Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vallási okok miatt akar válni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallási okok miatt akar válni?

Figyelt kérdés
Feleségemet beszippantotta a szcientológia. Kijelentette, hogy csak vele egyező nézetű emberrel tud együtt élni, és válni akar. Két fiúnk van (6, 9). Ismerőseim szerint példás családapa vagyok, imádom a gyerekeimet, rengeteget vagyok velük, komoly lelki és anyagi támogatást biztosítok az egész családomnak. Feleségemmel régóta vannak gondjaink, most végre megtalálta a kellő okot. Apai státuszomat rendszeresen szabotálja, kritizálja, ez már elég régóta tönkretette a kapcsolatunkat. Nincs már kivel beszélni, az értelem elszállt. Úgy akar eltávolítani a családból, mint egy káros elemet. Komoly rombolásnak nézünk elébe (iskola, lakhatás, minden), ami visszafordíthatatlan lesz, ha nem kap időben észbe. Mit javasoltok?
2017. szept. 12. 10:51
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
a nagyobbikat már rég becsábította, mindenféle tanfolyamokon vesz részt (ami a gyakorlatban egy-egy könyv elolvasása), és élvezi nagyon, mert állandóan dicsérgetik, hogy milyen okosan halad.. néha még hallgat rám... úh egyiket már majdnem buktam, a másik még nem tud olvasni... Tképpen nincs semmi eszközöm, és ez az őrjítő...
2017. szept. 12. 12:40
 22/34 A kérdező kommentje:
19-es: köszi a linket. Ilyen filmet nekik tilos megnézni, és még beszélni is róla... :-( Sakkmatt a helyzet...
2017. szept. 12. 12:42
 23/34 anonim ***** válasza:
Családsegítő központ? Gyámhivatal? Nem tudnak segíteni. Mindent meg kell próbálni
2017. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne vard meg, amig o kezdemenyezi a valast, te kezdd el. Mentalisan keszulj fel a harcra, mert ez az lesz. Az elottem szolokat annyival egeszitenem ki, hogy ne csak ugyvedet fogadj, hanem nyerd meg magadnak a kozvelemenyt is! Kerj segitseget a barataidtol, rokonaidtol, aposodtol, mert egyedul nem lehet ezt kibirni. Legyel gyorsabb a felesegednel, kulonben meg a vegen te leszel a gonosz. Ne kovesd el azt a hibat, hogy meghuzod magad, igenis allj ki az emberek ele a fajdalmaddal.


Az meg a tanacsom, h keruld a kesergo ferfi forumokat. Nem tesz jot az allokepessegednek ha egesz nap azt olvasod h remenytelen, veszett ugy, mindig a no nyer stb. Azokat a baratokat is keruld el, akik csak veszmadarkodni tudnak, de nincsenek kezzel foghato javaslataik.


Nem csak a gonosz birono, a meg gonoszabb torvenyek es a kormonfont ugyvedno miatt veszithet egy ferfi, hanem a sajat tetovazasa, a rossz tanacsok es az elore boritekolt kudarcba valo beletorodes miatt is. Ne hagyd, hogy elvegyek a harci kedvedet. A gyerekeidnek szukseguk van rad, nem zuhanhatsz az onsajnalat es a remenyvesztettseg mocsaraba. Kitartast kivanok az elotted allo feladathoz!


(Nagyon utalom a szcientologiat, de amugy minden vallast es lattam mar hogyan tesz ez tonkre embereket, innen a szenvedely.)

2017. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"ne csak ugyvedet fogadj, hanem nyerd meg magadnak a kozvelemenyt is!"


Ebben tényleg nagy igazság van!

Mikor váltam, igyekeztem csendben tenni, nem voltam sehol erőszakos, nem törekedtem arra hogy mások előtt bizonygassam az én álláspontomat.

Nos, az exem ennek ellentéte volt. Mindenütt kampányolt, igyekezett mindenütt lejáratni engem.

Szomorú tény hogy ez a jó stratégia. Mikor a gyámhivatalhoz bementem, ő már lerendezte ott a dolgokat. Mikor bemutatkoztam, úgy nézett rám a hivatalnok mint a véres rongyra. Persze nem is tudtam semmit elintézni.

Ő nagyobb hangú volt, az emberek pedig sajnos könnyen itélkeznek pusztán egy álláspont alapján is, nem érdekli őket a csendesebb véleménye, álláspontja.

2017. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam sokat, hogy kezdeményezzem-e én. Nem fogom, mert megígértem a gyerekeimnek, hogy én nem fogok a családot szétrombolni. Ez a fogadalom marad, a teher pedig az övé lesz. Mert egyszer megnőnek.

A kesergést nem szeretem. Itt is csak tanácsot, véleményt kérek, amik tényleg nagyon jók.

A közvéleményről: a családja épp emiatt nem áll szóba vele már egy éve (apja tavaly meghalt, anyja van és két testvére)

Egyetlen támogatója van, az egyház és az ottani tagok (vannak páran, akik onnan sem). Volt olyan, hogy nagyon szüksége volt rám (autó lerobban, stb), de nincs kihez forduljon. Tényleg egyedül van. Ez az ő döntése, az ő (kissé téves) magabiztossága pedig egyelőre eszköz. Csak hát mire rájön, hogy ez egy illúzió, addigra rengeteg visszafordíthatatlan romboláson leszünk túl. Erre is keresem a megoldást...

2017. szept. 12. 14:56
 27/34 anonim ***** válasza:

"Volt olyan, hogy nagyon szüksége volt rám (autó lerobban, stb), de nincs kihez forduljon."


Azt most nem egészen értem.

nem neked szól? Vagy nem segítesz neki?

Vagy már annyira elhidegültetek hogy dacból nem segítesz?

Azért menekült ebbe az egészbe mert nem támogatta senki? Vagy belekerült és eltaszított mindenkit maga mellől?

2017. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

nem neked szól? Vagy nem segítesz neki?

De, csak neke tud szólni, és én kivétel nélkül mindig segítek is.


Vagy már annyira elhidegültetek hogy dacból nem segítesz? Nincs dac bennem. Még. :-)


Azért menekült ebbe az egészbe mert nem támogatta senki? Vagy belekerült és eltaszított mindenkit maga mellől? Utóbbi.

2017. szept. 12. 15:04
 29/34 anonim ***** válasza:

Gondolom már túl vagytok ezen a dolgon, de azért megkérdem,

nem ültetted le őt? Nem vázoltad hogy TE mindenben mellette vagy? VALÓBAN mellette vagy? És nincs semmi szüksége ilyen ál-segítő agyelszívókra?


Fúúúú de ki tud nyílni a bicska a zsebemben az ilyen szervezetektől, emberektől!!!!! Akik osztják az észt tét nélkül, szédítik az embert, amikor nincsen semmi.

Aztán a gyakorlatban kiderül hogy amikor tényleg bajba kerül az ember, olyankor ezek az okosok nincsenek sehol! Elpárolognak, dolguk van, stb.

Jajjjj de gyűlölöm az ilyeneket!!!

Mint a volt párom "barátnői". Folyton oltották ellenem, olyan bölcs gondolatokkal nyomták teli a fejét hogy ihajj! Ő meg jól bekajálta. Szakítottunk mert ő jobbat érdemel!

Aztán mikor bajba került, az okos bölcs barátnők SEHOL nem voltak!!! Ki állt mellé? Na ki? Az a szar szemét én.


Az ilyen szerveződéseket is be kéne tiltani a francba

2017. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Nem fogom, mert megígértem a gyerekeimnek, hogy én nem fogok a családot szétrombolni."


Egyik baratnom meselte, h o negy evesen kihisztizte a szuleinel h ne valjanak el, 19 eves fejjel mar latja h megis jobb lett volna.

Ne haragudj a durvasagomert, de ki nem sz.rja mit akarnak a gyerekek? Ha rajtuk mulna kakaos csiga lenne a reggeli-ebed-vacsora. Nincs itt mar semmilyen csalad, amit szet lehetne rombolni, itt mar csak karmentes tortenhet.


Ez mondatod az ekes peldaja annak miert veszit sok ferfi. Elragadjak oket az erzelmeik es nem mernek cselekdni. Nem kioktatni akarlak, en mindig meghatodok azon h mekkora szive van az apaknak, csak konnyen ez lehet a vesztuk. Melyen egyutt erzek veled es megertem h nagyon nehez, kimelni akarod a gyerekeidet, sajnalod es felted oket, de nincs mas ut. :( Meg kell oket mentened ettol a szektatol.

2017. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!