Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nem reszletezném ha nem muszáj,sajnos párom lelépett,van 2 közös gyermekünk.22 hos.fiu es 8 hos kislány.

az apjuk semmikepp nem jön haza hozzánk,neki jobb így.Azt szeretné ha a gyerekek egy hetet nála,egyet nálam lennének.Mennyire jó vagy rossz megoldás ez ebben a korban.Lelkileg milyen megoldás volna nekik jó,hogy minél kevésbé sérüljenek.Bármiben kiegyeznék ami a gyermekeim javát szolgálja,de ettől az egyhetezéstől idegenkedek,ugy gondolom ehhez még kicsik nagyon.Tudom általában a 2 hetente hétvége ha biróságra kerül,de ha ki tudnánk egyezni akkor én nem szeretnék harcoskodni ha nem muszáj.köszi a válaszokat előre is.


2015. júl. 13. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

3 éves kor alatt nem nagyon fog a bíróság sem belemenni, főleg hogy apuka már nem él veletek. Ilyen kicsiket talán még el se vihet, hanem csak nálad látogathatja őket.

Ha nem tudsz dönteni, helyedben mindenképp szakértő (pszichológus) véleményét kérném, mert itt mindenki csak saját tapasztalatot fog írni, amit csak szubjektív szempontból tud megítélni.

2015. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
5%
Csak gratulálni tudok,gondolom nem most kezdődtek a problémák.
2015. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
nem,kb 7 hos terhes voltam a picivel es fel eve egyre rosszabb volt a helyet
2015. júl. 13. 22:13
 4/21 anonim ***** válasza:

A bíróság a közös megegyezés ellenére sem fogadná el a heti váltást a gyerekek korára tekintettel.


Te tudod, milyen az "apai minősége", a gyerekekhez való hozzáállása, viselkedése, ez jó alapot adhat a közös nevezőhöz.


Mindenképpen egy végrehajtható megállapodást kell kötnötök, már ami a láthatást illeti, amitől természetesen bármikor eltérhettek rugalmasan.


Egy kétéves gyerek már ott alhat az apjánál egy-egy éjjel is, a kicsi is, ha a szülők is úgy akarják, és persze sokat elviheti őket játszótérre, fagyizni, ide-oda.

2015. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A volt párod nem dolgozik, hogy napközben is tudna a gyerekekkel lenni?
2015. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ő maximum játszott a naggyal néha,ha fáradt volt azt sem.ha evett és odament hozzá a kisfiu adott belőle neki,adott neki inni.néhanapján egy egy pelenkacserét megcsinált.most munkát keres,hogy elment tőlünk,ha lesz neki nyílván dolgozni fog napközben,az anyja lenne a kicsikkel ha belemegyek,hogy így elvigye.

fogalmam sincs mit kellene tenni ebben a helyzetben,hogy a legjobb lehessen a kicsiknek,ha már nem maradt velünk.

2015. júl. 14. 16:38
 7/21 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Ebben a korban,mint a gyerekeid,az anya a legfontosabb személy a számukra.Én nem egyeznék bele.3 éves korig a bíróság sem engedi.Rá mered bízni az anyósodra a gyerekeket? Megbízható? Fogja bírni energiával?Miért akarja a férjed heti váltásban őket,ha az anyja lesz velük?

Azért kérdeztem,hogy dolgozik-e a volt párod,mert ebben az esetben ,ahogy ő szeretné a felügyeletet,van valami anyagi pozitívum az apa számára.Nem akarok butaságot írni,de változott a törvény,az apa számára ez valami anyagi előnnyel jár.Ahogy írtad,nem úgy tűnik,hogy annyira a gyerekeivel akar lenni.Valami érdeket sejtek a háttérben.Ha valóban annyira velük akar lenni,akkor biztos meg tudjátok beszélni,hogy a kötelezőn kívül mikor viheti még el őket.Úgy látom,ebben partner vagy.

2015. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

anyósban,bár más okból,de kicsit sem bízom.Most kérte a kicsik apja,hogy a hétvége helyett hadd vigye el őket holnap,mert.anyóst műtik 17.én (rossz a jobb lába,sántit,emiatt van nyugdijba,amugy korban meg munkakepes lenne).benne lennék ha tudnám,hogy pénteken haza hozná,de kicsit sem vagyok benne biztos mert elég hajthatatlan,ő csak abban a formában akarja ahogy ő elképzelte (1-1 hét).

most azt mondja azert,hogy mindenki ugyan annyi időt lehessen a gyerekekkel.viszont néhány hete volt egy "véletlen" megjegyzése,hogy ugy nem kérhető gyerektartás sem.

2015. júl. 14. 17:26
 9/21 A kérdező kommentje:
Bár még kicsik,én elsőre azt javasoltam vigye őket kéthetente 7végére azon kivül ha én is itthon vagyok és ráér,eljöhet hozzájuk-itt is el tudná vinni fagyizni,játszótérre őket,ha esetleg nem 7végén érne rá hanem előtte vagy utána pár nappal az is jó,de egyenlőre maradjunk abban hogy ugye 2 hetente 2 nap és ahogy nőnek a gyerekek igényeit,kéréseit is nézve viheti máskor is.Erre azt mondta,sok idő telik el a kéthetente 7vége között így neki nem jó.
2015. júl. 14. 17:31
 10/21 anonim ***** válasza:

Megint 5-ös vagyok.

Igen, a gyerektartást tudtam,hogy akkor nem kérhetsz,de valami van még a családi adókedvezménnyel és a családi pótlékkal is,de nem tudok semmi biztosat.

Továbbra is azt mondom,nem egyeznék bele.Ha valóban a gyerekei kellenek,akkor fog jönni hétközben is látogatni őket,ha nem,akkor csak a pénz kellett volna.

2015. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!