Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizetésemből bírói végzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizetésemből bírói végzés alapján 40% gyerektartás vonnak. Magyarországon dolgoztam mindig, de ha Ausztriában dolgoznék, ott is így működne?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék! 10 éve váltam el és annak idején a bíróság 40% gyerektartást ítélt meg a feleségemnek. Ezt azóta végzés alapján automatikusan letiltják a fizetésemből. Feleségem nagyon jó módú családból származik (most is a felső tízezer közé tartozik, mindent otthagytam nekik, semmit sem követeltem), nekem pedig teljesen ellehetetlenítették az életemet. Mindig Magyarországon dolgoztam, de ha Ausztriába mennék dolgozni, ott is letiltják ezt a 40%-ot a fizetésemből? Ehhez szeretnék segítséget kérni. Köszönettel: Sz.

#gyerektartás #osztrák fizetésből #letiltás fizetésből
2017. jan. 3. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha a feleséged nagyon jómódú családból származik a gyerekeknek akkor is te vagy az apjuk.


Bár tudom,hogy a kérdésed nem ez irányú volt...

2017. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Passzolok, de a helyedben kérném a gyt felülvizsgálatát, és egyezzetek ki egy fix összegben. Tíz év alatt se emelkedtek a fizetések semmit, a következő tíz évben se fognak. A gyerek és az ex számára nem jelent hátrányt.

És akkor értelemszerűen ennyit fogsz utalni, ha kint találsz állást. Csak nehogy előtte elszóld magad, hogy külföldön akarsz dolgozni!

2017. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
Feketén kellett volna már az elmúlt 10 évben is dolgozni. Napi 4 órás minimálbérre bejelentve. A többi zsebbe.
2017. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, én úgy tudtam, hogy a gyerektartás csak max 25% lehet.
2017. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, érdemes lenne felülvizsgálatot kérni. Nem kötelezhetnek akkora gyerektartásra, hogy nyomorogj.
2017. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5: igen, de gyerekenként. ;)
2017. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Ez hülyeség, ha négy gyereke van akkor 100 % ?
2017. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyi gyerektartásdíjat fizetsz most? Hány gyerek van? Gondolom 2. Mielőtt kimennél kérj módosítást, de nem százalékos arányban. HA lezárult a per azután az exnejed 2 évig minimum nem tud mit tenni.
2017. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Külföldi fizuból egyébként sem állapítanak meg százalékos arányban gyerektartásdíjjat. Illetve nem vagy köteles papírral igazolni hogy mennyit keresel.
2017. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!