Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lopásnak számít ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lopásnak számít ez?

Figyelt kérdés

Lopásbak számít,ha a gyerekem ruháit az apuka albérletéből,ezt az apuka tudtára adva elviszem,mert a későbbiekben magamhoz kívánom venni a 4 éves lányom?Volt közös lakhelyünk,július 31 ig még a lakcímkártyám odaszól,lakáskulcsom van,mivel rendszeresen jártam hozzájuk a kislány miatt..papíron még házasok vagyunk,gyerekelhelyezésről még nem született végzés,viszont az apuka a beleegyezésem nélkül tegnap elvitte a lányom 400 kmre tőlem és nem akarja visszahozni.

Én a kislányt vissza akarom hozni és magamhoz költöztetni,ezért elhoznám a cuccait az apjától..kizárólag csak ruhákat és apuka azzal fenyeget,hogy feljelent.



2017. júl. 16. 19:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Majd akkor vigyél bármit bárhová, ha a bíróság neked ítéli szerintem.
2017. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem számít lopásnak. Házasok vagytok jelenleg. A férjednek ennél sokkal nagyobb a sara a gyerek elvitele miatt.
2017. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Amíg nincs a gyermek elhelyezéséről bírósági döntés, addig az apa sajnos jogilag nem követ el bűncselekményt azzal, ha elviszi a gyereket... :/
2017. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%

Én is felnyomnálak, ha a gyereket otthagyod nálam még x ideig oszt' elhordod a ruháit, hogy ne legyen miben járnia szerencsétlennek. Logisztikázz már egy kicsit ésszerűbben, ne csessz ki a gyerekeddel.

30/f

2017. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem hagytam ott a gyereket,közös felügyelet van volt..rendszeresen jártam hozzájuk..a gyereket tegnap elvitte..nyilván akkor se mesztelen...jelenleg nincsenek otthon és nem azért hozom el a ruháit,hogy a gyerek ne tudjon miben lenni vagy hogy kicsesszek vele,hanem pont azért,hogy magamhoz vegyem a gyereket és legyen nálam ruhája,ha velem él.
2017. júl. 16. 20:21
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

A saját gyerekeddel tolsz ki, ha a ruháit magadhoz veszed úgy, hogy ő az apukájánál él életvitelszerűen.

Helyesen - szerintem - akkor cselekszel, ha hagyod, hogy a gyerek hordassa az összes holmiját. Ha most nincs veled, a ruhái hadd legyenek vele, te úgy sem tudod használni a gyerek nélkül őket, ha meg csak áll nálad a szekrényben, akkor csak kinövi úgy, hogy nem is hordta őket. Ebben neked mi örömöd lenne? Majd ha veled lesz életvitelszerűen, vedd magához a ruháit is. Ha meg csak látogatóba megy hozzád, annyit vigyen, ami arra a néhány napra kell.

Ha apukán akarsz bosszút állni, állj rajta nyugodtan! De legyen eszed, és a gyerekeddel ne csessz így ki, mert a bíróság előtt nagyon nem lesz jó pont, ha te magadhoz veszed a holmiját az apa kifejezett kérése ellenére úgy, hogy a gyerek jelenleg nincs is veled!

2017. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam..az apuka már elköltözött az albérletből,nem szàndékozik màr ott élni életvitelszerüen..csak max a cucciért megy vissza..ergo úgy ment el a kislánnyal,higy valószìnüleg kellő ruhamennyiséget is vitt magukkal..könyörgöm nincs köztetek anya,aki átérezné a helyzet súlyossàgàt,hogy elvitték a gyerekét több 100 km re ezzel ellehetetlenítve az eddig fenttartott anya lánya kapcsolatot?
2017. júl. 16. 21:10
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező stílusából ítélve nem biztos, hogy megkapja a gyereket!

Meztelen nem mesztelen....

2017. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%

Van közöttünk anya, én is az vagyok. És már csak ezért is mondom azt, hogy ne nehezítsd meg a saját gyereked életét!

Azt írod, hogy az apuka vissza fog menni dolgokért. Hagyd, hogy menjen! Értem én, hogy apukával haragban vagytok, de ez a "ruhalopás" elég kicsinyes, és átlátszó húzás lenne a részedről, amivel csak a gyereknek ártanál. Annak a gyereknek, akit állítólag szeretsz. Hidd el, ha én átlátom a helyzetet, egy bíró még inkább át fogja.


U.i. nálam olyan opció nem játszana, hogy a gyerekeimet átpasszoljam apukának, ha csak átmenetileg is. A közös felügyelet természetes, de a kizárólagos az nem. Gyereket a semmire (lakás, biztos megélhetés, megfelelő támogató attitűd, stb... nélkül) nem vállaltam volna, mert egy FELELŐSEN gondolkodó FELNŐTT ember felméri, hogy a házasság, majd a gyerekvállalás, vagy egy esetleges válás mivel jár.

Ha egy tanácsot elfogadsz: ne menj bele ilyen szánalmas játszmákba, hogy elviszed a még jelenlegi férjed elől a gyerekruhákat! Ezek nagyon rosszul fognak jönni a gyermekelhelyezési per során.

2017. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Miután jogerős ítélet még nem született gyermekelhekyezésben?ìgy a gyereket is magamhoz szándékozom venni nem csak a ruháit.Úgy tudom amíg nincs bírói határozat még visszahozhatom a gyereket.

Nem hiszem,hogy az lenne a helyes,hogy nyugodjak bele,hogy a gyerekem 400 km re van tőlem éa várjam meg mìg a bírósàg apukának ítéli minekután én ilyen távolságból képtelen vagyok megfelelő kapcsolattartásra utazási idő és anyagi költségek miatt is a gyerekemmel.

2017. júl. 16. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!