Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A bíróság által megítélt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bíróság által megítélt kapcsolattartás valóban csak joga az apának, de nem kötelezettség?

Figyelt kérdés
Volt férjem azt mondja, ha a bíróság olyan ítéletet hoz, hogy hétvégén el kell vinnie a gyerekeket, ő akkor azt fogja csinálni, hogy péntektől vasárnapig ahogy kedve tartja viszi az egyiket, majd haza hozza és utána viszi a másikat. De akár olyan is lehet, hogy csak az egyik gyereket viszi és hamarabb haza hozza, így én semmilyen programot nem tudok majd csinálni, folyton készenlétben kell várnom, mikor ún rá a gyerekre. Tényleg nem kötelezettség, csak jog a kapcsolattartás? Ezt a gyerekek nehezen elnek meg és én is.

2017. júl. 8. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
Hát lehet, hogy inkább kötelezettség, de a helyedben nem ugrálnék, mert az ilyentől kitelik, hogy olyan helyre távozik az ugrálás hatására, ahonnan még pénzt se fogsz látni tőle, mert az adott országban nem lehet behajtani...
2017. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A pénz nem elsődleges szempont. Egyedül, anyagi támogatás nélkül is fel tudom nevelni a gyerekeimet.
2017. júl. 8. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelezettság, csak joga van hozzá.
2017. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
A láthatás nem a szülő joga, hanem a gyereké. A gyerekkel együttélő szülő kérheti a gyámhatóságon a láthatás behajtását.
2017. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mit jelent a lathatas behajtása? Milyen eredménye lehet, ha egy apa önként nem akar együtt lenni a gyerekekkel csak azért, hogy velem kiszurjon és én semmit ne tudják csinálni, ne legyen 1 percem se gyerek nélkül? Szeretem a gyerekeimet, de nekem is jól esne egy pár szabad óra, amíg egyedül vásárolok, mosok,főzök és takarítok. Többre most nem is vágyom.
2017. júl. 8. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

És ezt miért egy olyan emberrel kell megoldani aki nem akarja a gyerekeket? Nagyszülők? Akár apaiak akik szívesen látják a gyerekeket?

Ha nem akarja vinni, akkor igazából gyereknek se jó ha lepasszolod....szenvedni fog nála. Legjobb amit tehetnél keresni egy párt aki szeretné a gyerekeket és lefoglalná őket pár órára. Igy mindenki boldog lenne...na persze ha akarsz még pasit az életedbe.

2017. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha apuka nem akarja elvinni a gyermeket, arra senki nem fogja kötelezni.


Viszont nincs joga, hogy ugráltasson. Amennyibe elviszi a gyerkőcöket, csinàlj magadnak programot, ha vissza akarja őket vinni idő előtt, megmondod, hogy nem vagy otthon, és nem is leszel pl. vasárnap estig. Ilyen esetben nem tud mit csinálni.

2017. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyósom van, jelenleg nála adja le a gyerekeket, mikor elviszi. A gyerekek szívesen mennek az apjukhoz, a volt férjem is szeret velük lenni, csak velem akar így kiszurni.
2017. júl. 8. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az egyik gyereket viszi el, akkor a másik haragudni fog, hogy őt miért nem. Hamar el fogja érni, hogy mindkettő gyűlölni fogja.

Ülj le vele beszélgetni, hogy gyereke nem fegyver, amit használhat ellened, és nekik is vannak érzelmeik. Őket is megviseli a válás. Amennyiben nem úgy áll hozzá, akkor irány a gyámhivatal! Majd látogathatja őket felügyelet alatt.

Nem szabad ennyire becsicskulni, már ne is haragudj. Neked most kutya kötelességed megakadályozni, hogy úgy rángassa a két gyereket, ahogy akarja. Méghozzá a gyerekek érdekében!


Egyébként meg nyugtasd meg, hogy lesz bőven szabadidőd mellettük, mert legfeljebb figyel rájuk más. Hétköznap is tudsz programot szervezni, nem csak hétvégén. Legalább nincs tömeg.

2017. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A házasságunk alatt se beszélgetett velem, ezért váltunk el. A gyerekeken keresztül csatázik, amit én utálok.
2017. júl. 8. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!