Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyagilag hogy jöttök ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagilag hogy jöttök ki válás után?

Figyelt kérdés

El szeretnék válni a feleségemtől mert sajnos a házasságunknak annyi lett, már teljesen felőröl ez a kapcsolat engem.A gyerekekért viszont oda vagyok, nekik a legjobbat akarom, nem szeretném ha megsínylenék a dolgot. Úgy néz ki azt meg tudom oldani hogy ha eladjuk a házunkat akkor tudunk venni mindkettőnknek egy-egy lakást, szóval albérletet nem kell fizetni.

Azt nem tudom mennyi lehet egy kisebb lakás (1.5-2 szobás)rezsije?

Nem a fővárosban lakunk , a fizetésünk olyan 100E körül mozog. Én talán tudok majd több munkát vállalni, de azt sem akarom hogy ez a gyerekektől vegye el az időmet.

Kérdésem az lenne hogy hasonló helyzetben ti hogy jöttök ki anyagilag? Mindkét fél részéről várnék válaszokat , ti mire mennyit költötök stb...


2015. szept. 22. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeket hol fogják elhelyezni?

Mert ha az anyuknál helyezik el őket, amire szinte bizton számíthatsz, akkor elég szarul fogsz járni!!!

hány gyerek is van? gyerekenként számíthatsz min 15000ft, de ha 100000ft nettód van akkor ez lehet 20000ft gyerekenként. Ha idáig igénybe vettél bármilyen szoc támogatást, családi pótlékot, adókedvezményt azt is bukod, szóval nem lesz egyszerű.

Gondolom abban nem gondolkodtál,hogy megosztott gyerekfelügyeletet kérj.....talán azzal járnál a legjobban.

37F

2015. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

milyen fűtés? közösköltség? víz?

am 100-ból nem fogsz megélni. ketten 200ból + gyerekek? hogy éltetek ti meg?

2015. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elváltam, gyedül élek egy másfél szobás lakásban, 110 ezer forint a nettóm, és bizony szűkösen jövök ki belőle. Gyerekkel biztos nem lehet könnyű, de az egyedülálló szülő kap családi pótlékot, meg írod, hogy te is támogatnád, szóval szűkösen, de ki fognak tudni jönni.


Egyes válaszolónak üzenem, a kérdező nem azon problémázik, hogy ő hogy jár legjobban, hanem hogy a gyereke hogy jár legkevésbé rosszul. Ez ennyire ritka, hogy már a kérdés is értelmezhetetlen?

2015. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: biztos hogy az anyjuknál helyezik majd el őket,2 gyerek van, adókedvezményt eddig is ő vette már igénybe. Tisztában vagyok vele hogy anyagilag szarul fogok járni. Talán tudok megint egy kis mellékeshez jutni ami kb 30E attól függ mennyit dolgoznék plusszban.


2: pont ezeket a dolgokat nem tudom amiket kérdezel, hogy mire lehet öszegben számítani egy lakásnál , mert eddig családiban éltem mindig.


3:köszönöm ezek szerint meg lehet valahogyan élni, én is így gondoltam hogy neki jár akkor majd a családi pótlék az is olyan 25E , meg amiben tudok persze segítek majd nem csak anyagi értelemben , hanem amilyen dolgokkal akár spórolni is lehet. De ehez ő is fog kelleni hogy így gondolkozzon, majd meglátjuk.

2015. szept. 22. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy a lakásvásárlásnál a lakás rezsije legyen a legfőbb szempont. Hihetetlen sok pénzt el tud vinni egy magas rezsi, távfűtés, hatalmas közös költség, stb. Nekem, egy másfél szobás, pesti panelban kb. 25-30 000 Ft/hó a rezsim (víz, gáz, villany, szemét, biztosítás, közös költség), de ehhez hozzájön még olyan luxus, mint TV, telefon, net. Ismerek olyan házat, ahol egy 1+2 fél szobás lakásnál csak a közös költség több, mint 45 000 (igaz, ebben benne van a fűtés), erre jön a biztosítás, a villany, meg a víz.
2015. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy lakásnál 2 olyan tényező van amit nem tudsz komolyan befolyásolni, a közös költség és a fűtés.

Fűtened kell, lehet vele valamennyit spórolni, de a mértéke a berendezés modernségétől és a ház hőszigeteltségétől függ. A párom egy 10éve épült jól szigetelt házban lakik 60m2, álltalány díjat fizet gázra, meleg vízre és közös költségre, ez a kettő együtt 22000ft, ehhez jön hozzá 7000ft villany, 3700ft tv+net,és kb 5000ft víz+csatorna.....vagyis kb 40000ft áll meg havonta.

2015. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tarásdíj megítélésénél ragaszkodj a fix összeghez, ne hagyd, hogy százalékban állapítsák meg. Inkább támogasd erődhöz mértem plusszban a gyerekeidet.
2015. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!