Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveheti tőlem a gyermekem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveheti tőlem a gyermekem? (kérlek olvasd el)

Figyelt kérdés
Férjemmel 3 éve házasodtunk össze. Előtte is voltak gondjaink de olyan naiv voltam hogy gondoltam a házassággal minden megoldodik majd. Egy évre rá megszületett a kisfiunk. A helyzet csak rosszabbodott, a tulajdonának tekint, a régi barátaim a körülöttem lévő emberek mégjobban eltávolodtak tőlem, nem szeretik az arrogáns, ellentmondást nem tűrő viselkedése miatt. Mellette a LEG családcentrikusabb ember akivel valaha találkoztam, mindene a család a gyerek, rendesen dolgozik, megteremt minden anyagi dolgot amire szükségünk van. DE! Csak akkor van nyugi és harmónia ha azt teszem amit ő mond akkor ahogy ő mondja és úgy ahogy ő akarja. Nagyon hosszú a történet nem megyek most bele. Már többször mondtam neki hogy el akarok válni.Többször megkértem hogy menjen el, fenyegetőztem, kidobtam a cuccait stb. de nem ment. Inkább könyörgött hogy megváltozik stb.stb. Enyém a ház amiben élünk, van munkám, dolgozom, nem iszom nem dohányzom, nem járok el bulizni, józan életet élek. Azzal fenyegetőzik hogy meg van már rá a módszere de soha többet nem látom a gyereket ha el fogok válni tőle. El fogja perelni tőlem. VAN RÁ ESÉLYE? Mit tegyek hova forduljak?

2016. jún. 13. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolod, akkor válóperes ügyvéd.

Próbálj kicsit megnyugodni, a fiad is érzi, hanem vagy oké. Amúgy sose volt olyan, hogy jó volt a párkapcsolat? Mert még max egy párkapcsolati terápiát tudnék tanácsolni, bár azt írtad,h régen se volt rendben.

2016. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Szerintem ha mindenképp válni akarsz, fordulj ügyvédhez, kérd ki véleményét, hogy van rá módja a férjednek elperelni tőled a gyereket. Szerintem nem valószínű, ha józan életet élsz, dolgozol, s tiéd a ház, az esetek legtöbbjében az anyának ítélik a gyermeket. Az nem harmónia, amikor te elnyomod magad, hogy ő "nyugton" maradjon... Amiben nem érzed jól magad! Fordulhatsz akár család tér a peut a hoz, vagy párterapeutához. Családterápián ketten is megjelenhettek, esetleg közösen megoldhatjátok a problémáitokat. Bár szerintem, ha régen is voltak problémáitok, lehet nem kellene erőltetni a dolgot. Mindenképp nézz utána, hogy ahol laksz, van és családterepia, csak hallottam róla, de tudnod kell, hogy segítség mindig van, s nem szabad feladni, elkeseredni, magadat elnyomni s egy rossz kapcsolatban sínlődni! Előbb utóbb a gyerek is megérzi, s neki is csak rossz lesz! Gyámügyet viszont semmiképp nem ajánlom! Remélem segíthettem. Sok sikert!
2016. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy esélye lenne. Ügyvéddel beszélj, fizess óradíjat és beszéljétek át, hogy tisztán láss!Eredménytől függően lépj.

(Tudom milyen madzagon rángatott bábunak lenni. )

2016. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Már, hogy tudná elperelni? A semmire? Csak a szája nagy, és ne is mutasd, hogy félsz tőle.

Dehogy veheti el, esélye sincs. Majd hétvégenként láthatja.

Te vagy az anyja, a bíróságon is alázni fogják.

2016. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz vele, ki tudja hogy érti azt amit mondott...Megvan a módszere, hogy soha nem látod a gyereked????
2016. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-nek igaza van..soha nem tudhatod, pontosan mire is gondolt ez a pszichopata.
2016. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Házad is van,nem élsz züllött életet,a baba kicsi,a férjednek szinte semmi esélye.Menj ügyvédhez és ne engedj a zsarolásának meg a fenyegetéseinek.Férfi rokonod ha van,akkor ő is ott lehet a kiköltöztetésnél,ha félsz a reakciójától.
2016. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, azt hiszem ügyvédhez fordulok, aztán majd meglátjuk.... :(
2016. jún. 13. 20:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Te egy bántalmazó kapcsolatban élsz,ne tűrj tovább!
2016. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is nyugodj meg. Az a legfontosabb.

Ugyanezt csináltam végig, birtokló férjjel, aki fenyegetett, hogy elmehetek, de a gyereket nem viszem sehova blablabla. Most már így beszélek róla, de évekig féltem a fenyegetéseitől.

6 évig voltam a felesége, gyerekünk is született. Későn vettem észre, hogy mindenkit elmart mellőlem, szerelmes voltam és vak. 2 év után láttam, hogy ez így nem jó. Majd a 6. évben mertem csak lépni és nagyon bánom! Előbb kellett volna.

Fenyegetett mindennel, de semmivel nem ért célt. És most itt vagyok boldogan ( mással) és a gyermek felügyeleti joga is az enyém.


Ne félj a fenyegetésétől, lépj, mert ebből más kiút nincs. Megváltozni nem fog.


És nem, nincs esélye elperelni a gyereket, a te lakásodban maradtok, ugyanott ahol eddig élt. Gondolom te gondoztad eddig is főleg, közösségbe hordás, gyerekorvos, védőnő, te maradtál otthon vele mikor beteg volt stb.

2016. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!