Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8 éves párkapcsolatomnak vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 éves párkapcsolatomnak vége . Vita, türelmetlenség, a gyerekek előtt. Hogy teszik túl maguket a gyerekek a váláson? . Nem megy, csak idegeljük egymást. A gyerekek isszák meg a levét. Hogy segítsek nekik, hogy könnyen túl legyenek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Erre van az a megoldás, hogy a gyerek miatt kompromisszumot kötnek a szülök és a maguk kényelme elé helyezik a gyerekek normális felnövekedését.
2010. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem bírunk együtt élni már.beszélgetés vitába megy át
2010. márc. 30. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az is egy megoldás amit az első írt. Az egyik legrosszabb megoldás. Én egy ilyen "gyerek miatt kompromisszumot kötött" házasságba születtem. Meg is lett az eredménye :-/

Bocs, az offért.

2010. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Párterápia, vagy még inkább párkapcsolati mediáció. Ha nem vezet eredményre, akkor legalább mindketten tudjátok, hogy mindent megpróbáltatok, de sajnos nem sikerült. Nem marad bennetek olyan, hogy mi lett volna, ha...

Ha ezt így végig csináljátok, akkor valós lehetőség lesz a békés válás közös megegyezéssel. Ennek jelentősége a gyermek számára felbecsülhetetlen. Érdemes tehát először kideríteni, hogy van-e még remény, ha pedig nincs, akkor békében elválni. Ha mindketten ezt szeretnétek, csak éppen képtelenek vagytok szót érteni egymással a részletek tekintetében, akkor érdemes a válási mediációt választani. Ha még abban sem tudtok megállapodni, hogy legyen-e válás stb., akkor előbb-utóbb nem marad más, mint az ügyvéd és egy rengeteg szívással járó tényállásos válás, amely szinte biztosan tönkre fogja vágni a gyermek életét.

2010. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem szólóval. Bármennyire is szereted a gyereked nem szabad csak az ők kedvéért együtt maradni. A legkevesebbet akkor éreznek ha az apjukat nem tiltod, nem pocskondiázod előttük. Ezzel tehetsz a legtöbbet értük!
2010. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, a legegyszerűbb, ha mindkét szülővel akadálymentesen tudják tartani a kapcsolatot. Ha nálad helyezik el a gyerekeket, akkor ne szabd meg, hogy csak kéthetente hétvégén, hanem akkor mehessen az apjukhoz, amikor akarnak, ha nála helyezik el, akkor pedig te látogathasd őket, akkor amikor akarod. Így nem fogják azt érezni, hogy az egyik szülőnek híján vannak. Fogalma sincs annak, aki kitart a kétheti láthatás mellett, hogy mit művel a gyerekével, mennyi rizikófaktorba esik bele a gyerek, szóval ha ezt meg tudjátok oldani, akkor a gyerekeknek sem lesz nehéz.
2010. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elvált szülők gyereke vagyok, 15/L. van egy 17 éves bátyám. A szüleim 7 éves koromban váltak el hivatalosan, de ezek után még 5 évig "se veled-se nélküled" kapcsolatban éltek.

Ez a hercehurca olyannyira megviselt, hogy máig kineziológushoz járok, a családomból pedig egyedül a bátyámmal vagyok őszinte és szeretetteljes viszonyban. (jó, ebbe nyilván a kamaszodás is szerepet játszik, node mégis...)

szóval tapasztalat alapján: döntsetek, ahogy gondoljátok, de annál kötelezzétek el magatokat, és álljatok ki mellette. egy gyereknek minden jobb, mint a bizonytalanság, hogy nem tudja, mire ér haza iskolából: apa-anya boldog és szeretik egymást, vagy anya egyedül sír a konyhában, apa meg az erkélyen cigizik...

azért azt is hozzátenném, hogy minden eset egyedi. ez csak az én példám... sok erőt, kitartást.

2010. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik barátnőm szintén elvált szülők gyereke. Kérdeztem, megviselte? Azt mondta egyáltalán.
2011. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!