Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két hónapja költözött el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két hónapja költözött el a férjem, én egy hónapja beadtam a válópert, egy egy éves babával maradtam egyedül. Meddig tart még ez a lelket hasogató fájdalom?

Figyelt kérdés
Most már azért vannak napok,amikor nem jut eszembe minden percben,hogy mi történt,de például a mai éjszakám is szörnyű volt.Kívülről erősnek látszom,mindenki csodálkozik is rajta,hogy milyen "jól bírom",de sokszor belülről úgy érzem,hogy a millió darabra tört lelkem,még tovább szakad.Elengedtem a férjem,mert menni akart,de nekem nem lett könnyebb a szívem ettől.
2010. ápr. 1. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell ahhoz, hogy elgyászold ezt a házasságot. Ezt az időt se lerövidíteni, se meghosszabbítani nem lehet. Az idő és a körülmények fogják megszabni az időtartamát. Előbb-utóbb azért majd begyógyulnak a lelki sebek és kivülről fogod látni az okokat. Foglalkozz a kisbabával. Ő vígaszt nyújthat neked a nehéz iúdőszakodban.
2010. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval. a babával foglalkozz, és tényleg nem lehet megmondani, ez meddig tart majd. egyénfüggő. de szerintem ne mutasd magad olyan erősnek a közeli barátoknál. az rendben, hogy a szomszéd nyakába nem borulsz, de legyen valaki, akinek kisírhatod magad. sokat segít, ha nem magadba folytod. szerintem.
2010. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sokat olvasok itt arról, hogy pici gyerekkel hagyja ott a párját a férj. Mi ütött ezekbe a férfiakba? Ott a gyönyörű gyermek, az élet egyik nagy értelme, és megbolondulnak. Engem bár nem pici volt a gyermek, de 4 éves. Nagyon fájt, de voltak már előjelek, és nem tört meg annyira mint téged. A gyermek bearanyozta a napjaimat, vele törődtem 1000-el. És nyugodtan éltem, mert nem szekáltak, piszkáltak. Tudom mit jelent ez neked, de szép lassan lenyugszol. Én mindig azt mondtam akkor is és most is, A gyermek a legfontosabb az ember életében, a többi jöhet mehet, megoldódnak majd a gondok, de a gyermeket nem pótolja semmi és senki. Minden jót kívánok neked. Szerezz barátokat, akivel elbeszélgethetel. Járjatok sétálni, keresd kismamák társaságát! Ha tuljutol a mélyponton meglásd rájössz, ha ilyen volt a férjed, jobb is hogy elköltözött.
2010. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért ment el? Még az is lehet, hogy rendbejön minden. Lehet, hogy most mikor elment majd rádöbben, hogy hiányoztok neki. Sokszor előfordul.
2010. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ott a gyönyörű gyermek, az élet egyik nagy értelme"


Pont ez az. Annyira anya leszel, hogy elfelejtesz közben nő lenni. Elfelejted, hogy a férfi másképpen éli meg az apaságot és másképpen a férfi mivoltát. Elfelejted, hogy neki a nőre is szüksége van, akibe szerelmes lett. Elfelejted, hogy a gyermek születésével az édeskettesből "szeretethármas" alakul ki, amelyben a férfi magára maradhat. Nem kapja meg azt a törődést, amit korábban, közben egy csomó, számára terhes dologra kényszerül, amelyben nem leli örömét. A kísértés pedig túlzottan is nagy "odakint", manapság már a nők vadásznak és bizony nem nagyon tisztelik a másik nőt, aki a pasi gyermekével küzködik otthon. Sőt, sokszor csak azért teszik, hogy érezhessék a hatalmukat. Magukra húzzák a hímet, elhúzzák előtte a mézesmadzagot, az meg azt hiszi, ez a szerelem, újra van vki, aki vele törődik nem egy ordító kisbabával. Aztán persze idővel minden ugyanaz lesz: a szeretőből előbb feleség, majd megcsalt feleség lesz. Kb. ennyi, de ez a folyamat sok változatban zajlik. És persze vannak más séma szerinti esetek is.

2010. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,talán általánosságban igazad lehet,hogy a nők egy része,amikor anya lesz,elhanyagolja esetleg magát és a férjét is.Mikor terhes lettem,és a szülés után is pontosan ezeket a buktatókat próbáltam elkerülni.Nagyon is odafigyeltem a férjemre,nem nyavalyogtam végig a terhességem,lehet,ha megteszem jobban megbecsülnek.Volt szex,meghívtam moziba,nyáron babával együtt mentünk nyaralni.Ja,és saját magam sem hanyagoltam el,a szülés után három hónappal kezdtem el tornázni,mert előtte is sportoltam.Most szívesen betennék egy képet magamról:).Persze tudom ez nem minden.5hónapon keresztül hallgattam,hogy tőlem jobb nőt,anyát,feleséget,háziasszonyt stb keresve sem találhatna,de...Ő boldogtalan,unalmas és céltalan az élete,és mondjam meg,hogy ez miért van és mit csináljon.Az utolsó egy hónapban már könyörögtem,hogy menjen el,mert mind emberként,mind nőként egyfolytában alázott.És persze,mikor csomogoltam a cuccait -igen,tényleg ilyen marha voltam -kiderült,hogy hónapok óta már van valaki más,"lelkitárs".

A baba rengeteg erőt ad,és ugye 24 órás szolgálat,ami talán jelen esetben nem is baj.Csak egyszerűen azt érzem,hogy soha fogok tudni férfit újra szeretni,és bízni benne.

2010. ápr. 1. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, engem másfél hónapja hagyott el a férjem, 2 éve voltunk házasok, 5 éves kapcsolat, 11 hónapos gyerek. (a kapcsolatunk a terhességem óta nem volt az igazi, pedig nem voltam egy nyafogós kismama, aztán a gyerek is álomgyerek, már 6 hetesen átaludta az éjszakát.) anyámékhoz költöztem.

még a cuccaimat el se hoztam, ő már beköltöztette a lakásba az újdonsült szerelmét. a gyerekemet letagadta a csaj családja előtt.

hétfőn adtam be a válópert. életem legjobb döntése volt.

most szabad vagyok, nem ugráltat senki, nem egyedül birkózom meg a gyerekkel, miközben egy hülye ül a számítógép előtt, és semmi nem érdekli, hanem segítenek a szüleim. én gyakran kimozdulok, új társaságba járok, ahol az lehetek újra, aki valójában vagyok.

azt hiszem, én boldog vagyok. tudom milyen az, amikor szétkattogod az agyad (én is szedtem egy hónapig altatót, mert máshogy nem tudtam aludni), de most, hogy "kiszabadultam" ebből a pokolból, minden percét élvezni fogom. nem érdemli meg, hogy egy percig is bánkódjak miatta. Ha tehetném, soha többé nem akarnám látni. A gyerek miatt viselem el a képét egyedül, de már nem is kommunikálok vele, teljesen felesleges. kár belé a szó. én nagyon sokat tanultam ebből a kapcsolatból, csak 26 éves vagyok, előttem az élet. ő semmit sem tanult. fel sem fogja, mit tett. majd egyszer talán rájön. várom a percet, mert akkor fogom visszaadni mindazt, amit most velünk tett.

2010. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

09:04

Igazán nem tiszteletlenségből mondom, de mégis miért kéne egy férfi valagát kinyalni? Ki Ő a pasa, hogy mindent megkapjon? Ha terhes neki mindaz, ami a családalapítással jár, akkor éljen egyedül. Az a probléma, hogy sok férfinak minden kéne feleség, gyerek, szabadság. Hát ez sajnos nem megy. Mindenki akkor vállaljon gyereket, ha le tud mondani nagyon-nagyon sok dologról. És ez nem azt jelenti, hogy a nő majd lemond mindenről, a férfi meg élheti ugyanazt az életet, mint a gyerek születése előtt. Ezt tudomásul kell venni. Nem tudom, hogy mit szólnának a férfiak, ha anyucik lelépnének a gyerek és a férj mellől, mert már nem olyan sűrűn járhatnak szoliba, fodrászhoz, kozmetikushoz stb...

2010. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia én megértelek!Én is odafigyeltem magamra nem hanyagoltam el magam se a háztartást se a férjemet!Mégis lelépett mert szabadságra és nyugalomra vágyott!A kislányom 10 hónapos a fiam 13 éves!!!4 hónapja ment el!Már tudom hogy nem akarok vele élni de kellett hozzá 4 hó hogy felfogjam mi történt velünk!Kitartás idővel könnyebb lesz.
2010. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régi már a poszt. De...

Férjem 6 hónapja hagyott itt 3 gyerekkel. Azzal ment el, hogy elege van. Ő egy rab madár, neki el kell mennie.

Én csak ott álltam, mint aki megfagyott. Semmit sem értettem. Kérdeztem tőle :van valakid? Vár valaki? A válasz erre :nem, nincs és egy ideig nem is lesz.

Erre 6 hét múlva beköltözött egy nőhöz, a lakásunktól 300m-re.

Azt hittem nem élem túl. Soha, de soha nem éreztem magam így.

Jelenleg szarik mindenre ami körülöttünk van.

Gyakorlatilag lehetetlen vele beszélni, mert nem mond semmit. Csak ül meredten néz a semmibe, átnéz rajtam... Gyerekeivel nem törődik. 5-6 hetente - ha van valami esemény - eljön melegszik itt 1.5 órát, aztán kész. Egyenlőre 1 petákot nem adott, ház és autó hitel mellett...

Már nem sírok minden nap minden órában, de nagyon nehéz. Aki most vagyok, az nem én vagyok.

Meddig tart ez az érzés? Nem tudom. De én is várom azt a percet, mikor vége lesz ennek a románcnak. Utána nekem mindegy kivel van. De azt a percet, mikor ez megtörténik, ünnepelni fogom. Az a perc, az jár nekem. A hazugságért. A mérhetetlen fájdalomért amit okozott.

2022. febr. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!