Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak a fiammal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a fiammal? Adjam vissza az anyjának?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hosszú lesz!

Két éve váltunk el az exfeleségemmel, másfél éve én nevelem a fiamat, nálam van elhelyezve. 10 éves.Az anyjával nincs semmi gond, van munkája, lakása.

A probléma akkor kezdődött, amikor hozzámkerült.

Nekem akkor már megvolt a párom, akivel most is együttélünk. A fiam nem szereti őt és ennek hangot is ad. Nem hajlandó a főztjéből enni, akkor sem, ha nem kap mást, inkább éhezik. Ez megy már másfél éve. Eléggé elkeserítő, mert szerettem volna, ha jó a kapcsolat köztük.

A másfél év alatt nagyon sokszor a fejemhez vágta a fiam, hogy ő az anyjával akar élni. Kérdeztem tőle, hogy miért, erre csak annyit tudott mondani, hogy ott "nyugisabb".

Ne értsen félre senki, nincs semmi gondom az anyjával, de én szeretném nevelni, mert úgy gondolom, hogy egy fiúnak sokkal nagyobb szüksége van az apjára.

Viszont mostmár kétségeim vannak, mert úgy látom, hogy jobban ragaszkodik az anyjához, mint hozzám.előtte is anyás volt, de azt hittem, hogy ez majd változni fog ha én nevelem.

Az anyját minden nap látja, mert ő tanul vele, segít neki házit írni, együtt vacsoráznak, utàna pedig hozza vissza. De ez sem elég neki. Mit csináljak? Nevelje inkább ő?

Az exem egyedül él, nincs most senkije.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 26. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is engedd, hadd menjen. Ettől jobb lesz a te kapcsolatod is vele.
2016. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

10 évesen még bőven az anyja mellett a helye.

Megvan a kötődés az anyja iránt, még így is, és jobb ha engedsz ennek, különben később sok csúnya dolgot fog a fejedhez vágni, és ebből a kedves párod sem fog kimaradni, mert ő a gyerek szemében az első számú ellenség.

2016. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Azzal éljen a gyerek, akivel szeretne. Elég idős már, hogy eldöntse.
2016. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm
2016. máj. 26. 20:28
 15/16 anonim ***** válasza:
Több dologban nem értek egyet veled,de jól átgondolva,ha az én 10 éves gyerekem azt mondaná,hogy nem velem hanem az apjával szeretne élni,akkor tiszteletben tartanám. Költözzön oda,és majd meglátjátok,lehet két hét múlva visszamegy (de akkor többet már nem csinálhat ilyet)
2016. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
Megkérdezhetem, hogy miért nálad van egyébként a fiad? Egy 8 éves gyerek hogy kerülhetett az apjához, ha semmi gond az anyával és amúgy is anyás volt már akkor is? Tiéd lett a felügyeleti jog? Miért?
2016. máj. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!