Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért olyan nehéz leszakadni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz leszakadni a felnőtt gyerekedről?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Azt vettem észre, hogy általában azoknak nehéz leszakadni a gyerekükről, akik számára nem a megfelelő társ a férjük, esetleg már kezdettől fogva inkább a gyerek a fő motivációja a házasságnak, anélkül kiüresedik. Akik képesek bármikor újra felpörgetni a kapcsolatukat, azok simán átvészelik a gyerek kirepülését.
2010. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Én nem ismerem ezt az érzést. A lányom a nyáron megy férjhez, a fiam talán az ősszel külföldre megy. Mi a férjemmel örülünk mindkettőnek:-))
2010. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

anyukám hála az égnek nem pánikolt ezen. sőt. nemes egyszerűséggel ő vált le rólam és költözött a párjához. én meg nem bántam :)


való igaz, hogy az egyedülálló fiús anyák nagyon nehéz esetek tudnak lenni, mert beleesnek a "kicsi fiam az én egyetlen szerelmem" szindrómába.

sok ilyennel találkoztam, szerencsére az anyósjelöltem elég intelligens ahhoz, hogy belássa, ettől a fia nem lesz boldogabb.

2010. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval. Az a baj,hogy így a gyerekeknek ártanak a legtöbbet, mert nem tudnak 100%ig a saját lábukra állni. Érdemes ezt végig gondolni erről az oldalról is.
2010. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy anyuka magában nevelei az egy szem gyereket, neki csak az a gyerek a támasz. Ezt lehet megértéssel hallgatni, de nem lehet elfogadni. A gyereknek joga van a saját életéhez.

Anyukának is joga van értelmesen élni. Tehát meg kell keresnie élete értelmét valahol, valamiben, de semmiképp nem függjön senkitől. Felnőtt nő, álljon meg a lábán. Minél jobban leválik a gyerekéről, annál boldogabb lesz az időnkénti találkozás és a néha együtt töltött idő.

2010. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Én azt tapasztaltam, minél nagyobb teret adok a már felnőtt lányomnak, aki párkapcsolatban él, egyre inkább ragaszkodik hozzám. Mert nem ragaszkodom hozzá görcsösen, tudom felnőtt nővé vált, élje a saját életét. Amikor kéri, persze adok neki tanácsot, de mindig hozzáteszem, a te döntésed, a te életed, én csak elmondtam a véleményemet.Nagyon szeretem,de nem az a zsarnok anya vagyok, hogy kisajátítsam magamnak, hiszen nem azért szültem, egy életen át engem szolgáljon.
2010. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert úgy tekintesz rá, mint az életed egyetlen értelmére. És ez baj. Mert ő csak a gyereked akit ajándékba kaptál Istentől, hogy felneveld. De nem ez az egyetlen feladat az éltedben, amit el kell látnod. És a házastársnak mindig fontosabbnak kell lenni, mint a gyereknek. Pont amiatt, hogy vele az életedet kell leélned, a gyerek pedig 25 év után kirepül.
2010. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó válaszoló! Fiad nincs? Nekem is ilyen anyós kellene:)

Nagyon jól gondolkozol.

2010. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Illetve 22:42-es:)
2010. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek a 2.45.-el. Ha az anyák a házasságukkal törődnének többet,nem a gyerek lenne az életük egyetlen értelme,nem imádnák,nem kényeztetnék el,ha nem válnának el minden apróság miatt,akkor eltudnák engedni a gyerekeiket. Ez a lányos anyukákra is vonatkozik. Még nagyobb baj,ha belenevelik,hogy "feláldoztam miattad az életemet",és ezért hálásnak kellene lenned.

Az apával együtt,okosan,nem majomszeretettel kellene nevelni a gyereket,önállóságra szoktatni,és akkor az elválás könnyebb.

2010. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!