Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vallási okok miatt akar válni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallási okok miatt akar válni?

Figyelt kérdés
Feleségemet beszippantotta a szcientológia. Kijelentette, hogy csak vele egyező nézetű emberrel tud együtt élni, és válni akar. Két fiúnk van (6, 9). Ismerőseim szerint példás családapa vagyok, imádom a gyerekeimet, rengeteget vagyok velük, komoly lelki és anyagi támogatást biztosítok az egész családomnak. Feleségemmel régóta vannak gondjaink, most végre megtalálta a kellő okot. Apai státuszomat rendszeresen szabotálja, kritizálja, ez már elég régóta tönkretette a kapcsolatunkat. Nincs már kivel beszélni, az értelem elszállt. Úgy akar eltávolítani a családból, mint egy káros elemet. Komoly rombolásnak nézünk elébe (iskola, lakhatás, minden), ami visszafordíthatatlan lesz, ha nem kap időben észbe. Mit javasoltok?
2017. szept. 12. 10:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

"Ha valaki szereti a gyerekeit, ennél nagyobb bánata sztem nem lehet."


Egyetértek, hasonló cipőben járok (közös kisgyerek + szakítás + meglett férfikor + mindenem az a gyerek)

Bár tudnék jó tanácsot adni...

A szcientológia nagyon veszélyes dolog, teljesen be tudják zombítani az embert, az az első hogy a saját családjuktól elszakítják, ld. fenti történetek. Ill. én is hallottam nagyon hasonlókat a környezetemből.


Még az sem biztos hogy egy messzire költözés megoldaná a dologkat, mert ilyen őrület megtalálja bárhol...


Légy továbbra is sokat a gyerekekkel, legalább ők érezzék és tudják hogy te szereted őket.

Az anya szinte tuti biztos hogy őket is be fogja csicskítani. Sok anyának alapból megvan ehhez a tehetsége, pláne akit még tréningeznek is erre :-(

2017. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

11-es: "Légy továbbra is sokat a gyerekekkel, legalább ők érezzék és tudják hogy te szereted őket."

Szombaton és vasárnak egész nap velük vagyok, programokkal, ötletekkel, kalandparkkal, etetéssel, mindennel. Mert neki hétvégi elfoglaltsága van a kpontban, előreláthatatlan ideig. Tavaly nyár óta... És estefele már azt kell hallgassam tőlük, hogy hiányzik anyu, és erre mindenféle megnyugtatással élni. Nagyon nehéz annak az embernek ilyen hátteret adni, aki eldöntötte, hogy tképpen nem is kellek... Hiába mondom, hogy apátok itt van mindig, és nagyon szeret benneteket. Nyilván az hiányzik, akik nincs ott, és annak a feje unalmas, aki ott van. Nagyon magányos sport ez...

2017. szept. 12. 12:01
 13/34 anonim ***** válasza:
0%

Én valamilyen szinten megértem azt a dolgot, hogy egy őrült vallásba menekült ezelől a szar, gusztustalan, velejéig rohadt világ elől. Igaz ez csak egy pótlék, egy menekülési út, de sajnos érthető.


Az már kevésbé, hogy téged piszkál.

2017. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már, hogy talán be kellene lépnem valami ilyesmibe, mert a világ sosem fogadott be, és amit látok belőle az több, mint rossz. Szcientológia, jehovák, higgyüli, random egyházak tagjai - mind olyan boldognak tűnnek. Akik nem is vesznek tudomást erről az ocsmány világról és támogatják egymást. Nekem ez tetszik.


De sajnos alapfeltétel, hogy vakon "higgyek" valami baromságban, mint a tetánszint, isten, napfényevés, szentlélek stb. Ez pedig sosem fog menni.

2017. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Az egyetlen vallás amivel kiegyezné az az unitárius realista alága akik Jézust normál emberi prófétának tartják, a szentlélek egy fogalom csupán stb.
2017. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem sok használható információt kaptál, sajnos ebben a kérdésben nem is lehet.

Arra száítsál hogy ha a njeddel szembe fordulsz nem csak ő fog szemben állni veled hanem az egész szekta.

Fogyadj egy nagyon jó ügyvédet aki válóperes, gyerekelhelyezéses (tehát családjogi) témában nagyon otthon van.

Próbáld menteni a gyerekeid a szekta elől, tégy meg mindent hogy nálad legyenek elhelyezve, ilyenkor a pénz és vagyon nem számít, csak a gyerekekre koncentrálj.

Ha nem jön össze akkor imádkozz hogy a szekta nehogy beszippantsa a gyerekeidet, mert akkor fogod őket igazán végérvényesen elveszíteni.


Egyénként átérzem a fájdalmad: a hétvégi láthatás után visszavittem a gyereket az anyjához, visszafelé végigsirtam az utat pedig egy kemény ember vagyok. ezen kívül 6 éves koromben sírtam utoljára.

2017. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"estefele már azt kell hallgassam tőlük, hogy hiányzik anyu, és erre mindenféle megnyugtatással élni."


Tudom, ez is borzasztó érzés.

Te magadban tudod, hogy anyut most épp beszippantotta valami, ami nem a saját családja. És ez a valami épp a családjától veszi el anyut. És ezen valami miatt végül apu lesz kipattintva a családból.

És ezt nyilván nem mondhatod el a gyerekeknek. Miért is okozna az ember ekkora fájdalmat a gyerekeknek is?


Nagy kérdés hogy ez a távolabbi jövőben hogyan működne?

A nagyszerű bíróság persze anyukának itéli a gyerekeket. Aztán anyuka hogyan fog a központba járkálni a menetrendszerű agymosásra ha nincs ott a gyűlölt apa?

Szomorú.


Abban viszont biztos vagyok, hogy ha te ki lennél pattintva az életükből, a gyerekek nem csak este lennének oda a hiányodtól...

2017. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

"Egyénként átérzem a fájdalmad: a hétvégi láthatás után visszavittem a gyereket az anyjához, visszafelé végigsirtam az utat pedig egy kemény ember vagyok. ezen kívül 6 éves koromben sírtam utoljára."


Sajnos ismerős a helyzet. Végig kellett csinálnom az első gyermekemmel. Később lett egy párom, aki ráadásul igen affelé akart volna terelni hogy a gyerkőcömet minél kevesebbszer hozzam el hozzánk ha lehet, mert az ő életébe nem fér bele egy idegen gyerek...

Dupla fájdalom.

Hányszor vezettem hazáig bőgve mint egy ovis gyerek...

Most ismét belekerültem, a második gyerkőcömmel, aki ráadásul nagyon erősen ragaszkodik hozzám. Mindketten bőgünk, tök jó....

Tudod mit, b...zzák meg az ilyen "anyák", fogalmuk sincs róla mit okoznak a hülyeségükkel!

2017. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
2017. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

#17


Majd lepasszolja nagyinak, szomszédnak, vagy viszi őket is.

2017. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!