Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elhagyott a párom 12 év után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyott a párom 12 év után, úgy hogy még csak el sem mondta miért. Csak elment és nem jött többet haza. Van egy kilenc éves gyermekünk, Na ezt hogy kell túlélni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mellőlem a szerelmem lépett le 7 év után egy szó nélkül - persze ez sehol sincs a te helyzetedhez.

Túléled, mert muszáj!

Nekem a legrosszabb az volt, hogy még most, évek múlva is bekattan néha a kérdés: "miért?" Ha megmondta volna, mi a döntése oka, sokkal hamarabb túltettem volna magam rajta.

2016. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De azt legalább elmondta, hogy ne keresd, mert elmegy? Vagy egyszerűen csak hűlt helyét találtad a cuccainak?


Nagyon sajnálom, nem lehet könnyű. Ha ilyen gerinctelen volt, gondolj arra, hogy jobb lesz nélküle, találsz majd nála különb férfit, ha túltetted magad a történteken.

2016. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

párom... latod elettarsi kapcsolatbol ki es belepnek az emberek hiaba van gyerek

ha felesege lettel volna akkor a vaals lezajlasa alatt csak meg kelett volna beszelni ill most perelheted GYT ugyeben

2016. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hol írta, hoyg nem voltak összeházasodva?
2016. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem az a baj, hoyg nem írta, hanem az hogy annyira elterjedt ez a "párom" kifejezés, hogy nem is lehet ebből megérteni, hogy milyen viszonyban voltak, illyetve, hogy ki milyen nemű. Fájna definiálni, hogy férj-feleség, barát-barátnő?
2016. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Elég vak lehettél, ha nem vetted észre hogy lejtőn van a kapcsolatotok, persze ez nem mentesíti az exed.
2016. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Férjem,ha nem írtam volna. Megutáltam 1 nap alatt nem azért mert elment hanem mert a gyerekét sem tisztelte,szerette annyira hogy elmondja miért döntött így.Új életet kezdeni ezek után?Hogy lehet bízni bárkiben is?Jól éltünk,nem szegénységben Köztünk is rendben volt minden kivéve hogy mindig úgy volt minden ahogy ő akarta.
2016. jan. 15. 21:10
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Azért valami csak volt a házasságotokban.Csak úgy valaki nem lép le.Szerinted boldog kiegyensúlyozott volt a házasságotok? Volt veszekedés köztetek vagy furcsa viselkedése párodnak.valami oka csak volt,hogy fogta magát és lelépett.Biztos nem egyszerű sajnálom főleg a gyereket őt nézhette volna meg ennyi év házasság után minimum,hogy kinyög valamit miért....
2016. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

tiszta ugy birosag ingyenes napon bemesz es kered a penzt a gyerekre.

hatha megjon az esze

2016. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Ez így elég érdekes. Biztos voltak ennek jelei.

Én is elhagytam a páromat szó nélkül, de ennek volt oka, bár nem beszéltük meg. Én nem vagyok az a vitatkozós, veszekedős pasi, úgyhogy nem szóltam én egy rossz szót sem, aztán utolsó fél évben már jót sem, csak épp köszöntem, meg a kötelező dolgokról beszéltünk. Hónapokig gyűjtögettem magamban, aztán egy szép napon elmentem. Igaz, hogy én is sokáig szenvedtem, de abba a kapcsolatba nem tudtam már egy napot sem elviselni, és eljön az a pillanat, amikor nincs visszaút.

Ilyen elhagyás nem ok nélkül történik, és nem egy nap alatt érlelődik be. Az hamarabb előfordul, hogy nem tűnt fel, nem vetted észre, hogy valami nincs rendben.


A túlélést két szempontból kell megközelíteni.


1, a lelki trauma, hiányérzet

2, anyagi problémák


Ha anyagi problémák nem keletkeznek ez miatt, akkor viszonylag optimistán tekinthetsz a jövőbe. A lelki sérülést az idő begyógyítja, aztán 1-2 év múlva már akár egy új kapcsolatod is lehet. Ha ez mellett még probléma lehet a megélhetés, a rezsi, netán törlesztőrészlet(ek), akkor az igazán a mélybe taszíthatja az embert.

A lényeg, hogy ne omolj össze. Foglald el magad, tereld el a gondolataidat. Ha másképp nem megy, akkor keress fel egy pszichiátert, és pár hónapig szedj antidepresszánst, nyugtatót, hogy az első időszakon átsegítsen. 2-3 hónap elég, aztán vedd elő a realista éned, és tervezd a jövőt.

Ha meg nem egy mintaházasság volt, és igazából már csak a gyerek miatt, megszokásból voltatok együtt, plusz még valami alárendelt szereped volt ebben a házasságban, akkor előtted a lehetőség, hogy valaki újra a Nőt lássa benned. 😉

2016. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!