Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizetésemből bírói végzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizetésemből bírói végzés alapján 40% gyerektartás vonnak. Magyarországon dolgoztam mindig, de ha Ausztriában dolgoznék, ott is így működne?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék! 10 éve váltam el és annak idején a bíróság 40% gyerektartást ítélt meg a feleségemnek. Ezt azóta végzés alapján automatikusan letiltják a fizetésemből. Feleségem nagyon jó módú családból származik (most is a felső tízezer közé tartozik, mindent otthagytam nekik, semmit sem követeltem), nekem pedig teljesen ellehetetlenítették az életemet. Mindig Magyarországon dolgoztam, de ha Ausztriába mennék dolgozni, ott is letiltják ezt a 40%-ot a fizetésemből? Ehhez szeretnék segítséget kérni. Köszönettel: Sz.

#gyerektartás #osztrák fizetésből #letiltás fizetésből
2017. jan. 3. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérd az összeg felülvizsgálatát, egyébként meg:

[link]

2017. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem vonnák a kinti fizu 40%át.

Ilyen esetben fix összeget állapít meg.

Kinti munkaköröd alapján, otthoni ugyanolyan munkaköri fizetés után fognak számolni.

Tehát ha kint targoncás vagy 2000 euróért, akkor megnézik hogy itthon a targoncás átlagbér mittudomén mondjuk 140000ft és annak veszik a 40% át vagy épp amennyit megállapít. A gyerekek igényeit nézik hogy a kaja, ruházkodás, taníttatást, rezsit fedezze, és nem azt hogy ezen felül fizess ergo eltartsd a kinti fizudból az exed.

2017. jan. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló leírta a lényeget. Annyit tennék még hozzá, hogy a gyermektartás összege nem haladhatja meg a gyermek szükségleteit. Egy ausztriai bér figyelembe vétele esetén pedig ez valószínűleg több lenne, ráadásul a nettó jövedelmed nem annyi mint ami a fizetésed, hiszen ott neked meg kell oldani a lakhatást is, ami jóval több mint itthon.
2017. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!