Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor és mit mondjunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
A férjemmel megbeszéltük pár hónapja, hogy válunk, mert közöttünk régóta nem működött a kapcsolat, közben emiatt neki barátnője lett. 1 hónapja nekem is lett új párom. Suli után a párom a barátnőjével költözik össze, én csak a gyerekekkel költözök egyelőre. A gyerekek nem sejtenek semmit, 8 és 10 évesek. Annyit látnak, hogy külön alszunk és hol én, hol a férjem megy el hetente 1-2 alkalommal itthonról. Gyerekek az apjuknál és annak barátnőjénél töltenék a nyár nagy részét, mert én munkába fogok állni ( a férjem is dolgozik, de ő otthonról). A gyerekek apjával baráti a kapcsolatom, és ehhez szeretnénk tartani magunkat a jövőben is. Szerintetek mikor és mit mondjunk a gyerekeknek? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 2. 11:43
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
84%
Ennyi idősen már szerintem rájöttek a dolgokra. Úgyhogy közösen, leültök és elmondjátok, hogy mi van.
2017. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor végleges. Szavakkal.
2017. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már rég el kellett volna mondani.


Simán elmondod hogy elváltok és hogy külön költöztök úgy mintha egy felnőttnek mondanád. Megértik nyugi.

Mi a 9 és 4 évesnek is elmondtuk még mielőtt elváltunk hogy mi fog történni. A nagyobb megértette teljesen, a kicsi nem, de ha valamit nem ért vagy máshogy gondol akkor elmagyarázzuk hogy miként lesz, és hogy az ami régen volt már sosem lesz úgy. Majd idővel megérti ő is, illetve megtapaszatalja.

2017. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen kultúráltan fogjátok csinálni akkor semmi gond nem lesz.
2017. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan... Egy 8-10 éves gyerek már régen tudja mi van, csak még nincs kimondva. Azt ajánlom, hogy minél hamarabb mondjátok el mi van.
2017. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha jó kapcsolatban maradtok és meg tudjátok ezt beszélni egymással, akkor megosztott gyerekfelügyeletet javasolnám. Legyen valami rendszer benne, beszéljétek meg egymással ki mit vállal be azt hajrá. Az elmondottak szerint most is nyitott házasságban éltek, gondolom mindketten szeretnétek egy helyet ahol nyugodt körülmények között élhettek, a gyerekeket meg nyugodtan megkérdezhetitek mit is szeretnének. Ha nem költöztök egymástól túl messzire, akkor még könnyebb ezt az egészet összehangolni. Én a gyerekek miatt sem költöztem túl messze a válás után, összesen 500 méterre lakunk egymástól, mondhatni látótávolságban.
2017. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!