Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Testi sértés számít váláskor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testi sértés számít váláskor?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne ,hogy ha beadom a válást, a gyermekelhelyezéskor számít bármit ha feljelentés van a férjem miatt?

Sok évi bántalmazás után végre rendőrt hívtam miután a férjem tört zúzott a házban és nekilökött az asztalnak, ami miatt bevérzéseim és zúzódásaim lettek. Akkor voltam orvosnál is, és a gyerekekkel elmentünk a házból, ami közös tulajdon.

Azóta eldöntöttem hogy elválok tőle, kész nem birom tovább sem lelkileg sem fizikailag. A gyerekeimet sem teszem ki ennek többet, mindenki gondol amit akar.

Tehát eljöttem, viszont hamarosan letelik a 30 nap amig van lehetőségem feljelenteni (könnyű testi sértés miatt)

Jelenleg békén hagy minket de félek ez csak a 30 napnak szól. Viszont ha feljelentem talán többet ártok magunknak mintha nem, mert ha elborul az agya sok mindenre képes.

Az a kérdésem van e jelentősége egy ilyen beadványnak a gyermekelhelyezés ügyében vagy semmi. Pl a kisebbik gyermek itthon volt amikor mindez történt, ő azóta látni sem akarja az apját. Én meg nem erőltetem. Igaz az apja sem kereste egyszer sem, sőt azt mondta nem tart igényt " rájuk. Ha van valakinek bármi használható tapasztalat vagy ötlete mit is lenne okos dolog tenni, kérem írja le nekem. Egyenlőre ügyvédre nincs pénzem, neki van mert Ausztriában dolgozik,szóval tartok tőle mit talál ki, ha bármiben ellene teszek. Köszönöm annak aki ír.



2017. júl. 20. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen jelentsd fel, aki egyszer állat, az többször is az lesz. Lehet, hogy kellemetlen a bírósági procedúra, de megéri. Ugyan már mit találna ki, amit bizonyítani is tud? Mert neked ugyebár van látleleted?
2017. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj ,de miért nem jelentetted azonnal ? Rendőr nem tett feljelentést? Természetesen a perben ez számítani fog.
2017. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne lenne jelentősége.

Mindenképpen jelentsd fel, ki ne hagyd véletlenül se, félelemből se ezt a lehetőséget az igazságszolgáltatásra.


NANE-t hívd fel, talán ügyvéddel is segítenek, de tanácsadással mindenképp. Ők majd részletesen elmondják, hogyan járj el.

Mindenképpen tegyél feljelentést.


[link]

2017. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen számít a válásnál.

Mindenképpen jelentsd fel.

2017. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
91%
Mindenképpen számít a válásnál, de nem kellett volna eddig várni. Mondd el, hogy eddig is bántalmazott és bizonyítsd tanúkkal. A gyerekeidnek sem hiányzik, hogy egy ilyen emberrel lakjanak, akkor sem, ha az apjuk. Mondd meg a bíróságon azt is, hogy közölte, hogy nem tart igényt a gyerekekre és a gyerekeket is megviselte a dolog. Így biztosan Neked ítélik Őket.
2017. júl. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem teszel feljelentést, olyan, mintha meg se történt volna és ö tökéletes édesapának fog látszani.


De, ha enélkül is nálad helyezik el a gyerekeket, akkor mindegy csak talán.

2017. júl. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én feljelentettem a volt férjem, így már az első tárgyaláson ideiglenesen nálam helyezték el a gyerekeket. A pernek meg nincs vége, de probalja bebizonyítani, hogy ő kiváló apa, most harcol a gyerekekért.

Készülj fel, ez a per lesz életed legnehezebb része, de a feljelentés nélkül még nehezebb lesz.

Kitartást, sok erőt kívánok. Vedd meg a gyerekeket és magadat, csak előre nézz.

2017. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A feljelentés önmagában nem sokat számít szerintem, ha nincsen jogerős ítélet. Persze lehet figyelembe veszik bizonyos fokig, de mivel te jelentetted fel, így neked kell bizonyítanod a bűnösségét. Látlelet stb, készült a sérüléseidről?
2017. júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2017. júl. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen tegyél feljelentést, máskülönben nem bizonyítható az erőszak és igenis van jelentősége a per során, különösen a láthatás szabályozásánál, hogy ennek nyoma legyen. Az utolsó válaszoló meg nem tudom minek linkelget olyan cikket, amiben hamis vádakat emlegetnek, hiszen itt ténylegesen megtörtént a testi sértés, rendőr is járt a helyszínen és látlelet is készült, nem rágalmazza a kérdező a férjét, hanem tényeket állít. Lehet gyakori az is, amit ott emlegetnek, de jelen esetben nem releváns, mert itt ett ténylegesen erőszakos férfiről van szó. A Nané-val tényleg vedd fel a kapcsolatot, ellátnak segítséggel, tanácsokkal, ne egyedül menj neki ennek.
2017. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!