Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mért nem akarja a férjem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért nem akarja a férjem a gyerekeket? (Hosszú! )

Figyelt kérdés

Amikor összeházasodtunk, én megmondtam, hogy nem akarok gyereket, mert sz.ar anya leszek. Anyámmal is pocsék a viszonyunk, azt se tudom, hogy kell jó anyának lenni, csak a rossz mintákat viszem tovább.

24 voltam én, ő 28, mikor összeházasodtunk, és látszólag ez neki is megfelelt. Aztán 4 év múlva elkezdett zsarolni, hogy akkor inkább elhagy, és ő jó apa lenne, nekem "csak" meg kell szülni, akár GYED-en is ő marad otthon.

Gondoltam, ha tényleg ennyire fontos neki, akkor legyen, egy kikötésem volt: ha szétmegyünk, a gyerek nála lesz, nálam nem lenne jó helyen.

Két gyerek lett végül, a második "becsúszott" a szoptatás alatt, de ez is kétesélyes. Elvileg megszakítással védekeztünk, gyakorlatilag biztos voltam benne, hogy direkt nem vette ki időben.

Szülés után persze én maradtam otthon, elég durva depresszióval, de igyekeztem helytállni. Mostam, főztem, elláttam a kicsiket, foglalkoztam velük. Nem élvezem annyira, de tudom, hogy nekik így jó, és szeretem őket.

Itthonról dolgozok, besegítek az adminisztrációba, kb. napi 4 óra, sokszor este van csak idő rá.



Aztán egyszer csak a férjem bejelentette, hogy elhanyagolom, nem olyan a házasságunk. Aztán kinyögte, hogy neki van valakije. Válunk, ő meg hozzá költözik.


Nem esik jól, és túl kell tenni magam rajta, mert szeretem. Biztos, hogy nem fordítok annyi időt rá, mint régen, bár ez szerintem érthető, szerinte nem.

A fiúk 2 és 4 évesek, el sem tudom képzelni, hogy egyedül mihez kezdek velük. Nem az anyagi része, hanem a többi: nekem kell egy apa, aki szereti őket, játszik velük, és néha átveszi őket tőlem, másképp nekem ez nem megy!! Elvégre nem is akartam gyereket.


Mondtam neki, hogy jó, hát költözzön, de ahogy megállapodtunk: viszi a fiúkat. Én lemondok róluk, több mint tisztességes gyerektartást ajánlottam.


Most mindenkinek elmond mindennek, hogy az a két gyerek, akinek a létrejöttét ő mindennél jobban akarta, és élete értelmei, nála kell hogy lakjanak. Holott megegyeztünk!!

Nem akarok egyedülálló anya lenni, kb. fél éven belül öngyilkos lennék, a depresszión nem vagyok túl, és eleve nem akartam már anya sem lenni. Miatta, érte tettem mindent, és ezt ő is tudta!

Most akkor úgy korrekt, ha nálam maradnak, holott tudom, és tény, hogy sza.r anya vagyok?! Nincs ezen mit szépíteni, a fiúknak jobb lenne az apjukkal maradni. Csakhogy apukának a fiúk nem kellenek!! Még úgy se, hogy pl. egy hónapot nála, egyet nálam laknak.


Más nem marad, tudom, mint hogy kénytelen leszek belenyugodni, és kínlódni életem végéig. Azért otthonba nem adom őket. De van rá lehetőségem, hogy a bíróságon "lemondjak" a gyerekekről, láthatáshoz persze ragaszkodok, és anyagilag is maximálisan támogatnám őket.

De nem vagyok képes őket felnevelni, tönkre fogom tenni őket a depressziómmal és az alkalmatlanságommal.


Miért van, hogy váláskor az apa leléphet? És miért van, hogy az anya akkor is megkapja a gyerekeket, ha nem akarja őket?



2016. aug. 30. 12:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de ahogy írsz a gyerekeidről, egyáltalán nem az jön le, hogy szar anya vagy. Sok ember azt hiszi, az a tökéletes, ha valami mérce szerint neveli a gyerekeit legjobban, miközben inkább akkor, ha minden tőle telhetőt megtesz, hogy adott helyzetből kihozza a legtöbbet. És te, úgy fest, megteszel. Kínlódás helyett megpróbálhatnád megkeresni a gyerekekben a boldogságot, és helyretenni magadban azt, hogy anyád elk*ta, akkor te csináld másképp. Nem mellesleg le kell meccselned a férjeddel a helyzetet, mert ez igy nem allapot.
2016. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha a kerdezo ugy gondolja, az apanal jobb helyen vannak, mint nala, akkor ez valoszinuleg igy is van. 4 eve gyskorolja az anyasagot, nem elvezi, nem megy neki. Van ilyen, nem kell bantani. Nem kellett volna szulnie, de a pasit, aki erre ravette, sem kene hagyni megszokni a felelosseg elol. Nincs ehhez joga.
2016. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek a 7-essel, mégis mitől normálisabb az apjuk, csak azért, mert neki nincsenek ide leírva a gondolatai, még annyira sem tartja a saját gyerekeit, mint az anya, mivel ő még gondoskodni SEM hajlandó róluk. Az anya első perctől kezdve őszinte volt legalább... Bár ennek tükrében semmi értelme nem volt szülni ezt aláírom, de basszus, undorító a társadalom, mintha a szülők közül egyedül az anyának lenne a tényleges kötelessége gondoskodni a kölykökről... Az apa meg ha akarja, gondolja meg magát bármikor, mert ő elég érzéketlen f..sz ahhoz, hogy megtegye.


Amúgy figy, én teljesen megértelek, a hátam közepére se kívánok 1 gyereket se, és biztos, hogy szörnyű anya lennék, és semmit nem számít az, hogy öregszem, és lassan "szülnöm kéne"... De ez van, te most már bevállaltad, mondhatjuk, hogy szívás, de akkor is. Döntsd el, hogy fontosak e annyira a gyerekeid, hogy te gondoskodj róluk, ha nem, akkor add őket örökbe. Komolyan, annyit nem ér ez az egész sza..rakodás a felügyeleti joggal, hogy megnyomorítsd őket lelkileg, akkor inkább kerüljenek egy szerető családhoz. Ha meg mégis te akarod nevelni őket, akkor szedd össze magad, és törődj bele, hogy téged is átb.sztak a naivitásodra hagyatkozva. Elég drága tanulópénz, de ez van. Neveld ennek szellemében a fiaidat, hogy korrektebbek legyenek az apjuknál.


Kitartást. Mások nyomorban és bénultan élnek, meg éheznek, ez annál nem rosszabb.

És én egyáltalán nem tartalak köcs..ögnek, én együttérzek veled.


25L

2016. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Papírom van róla, hogy évek óta depressziós vagyok, a szülés utáni depresszióval indult. Azt is írtam, hogy sza.r anya vagyok, most nem tudom, miért csodálkoztok, hogy jééé, tényleg.


A gyerek pedig tényleg nem egy tárgy, hogy egyszer akarom, aztán meg mégsem, bocsika. Pont ezt akarom megértetni a férjemmel is. (még nem váltunk el, szóval csak lesz exférj.)


Aki nem érti, mi a problémám, az olvassa egy kicsit a családi kapcsolatok kérdéseit, hány kamasz mondja, hogy az idegbeteg, depressziós anyja tönkretette az életét, gyűlöli, hogy tud tőle megszabadulni minél hamarabb. Nem akarom, hogy az én gyerekem is ebben nőjjön fel, de jelenleg nem vagyok alkalmas arra, hogy ellássak két kisgyereket.


Segítségem NINCS. Sem barátok, sem rokonok, anyám csak a világra pottyantott, és kb. 7 éve nem is beszéltünk.

A férjemnek ott a barátnője, akivel összeköltözik, ugye eleve nem csonkacsaládban élnének. Vannak nagyszülők, akik neki segítenek, de miért segítenének nekem? Ezerszer jobb körülményeket tudna biztosítani a gyerekeinek.

És igen, ő akarta őket, én az ő kedvéért vállaltam a gyerekeket. Szeretem őket, de pont úgy nem tudom ellátni őket egyedül, mintha a fél lábam hiányozna, vagy tolókocsiban élnék, csak én ilyen lelki nyomorék vagyok.


A kérdés az, hogy eddig az apjuk akarta őket, szereti őket, többször mondta, hogy az élete értelmei, most miért gondolta meg magát?

Neki lehet, ő otthagyhat mindent?

Miért ennyire elfogadott, hogy az apa ha akarja, akkor ott van a családdal, ha nem akarja, akkor nincs családja, és pár ezrest átutal, és minden el van intézve.

2016. aug. 30. 13:49
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
általában az ember akkor vállal gyereket, ha akar. nos ebben az esetben egyértelmű, hogy mindkét szülő váláskor magához akarja venni. nálatok akkor csúszott el az egész, amikor megzsarolt, te meg belementél. mindketten hibások vagytok és most két szerencsétlen gyereket tesztek tönkre!
2016. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, most jól figyelj arra, amit írok. Anyám paranoid skizofrén, depressziós, tényleg pszichiátriai kezelés alatt áll, hidd el, van papírja róla bőven. Senkire nem cserélném el, pedig az én életem se sétagalopp vele. De ez NE akadályozzon, ettől nem vagy szar anya. Az apjuk viszont tényleg egy gerinctelen patkány. Pedig még csak nem ia depis..
2016. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
74%

és ha férjednek nem jön össze a nővel, akkor majd otthagyja a gyerekeket az "idegen" nőre.


mi az istennek kellett két ILYEN embernek gyerek????

2016. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
95%
Legyen gyerekelhelyezési per. Nem ritka, hogy mindkét fél lepasszolná a gyerekeket, hogy új életet kezdhessen. Ne ijedj meg, vázold fel a fenti helyzetet, ma már sokszor ítélik a gyereket az apának, nem szentségtörés ezt kérni a bíróságon.
2016. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha papírod van róla, hogy kezelés alatt állsz stb. akkor szerintem simán az apanak ítélhetik a teljes felugyeleti jogot, nem?

De biztos vagy benne, hogy az apanal jobb helyuk lesz? Hiszen te is irtad, hogy NEM AKARJA oket. Az ujdonsult baratnocskeje szinten nem rajongana a kicsikert.Ebben biztos vagyok. Nem lennenek szereto csaladban ott sem.

Istenem!Szegeny gyerekek.

2016. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem is ez esetben simán megítélik az apának a gyerekeket. Te beteg vagy, papírod van róla, egyedül vagy, nincs segítséged stb. Az apa egészséges, párkapcsolatban él, van támogatása, ezt jó esetben figyelembe veheti a bíró.

Én abszolút megértelek, a múlttal kár foglalkozni, hogy miért szültél, már megtörtént, a jelen helyzetből kell a legjobbat kihozni és nem szabad hagyni, hogy apuka meglógjon a felelősség alól.

2016. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!