányom anyja azért, mert egy primitív bunkó, aki sikeresen el fogja érni azt, hogy a lányának se apja, se nagyszülei ne legyenek.

2015. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Az asszonynak van 108 plusz 13 és Te adsz hozzá 55-öt,az akkor 176,az egy főre jutó akkor 88,ebbe mindennek bele kell férnie,gyógyszer,rezsi,kaja,ruha stb.Ez nem egy eget verő összeg.
2015. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

A 108 a plusz 13-mal együtt jön ki. De a 80 ezres költségbe bele van számolva a napi egy liter bio rizstej 800 forintos áron, amit anyuka teljesen saját döntésből vesz (bár pénze az nincs rá), nem írta elő neki senki, és amit a bíró ostoba módon tejpótlásnak fogadott el, holott köze nincs hozzá. És benne van az is, hogy a gázszámla a téli fűtési szezonból van extrapolálva egész évre, tehát a nyári időszakra is, amikor a gázdíj csak kb. feleannyi, és ez tisztességtelen. A víz- és csatornadíj sincs igazolva. A gyerek ruhaköltségeit is csak bemondásra fogadta el a bíró, és a gyógyszerköltségekről is pár számla van, a többi hasraütésre ment.


Tehát nem is annyira az összeggel van problémám, hanem azzal, hogy nincs igazolva. Az 55 ezer ehhez képes sok. Ha igazolva lenne, nem szólnék egy szót se.

2015. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ja, és anyuka 75 ezret követel, miközben a gyerek ellátása összesen 80 ezerbe kerül, de ez is csak úgy jön ki, ahogy fentebb leírtam.
2015. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
Barátom, te jól kifogtad. Ez nemcsak egy pénzéhes rongy, de még mellé sunyi is, és elmebeteg. Részvétem, öreg.
2015. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
44%
25-ösnek köszönöm az együttérzést. Én a picit sajnálom legjobban. Nem ezt érdemelné.
2015. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk pont nem ezt látom a környezetemben,éppen ezért nem mertem elválni míg meg nem teremtem a megfelelő feltételeket hozzá.Exem közölte mikor válni készültem,hogy a nettó 300 ezres fizuját leveteti minimálbérre ha elhagyom.Nem mintha velem cseszne ki elsősorban...nem csak az elvált anyák lehetnek pénzéhesek,bizony rengeteg elvált apa is van aki nem fogja fel mennyibe kerül a gyerek,mennyit küszködik egy nő,miközben ők élnek bele a világba,buliznak,nőznek stb.Ez is megérne egy külön kérdést.
2015. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én mindig csak nézek, hogy mekkora összeget várnak el egyesek. Nekem apám közmunkán volt világ életében és 5600 forint gyerektartást kapott anyu. Mégis felnőttem. Meg ilyenek, hogy 120ezer forint gyerektartás? Szerintem Magyarország több mint fele nem is keres ennyit egy hónapban..
2015. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körömben egy apuka 4 gyerekre 32000 Ft-ot fizet, közös felügyelet mellett. A feleség 40ezer Ft-ot szeretett volna, de a férfi nem ment bele (közös megegyezéssel váltak, nem kértek bírósági döntést). Amúgy nettó 90ezret keres az apa, tehát nyilván nem lenne kevés a 40ezer Ft kifizetése, de azért mégiscsak 4 gyerekről van szó. Annak ellenére, hogy a feleség belement a 32ezer Ft-ba, a volt anyósa mégis azzal fűti a fiát, hogy milyen pénzéhes az exfelesége, és együtt számolgatják, hogy milyen jól kijön anyagilag a feleség, mert iskolakezdésre is biztos jó sok állami támogatást kapott (egy fillért nem kapott). Meg amikor az apa elvitte a gyerekeket élményfürdőbe, szerette volna, ha az anya is hozzájárul. A feleség csak annyit mondott, hogy ha nem tudja megengedni magának, akkor ne vigye a gyerekeket, nem kötelezi rá senki, ő viszont nem fogja miatta pluszköltségekbe verni magát.

Szóval szerintem sok esetben a férfi nincs tisztában a gyereknevelés költségeivel, és emiatt látja pénzéhesnek az exét.

2015. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nincsenek tudatában hiszen a többség tisztelet a kivételnek a gyakorlati dolgokba nem látott bele soha mert nem érdekelte.Fogalmuk sincs mibe van egy gyerek,hogy mondjuk évente hány pólót vagy nadrágot,cipőt kell venni,és az mennyi (még ha olcsó is) csak a szájukat azt tudják járatni...még hogy az elvált nők pénzéhesek,tényleg ismerek annyi elvált anyát valahogy egyiket sem irigylem,meg egyikről se az jön le,hogy hú,de jól megy nekik.
2015. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!