Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lopásnak számít ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lopásnak számít ez?

Figyelt kérdés

Lopásbak számít,ha a gyerekem ruháit az apuka albérletéből,ezt az apuka tudtára adva elviszem,mert a későbbiekben magamhoz kívánom venni a 4 éves lányom?Volt közös lakhelyünk,július 31 ig még a lakcímkártyám odaszól,lakáskulcsom van,mivel rendszeresen jártam hozzájuk a kislány miatt..papíron még házasok vagyunk,gyerekelhelyezésről még nem született végzés,viszont az apuka a beleegyezésem nélkül tegnap elvitte a lányom 400 kmre tőlem és nem akarja visszahozni.

Én a kislányt vissza akarom hozni és magamhoz költöztetni,ezért elhoznám a cuccait az apjától..kizárólag csak ruhákat és apuka azzal fenyeget,hogy feljelent.



2017. júl. 16. 19:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%

Nincs jogerős ítélet, ezért az apának is joga van a gyerekéhez. Mellékesen pedig a bíróság oda fogja ítélni, ahol a testi, szellemi és erkölcsi fejlődése biztosítottabb.

Te most elég labilisnak tűnsz, a körúlményeid sem rendezettek. A helyedben nem a gyerekes bosszút forralnám az apa ellen, hanem lakhatást, iskoláztatást és kiegyensúlyozott édesanyát pròbálnék intézni minél hamarabb a gyereknek. Ja, és nem várnék arra, hogy a másik fél elindítja-e a gy.elhelyezési pert, hanem addig járnék a hivatalos szervekhez, amíg nem történik valami.

A te részedről az édeskevés, hogy egy adag ruhát magadhoz veszel. Neked lesz egy adag gyerekruhád, a férjednek meg egy lánya. De ezt kár neked magyarázni, mert eddig sem értetted, hogy nem érsz a gyerekruhákkal semmit.

2017. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Az apának is joga van, így van,de nem ahhoz hogy elszakítsa a gyerekét az anyjától azzal,hogy elviszi 400 km re a beleegyezésem nélkül.

Lehet,hogy labilisnak tűnök,de megnézném,hogy ki tudna egy ilyen helyzetben nyugodt lenni,mikor egyik napról a màsikra elviszik a lányát ilyen távolságra.

Nem tudom elégszer kihangsúlyózni,hogy nem bosszúból vinném el a ruháit a gyereknek,hanem azért hogy magamhoz vehessem és nekem,mint anyjának legyen mibe öltöztetnem.

2017. júl. 16. 23:59
 13/23 anonim ***** válasza:
49%

Első fontos kérdés: Mióta él a kislány az apukájával, nélküled? (azt olvastam, hogy látogatod, ezek szerint apukával élt együtt) Neked van hova vinni a kislányt, el tudod tartani? Mert ha igen és pár hete mentetek szét a férjeddel akkor minél hamarabb intézkedj, add be a válást, a gyermekelhelyezést, jelezd a gyámhivatalnál, hogy beleegyezésed nélkül vitte el a gyereket.

Ha már több hónapja élsz a lányodtól külön akkor már rég meg kellett volna tenni ezeket a lépéseket. Miért maradt a férjeddel a lányotok? 4 évesen elég kicsi még (nekem is pont ennyi idős) ilyenkor elég anyásak szoktak lenni.

2017. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Májusban költöztem el és csak azért engedtem,hogy az apjánál maradjon,mert egy a munkahelyünk és a váltott szak miatt az apukának is szüksége volt rám,hogy munkába tudjon járni meg nekem is az apukára.

Egyszóval heti 2 napot leszámítva,mikor apuka pihenős is volt így is ugyanannyit lehettem a kislánnyal és ìgy veszekedés nélkül tudtunk megoldani a gyereket..mindaddig amìg apuka ezt meg nem lépte.

Ő sem akart lemondani a gyerekről meg én se és így meg tudtuk oldani.

A másik,hogy én ezzel ugye segítettem őt,hogy a munkahelye megmaradjon,viszont ő fordított esetben ezt nem tette volna meg,ha nálam van a kislány márcsak dacból sem.

Azt sem tartom kizártnak,hogy ezt is azért lépte meg,hogy engem tönkretegyen idegileg..nem egy hangfelvételem van apuka ellen ahogy a kislány előtt ócsárol és szembeköp.

Viszont egyedül én sem tudtam volna vállalni a kislányt.

Hova lenne vinnem és el is tudnám tartani kisebb nehézségek árán,csak azzal van gondom,hogy hova rakom a kislámyt amíg dolgozok,mert arra nem leaz keret,hogy napi több órára bébiaittert fogadjak,amíg nem találok reggelea műszakot.

2017. júl. 17. 09:04
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők, testvér? Nincs aki vigyázzon rá?

Apuka miért költözött olyan messzire, családtagok ott vannak neki? Gondolom akkor munkahelyet is váltott, mert onnan bejárni ő sem tud illetve neki is szüksége volt arra, hogy te besegíts.

2017. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem számít lopásnak ebben a helyzetben. Viszont nem is sokat érsz azokkal a holmikkal hiszen a kislány jelenleg nem veled van. Így szerintem most nem ezzel kellene foglalkonod, hanem sűrgősen keresni egy ügyvédet, aki segít az ügy jogi megoldásában. A férjed egy finoman szólva is igen gusztustalan lépést tett meg ezzel, és bár nem értek a joghoz ilyen szinten, de azt nem hiszem hogy jogában állt a beleegyezésed nélkül ilyen távol költöztetni, hiszen még nincs hivatalos gyermekelhelyezés. Elvinni oda látogatóba igen, de odaköltöztetni nem.

Úgyhogy most ne a ruhákon ugrálj, hanem ügyvéd azonnal, hogy minél gyorsabban lépni tudj az ügyben, beadni a hivatalos gyermekelhelyezési pert, stb.

És lehet hogy nem ez a legalkalmasabb időpont a munkahely váltásra, de jobb lenne egy olyat keresni ahol megoldható hogy hozni-vinni tudd az oviba. Mert az a baj, ha te erre egyedül n vagy alkalmas, az apa meg meg rudja oldani, akkor felé billen majd a mérleg a bíróságon.

Szóval hajrá, menj ügyvédhez, és kívánom, hogy minél hamarább sikerrel járj!

2017. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Hát jártam ma több helyen is..gyámügy,gyermekjóléti,bíróság..mindenhol azt mondták,hogy amíg végzés nincs addig apuka is elviheti,max a más helyre való lakcímbejentést és az óvodaváltást nem teheti meg az én aláírásom nélkül.

Mire ideiglenes bírói végzés lesz az beletelhet pár hónapba,addig pedig még látogatni sem tudom a lányom ilyen távolságok és utazási költségek mellett.

Hiába kéretem magamhoz most a bíróságon,mégse engedi meg az apja,hogy visszahozzam,mert úgyis visszaviszi..mire pedig kimondják a végzést addigra a kislány megszokik ott és utána meg azért nem ítélik nekem.

Családi segítségem nincs,de a jelenlegi élettársammal meg tudnánk oldani a felügyletet.

Csak hát bachatom,ha nem tudom semmilyen módon elhozni a lányom,mert jelenlegi semmi sem védi az én jogaimat és az se érdekelte se a gyámügyet,se a jólétit,hogy így el vagyok szakítva a lányomtól.

2017. júl. 17. 15:17
 18/23 anonim ***** válasza:
De nem értem, ha a jelenlegi élettársaddal meg tudod oldani a felügyeletét, akkor miért az apjánál volt még? :( Akkor el kellett volna már hoznod, max az apa megy látogatni. Jó persze nem gondoltad hogy így lelép vele, de akkor is. Meg kellett volna már lépned. Na mindegy. De akkor igazság szerint te is vossza hozhatod magadhoz, nem? Hiszen ha jól veszem ki a dolgokat, akkor amíg nincs hivatalos papír addig szabad a mozgás. Menj el érte, és hozdd el, ugyanolyan jogod van hozzá.
2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Eddig azért nem hoztam el a kislányt,mert nem volt még albérletem ahol biztosítottam volna neki a megfelelő lakhatást.A múlthéten tudtam lakcím szerint bejelentkezni,de mire léphettem volna addigra apuka elvitte.

Nyilvàn bizonytalanra én se viszem el a gyereket,mostanra tudtam rendezni a dolgokat,hogy vállalhassam a kicsit.

Eddig pedig csak bíztam az apuka szavàban,hogy a gyerek javait nézve,nem szakítanà el tőlem.

2017. júl. 17. 16:42
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor lehet pont ezért vitte el hirtelen a kislányt, mert tudta, hogy te elfogod.

Én azt mondom menj le érte, és hozd el, hisz a láthatáshoz jogod van. Az anyja vagy, és hivatalosan az övé sem a felügyelet, úgyhogy viheted.Aztán apuka utazzon majd vissza érte. Vagy megbeszélitek, hogy 1 hét itt, egy hét ott. Vagy valami. De ez már gyanítom neki sem lesz olyan buli...

2017. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!