Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak a fiammal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a fiammal? Adjam vissza az anyjának?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hosszú lesz!

Két éve váltunk el az exfeleségemmel, másfél éve én nevelem a fiamat, nálam van elhelyezve. 10 éves.Az anyjával nincs semmi gond, van munkája, lakása.

A probléma akkor kezdődött, amikor hozzámkerült.

Nekem akkor már megvolt a párom, akivel most is együttélünk. A fiam nem szereti őt és ennek hangot is ad. Nem hajlandó a főztjéből enni, akkor sem, ha nem kap mást, inkább éhezik. Ez megy már másfél éve. Eléggé elkeserítő, mert szerettem volna, ha jó a kapcsolat köztük.

A másfél év alatt nagyon sokszor a fejemhez vágta a fiam, hogy ő az anyjával akar élni. Kérdeztem tőle, hogy miért, erre csak annyit tudott mondani, hogy ott "nyugisabb".

Ne értsen félre senki, nincs semmi gondom az anyjával, de én szeretném nevelni, mert úgy gondolom, hogy egy fiúnak sokkal nagyobb szüksége van az apjára.

Viszont mostmár kétségeim vannak, mert úgy látom, hogy jobban ragaszkodik az anyjához, mint hozzám.előtte is anyás volt, de azt hittem, hogy ez majd változni fog ha én nevelem.

Az anyját minden nap látja, mert ő tanul vele, segít neki házit írni, együtt vacsoráznak, utàna pedig hozza vissza. De ez sem elég neki. Mit csináljak? Nevelje inkább ő?

Az exem egyedül él, nincs most senkije.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 26. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem veled van baja, hanem hogy válás után rögtön új nőt léptettél az anyja helyébe. Lehetséges hogy vele csaltad az anyját? Ne várd hogy megszeresse, mert ez az ő szemében árulás az anyjával szemben.

Utálja az új nődet és nem bírja elviselni hogy otthon a kedves arcát meg a párkapcsolatotokat kell néznie.

Ha inkább az anyjával élne és ez megoldható akkor hagyd neki.

2016. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, az anyját nem csaltam meg. Annyiban igazad lehet, hogy gyorsan lett új kapcsolatom, ez nem tetszik neki.
2016. máj. 26. 17:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de abból amit leírtál így is az anyja neveli, hiszen ő tanul vele, iskola után végig vele van, csak nálad alszik. Ennyi erővel lakhatna stabilan nála is, főleg hogy veletek nem szeret lenni. Egy fiú pedig inkább anyás, semmivel sincsen nagyobb szüksége az apjára.
2016. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az exnejed mit szeretne?
2016. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első tökéletesen megfogalmazta, amit írni akartam, csatlakozom.


Ne erőltesd, hogy veled lakjon ill. hogy az új pároddal jóban legyenek, mert ha ennyire ellenkezik, csak azt éred el vele, hogy megutál. Ha vissza akar költözni, és amint írod, megvannak ott is a jó körülmények, ráadásul anyás is , költözzön, ti pedig csináljatok sok minőségi programot kettesben.


Idővel, ha tartós marad a kapcsolatod, valószínűleg megbékél vele és őt is be tudod vonni a dologba, de ezt egyelőre ne erőltesd.

2016. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek az anyjára van nagyobb szüksége, függetlenül a nemétől. Nekem pl. a lányom sokkal apásabb. És attól, hogy külön vagytok még lehet jó apa-fiú kapcsolat. Én hat éve vagyok külön tőlük, külön városban is és nagyon jó a kapcsolatom mind a három gyerekkel, apaként tekintenek rám és keresnek is a problémáikkal, örömeikkel rendszeresen.
2016. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Természetesen az exnejem is szeretné, ha nála lakna a fiam. Csak nekem nehéz lesz elengedni...
2016. máj. 26. 18:06
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo,megvalaszoltad.
2016. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz, ezt nem kétlem, de ebben a helyzetben az ő érdekét nézd, ne a sajátod.
2016. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld kéz!

Igen, igazatok van. Nem fogom erőltetni. Ha az anyjával akar lenni, akkor mehet.

2016. máj. 26. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!