Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megteheti e ezt az apuka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megteheti e ezt az apuka?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányunk.Szóbeli közös felügyeleti jogban állapodtunk meg,mivel egy munkahelyen dolgozunk váltott szakban és amíg dolgozik nálam van a gyerek,amíg én dolgozok addig pedig nála mivel egyikőnk sem tudja megoldani a másik nélkül a gyerekfelügyletet munkábajáráshoz.

Apuka kigondolta,hogy ő a gyerekkel hazaköltözik az anyukájához majd 400 km re tőlem a gyerekkel.

Ebbe természetesen nem egyeztem bele és meg is beszéltük,hogy decemberig maradnak,főként addig amíg nincs jogerős határozat a gyerekelhelyezésről.

A tegnapi nap folyamán mégis azt az üzenetet kaptam tőle,hogy hazamentek az anyjához 3s már nem jön vissza a gyerekkel.Hivatkozik arra,hogy itt nem él meg a gyerekkel havi 200 ezer ftos fizetésből,úgy hogy havi 140 ezer a max kiadása,emelett a hónap felében szinte velem van a gyerek,tehát a nevelési költsége sem teljes mértékben rá hárul,egyébiránt a közös felügyeleti jog ellenére ha módomban áll anyagilag is támogatom.A gyerek az ő albérletébe van bejelentve lakcím szerint,mert a közös felügyelet megbeszélése után én kerestem másikat,hogy a gyerek maradhasson a megszokott környezetében és óvodájában.

Gyermekelhelyezési pert tudtom szerint még nem adta be.

Mit tehetek ilyenkor?

A gyereket 400 kmre nem tudom minden héten látogatni,mert a munkahelyem beosztása és az anyagi költségei miatt keretem sincs rá.

Hiába a közös felügyelet,ha nincs havi 45 ezer forintom h legalabb havi 3x lathassam a lanyom.

Egyszóval ellehetetleníti a láthatási jogomat és nem biztosítja a normális kapcsolattartásomat a gyerekkel.

Családi segítségem nincs,egyedül vagyok és én sem tudom megoldani a munkábajárást segítség nélkül.

Hozzáteszem caak azért hagytam,hogy apukánál lakjon lakcím szerint a gyermek,mert fordítva apuka nekem nem segített volna,hogy vigyáz a kislányra míg én dolgozok.

Mivel hathatnék az apukára?

Mit tegyek hogy a gyerekem ne 400 km re legyen tolem?



2017. júl. 16. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elindítod a válópert, és vagy megegyezel az apukával a gyerekfelügyeletet illetően, vagy a bíróság dönt.
2017. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És addig mit csináljak?hagyjam,hogy eltávolodjon tőlem a gyerek,mert nincs pénzem látogatni?
2017. júl. 16. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ilyenkor köteles az utazás költségeit (egy részét?) megtéríteni neked.
2017. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy amíg hivatalosan házasok vagytok, addig nincs megoldás az ilyen esetekre. Keresd fel a legközelebbi családsegítőt, ott igénybe tudsz venni ingyenes jogi segítséget. Esetleg a gyámhivatalnál is érdeklődhetsz a lehetőségeidről.
2017. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy beadnám én a gyermekelhelyezésre a keresetet,de az apja elvitte a gyerek összes iratát meg a születési anyakönyvi kivonatot is.
2017. júl. 16. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Elváltatok már?
2017. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem,még nem..csak szóban egyeztünk meg közös felügyeletben meg abban hogy nem viszi el a gyereket.
2017. júl. 16. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most jogilag úgy néz ki a dolog, hogy te otthagytad a gyerekedet az apjával, hiszen te költöztél el. Az apa nem akadályoz téged semmiben, hiszen jelenleg nincs megállapított láthatási jogod. Bármikor elviheti látogatóba az anyjához a gyereket, a költözéshez kellene a beleegyezésed.

Sürgősen fordulj ügyvédhez, ha lehet még holnap, mert minél tovább tart ez a jelenlegi állapot, annál nagyobb lesz az esélye, hogy az apánál helyezi el a bíróság a gyereket. Akkor pedig költözni fognak, bár a láthatást biztosítania kell és abban anyagilag is részt kell vállalnia, mert ő akart költözni. (Te meg fizetheted a gyerektartást.)

2017. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress fel ügyvédet, az anyakönyvi kivonat másolatot ki lehet kérni,a gyerekét is ,a házasságit is.
2017. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!