Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy zajlik egy válás, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy válás, ha nincs gyerek, közös vagyon és mindkét rész egyöntetűen akarja? Hogy lehet a legegyszerűbben túl lenni rajta?

Figyelt kérdés
Férjem felperesként elindította a válási procedúrát, a bíróság már ki is tűzte a tárgyalás időpontját, erre nem fogok/tudok elmenni. Be kell menjek előtte a bíróságra egy szándéknyilatkozatot tenni, hogy akarom a válást? Ez a nyilatkozat helyettesít majd engem a tárgyaláson? Hogy zajlik ez? (nem akarok ügyvédet fogadni, sem megjelenni, és azt akarom, hogy ne legyen több tárgyalás se, zárják le és kész) Mit kell tegyek, hogy ilyen egyszerű legyen?
2010. máj. 20. 18:38
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ha a papírra azt írta, h közös megegyezés, akkor nem kell, h ott legyél. Nekem se jött el a férjem, és mégse tűztek ki újabb tárgyalást. Ha nem közös, akkor van még egy tárgyalás. Előbb-utóbb elválasztanak. Anyuméknál úgy volt, h apu nem akart válni, de a 2. tárgyalásra már elment, és így nem is kellett több kört futniuk.
2010. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia

Nem olvastam végig a válaszokat..szóval ha nem te adtad be akkor nem kötelező megjelenned csak úgy tovább fog eltartani a dolog mire kimondják a válást.Mi a volt férjemmel nem tárgyaltunk egymással és mint kiderült 1,5 hét különbséggel adtuk be a papírt a váláshoz,közös vagyon,gyerek stb nem volt így nem kellet semmibe se egyezkednünk,szépen össze vonták a 2 papírt majd megkaptuk az időpontot,bementünk 10 perc se volt az egész (egymáshoz se szóltunk ott se) a végén mind2 lemondtunk a fellebbezési jogunkról így egyből jogerőre emelkedett,kértem,hogy ne postázzák a papírokat hanem másnap vissza megyek értük, és már tényleg szabad ember is lettem. Szóval ha együtt működsz és megjelensz úgy leszel hamar túl az egészen.

2010. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!