Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Épen a válás küszöbén vagyunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Épen a válás küszöbén vagyunk. A feleségem talált magának egy új partnert 2 hónappal ezelött. Most mintha szeretné visszacsinálni mindent, de nem látom benne a teljes elszántságot és a megbánást a dologgal kapcsolatban. Várjak rá?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 12:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%

Az első reakcióm az volt,hogy hagyd a francba de már az első kiíráskor is végig olvastam a kommenteket amiben megjelent pro&contra.Ha úgy érzed,hogy nem fogsz beleőrülni amiért egy másik csávóval is volt akkor de csak akkor adj neki egy esélyt.Viszont ezen neki is, sőt inkább neki kell melóznia,a másik miért történhetett ez?

hogyan lépett be a harmadik?

te hol hibáztál?Az igazi az lenne ha a párodat is meghallgatnánk így viszont elég szubjektív ha csak a te oldaladat ismerjük.

De komolyan elment egy másik pasival és te visszafogadnád?

2010. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Régebben amikor a párom ugyanebbe a helyzetbe hozott én is újra éreztem a bizsergést. Tök unalmas volt a kapcsolatunk erre talált egy másik pasit, de még velem se szakított csak ölődött de mégis fellángolt az egész kapcsolat. Csak ott van a bökkenő (mostmár jól látom) Hogy ő sajnált engem én meg újra lángoltam érte... Ez valahogy nem valami harmonikus dolog ugye? Szóval ez a "bizsergés" kicsit csalóka. Hidd el kedves kérdező ha párod is újra lángolna érted akkor nem gondolkodna hanem azonnal téged választana és a másik pasinak semmi esélye nem lenne az tuti. Én sem szereztem vissza a régi nőmet pedig nagyon szenvedélyes volt a szakítás :-) Tartott vagy fél évig... De vége lett. Már csak szép emlék :-)
2010. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Mielőtt megbocsáltasz neki tedd fel magadnak ezt a pár kérdést:

Megtudok neki bocsáltani?

Szeretem még?

Kell nekem hogy újra megbántson?

2010. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Igen jó kérdés, hogy nem-e hoznám minden egyes allkalomkor ezt a dolgot. Én úgy gondolom, hogy tovább tudnék lépni rajta és csaka kapcsolatra összpontosítani.

A kérdésekkel kapcsolatban. És tényleg nem az én szempontomból próbálom leírnia helyzetet ami dáig vezetett. 6 éve vagyunk együtt. Keresztül mentünk sok rosz és jó dolgon. Megszületett a lányunk elkezdődött az igazi élet. A feleségem otthon maradt a picivel én dolgoztam, hogy megtudjunk élni. Igazából anyagi gondjaink nem nagyon voltak. Viszont ezt csak magunknak köszönhetjük nem szülői támogatásról van szó. Tehát a pici 1 1/2 éves lett. Beütött ez gazdasági válság mivel a munkám a kereskedelemmel kapcsolatos picit nehezebb lett az életünk. Feleségem mivel ő nem az az otthon ülős tipus láttam rajta, hogy szeretné valamivel elfolalni magát. Össze is jött neki egy nagyon jó munka. A " nem otthonülős" tipus alatt nem azt értem, hogy nem szerettett foglalkozni a kislányunkkal épp ellenkezőleg nagyon is. Csak szüksége volt valami másra is. Tehát elkezdett dolgozni én otthon maradtam a picivel mivel a munkám nem nagyon volt. Tudtam ,hogy itt max. egy félévről van szó, de akkor is fusztrált az érzés, hogy a feleségem dolgozik én pedig otthon vagyok. A pici elkezdte a bölcsit. A feleségem azt mondta, hogy ebben az időszakban alakult ki a másikkal a kapcsolat mert, hogy rá feltudott nézni rám pedig ebben az átmeneti időszakban nem. Tehát elindult benne valami. Hozzá kell tennem, hogy mindketten munka mellett levelezőn diplomát csináltuk/juk a pici, és építkezésbe is elkezdtünk volna belefogni. Szóval nem unatkoztunk. Ebböl kifolyólag kevesebb idő jutott egymásra. Igaz, hogy ezekben az időkben nem is úgy foglalkoztam a feleségemmel ahogy az elvárható lett volna. Virágok elmaradoztak, A meghitt beszélgetések is egyre kevesebb volt. Én pedig a munka hiányomat az építkezésben próbáltam levezetni. Lassan röviden ennyi. Azt hozzá kell tennem hogy eddig soha nem volt köztünk hangos veszekedés stb. Jó oké mint minden családban a kis apró összekapások néha persze de utána puszi és minden ment tovább tehát szerintema kapcsolatunk kiegyensúlyozott volt.

Bocsi a helyesírásért vsak rohanok. Minden választ és tanácsot köszönök.

egy férj

2010. jún. 21. 16:02
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

b.sszus annyira szipmatikus vagy, úgy sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél:( szeretnék segíteni. jó lenne tudni, hogy szereted-e még a feleségedet? vagy csak a baba miatt akarnád?

szerintem nem reménytelen a helyzet, csak tudni kellene az ő álláspontját is. megbánta-e? stb.

nehéz objektívan látnom, mert én is ebben a helyzetben voltam/vagyok, csak én a másik oldalon, én feleség vagyok.


nagyon haragszom a feleségedre, amiért nem becsült meg téged, aki a babátokkal maradt otthon, hogy ő dolgozzon, és ezért van képe azt mondani, hogy nem tudott rád felnézni!!!!!kb. azt mondanám, hogy jó dolgában azt se tudja, mit csináljon. elmaradtak a virágok?! b.sszus, van, ahol nincsenek is.

te biztosan jó férj vagy, és egyszer még nagyon meg fogja bánni, hogy eldobott magától!


írj majd légyszi

2010. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Szia! Én ma küldtem el a feleségemet mert nem néztem el neki.Soha nem tudnám neki meg bocsájtani amit tett.Hiába mondta azt,hogy megbánta de a szemében nem azt láttam!
2010. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Két oldalon át úgy válaszolgattunk, hogy nem kérdeztük van-e gyermeketek.
2010. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is rém szimpatikus vagy!


Tapasztalatom nincs a témával kapcsolatban, így csak azt tudom leírni, hogy én mit tennék/éreznék ilyen helyzetben.

Idén lesz 6 éve, hogy együtt vagyunk a párommal. Most fogunk összeköltözni, nincs gyerek sem.

Imádom, nagyon is! Soha nem volt még köztünk egy hangosabb szóváltás sem. Ritkán előfordulnak nézeteltérések, de azok is villámgyorsan tisztázódnak.


Ha kiderülne, hogy megcsal/megcsalt (függetlenül attól, hogy egyszeri vagy többszöri alkalom), nem bírnám megbocsájtani. Egy világ omlana össze bennem.

Nem azt mondom, hogy hú de haragudnék rá, vagy szitkozódnék, egyszerűen csak megszűnne a bizalmam, és nálam ez a kapcsolat végét jelentené.

Istentelenül szenvednék, úgyhogy valószínűleg belevetném magam a munkába, nyelvtanulásba, vagy egyszerűen bármibe, ami képes elterelni a figyelmem.

De őt nem akarnám többé.

Én nem tudnám elfelejteni.

2010. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján az a véleményem, hogy a feleséged inkább megbecsült volna, amiért együttműködtél abban, hogy kisgyerek mellett dolgozhasson, és még az otthonmaradást is vállaltad, ami férfiaktól még sajnos hazánkban szokatlan. Ez természetes és nem külön dicsérendő lenne egy egyenrangú párkapcsolatban, sok férj nálunk mégsem így áll hozzá (elég ott is olvasgatni).


"ebben az időszakban alakult ki a másikkal a kapcsolat mert, hogy rá feltudott nézni rám pedig ebben az átmeneti időszakban nem" - ha ez tényleg így van, a feleséged nagyon szemét!!! Hagyd, hadd "nézzen fel" (de irritál ez a szó, ha párkapcsolatról van szó!!! Egymás szemébe kell nézni azonos szinten, nem egyik a másikra "fel!") a szeretőjére, ha mindenáron lábtörlő akar lenni!


Nagyon dolgozik itt a hagyományos nemi szerepek képe is - ami fura,hiszen a feleséged egy felvilágosult nőnek tűnt,amiért nem volt neki elég a gyerekkel foglalkozás,és lépett - de Neked nem kellett volna munka hiányában annyira összeroskadni, neki meg nem kellett volna szemét módon alábecsülni Téged emiatt.


Én nem bocsátanám meg a saját kapcsolatomban a megcsalást. (És természetesen én sem lépek félre.)

Akkor gondolkozz el az esetleges folytatáson, ha valóban rájött, hogy Téged szeret, és nem csak kidobta az új pasija.


egy feminista nő (29)

2010. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 sulfur ***** válasza:
22:02 Nő létedre elég határozottan férfias választ adsz! Amúgy teljesen egyetértek veled! Aki menni akar, azt engedni kell. Sőt, még segíteni is, minél előbb mehessen! Ha már megfordul egy nő fejében (persze férfira is igaz) hogy "nem elég" a férje, akkor húzzon el! Nálunk 2 gyerek volt (van), de a megcsalást nem tudom megbocsátani! Nem lennék képes egy légtérben lenni a volt nejjel!
2010. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!