Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ujraházasodhatok templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ujraházasodhatok templomban ha már egyszer elváltam?

Figyelt kérdés
Válás után templomi esküvöt lehet?
2008. okt. 21. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem!

Kivéve ha valami folytán nem kapsz erre engedélyt a püspöktől. Nekem a szomszédom egyszer már esküdött templomban, majd elvált, és nem tudom milyen indokkal, de valahogy megmagyarázta a helyi érseknek, vagy püspöknek ( nem is tudom melyik a magasabb rang), hogy ő nem tartotta azt házasságnak, de a mostanit igen, és csak akkor érzi komolynak, ha Isten is megáldja a kapcsolatot, így neki sikerült kétszer is templomban esküdni....de ez nagyon különleges eset volt!

2008. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Abban az esetben, ha az eloszor nem hazasodtal templomban.
2008. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha pl. református vagy, akkor igen.
2008. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2008. okt. 21. 15:41
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Akkor sem ha református vagy. Csak nagyon liberális ref. illetve protestáns lelkész adna össze.

DE a protestáns egyház sem fogadja el a válást, vagyis nem szentesíti azt újabb házassággal.

2008. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor, ha az egyház érvényteleníti az előző házasságot (már ha az előző templomi volt).
2008. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
95%
Csatlakozom az elöttem iróhoz.Meg akkor ha a volt férjed elhunyt.
2008. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válsaszokat, az utolsokat dijazom igazán most hivtam fel a plébániát bármi megoldhato azt mondták ,csak érvénytelenitik az elözö templomit. köszi
2008. okt. 21. 18:28
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem elég ellenszenves dolog kétszer templomi esküvőre gondolni...

És aztán elválsz a másodiktól is?

Csak olyan vállaljon templomi esküvőt, aki totálisan biztos benne, hogy nem akar elválni.

Ha meg már egyszer tévedtél, akkor nem kellene még egyszer templomban esküdni. Ez álszentség.

2008. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Altalaban amikor az ember osszehazasodik biztos nem gondol arra hogy el fog valni,en katolikus vagyok,nem akartam templomi eskuvot,de a volt anyosom nagyon ragaszkodott hozza es nem akartam vitat a dologbol mert kisvarosban laktak(a volt ferjem es csaladja),ugyebar ott minden kitudodik...Elvaltunk ot evre ra,a masodik ferjem reformatus es a reformatus templomban gond nelkul osszedtak volna de persze nem mentunk.A katolikusoknal en ugy tudom hogy csak a Papa beleegyezesevel esketnek meg egyszer ossze.Tehat levelet ir a pap neki stb.Ha mindenki csak azert nem valna el mert eskut tett hogy halalaig a masik mellett marad,akkor senki sem valna el csak azert?
2008. okt. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!