Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 év után, amiből 6 év együttl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 év után, amiből 6 év együttlakás különmegyünk. Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy még mindig szeretjük egymást, de az utóbbi 1-2 év már csak egymás nyúzásáról szólt, mindketten idegroncsok lettünk. Párterápia ideig-óráig segített, de túl sok sérelem van benne irányomban. Tegnap végül ő mondta ki, hogy vége, de én sem nagyon tiltakoztam. Akik voltak már ilyen helyzetben: hogy éltétek túl? Mit kezdtetek a rengeteg fennmaradó idővel? Nagyon sok közös programunk volt egészen a végéig, mivel sok közös hobbink volt. Minden rá emlékeztet, mindketten borzasztóan szenvedünk.

2018. jan. 31. 15:20
1 2
 11/11 exelant ***** válasza:
Rossz is, hogy el kell válnotok, de ha már ennyire nem működik a kapcsolatotok, meg kell lépnetek. Én is 15 év után tervezem ezt most tavasszal meglépni, de még lélekben én is készülök rá. Én is nagyon sokat kaptam a fejemre tavaly a férjemtől, anyósoméktól, de anyáméktól is. A férjem többször a fejemhez is vágta tavaly, hogy váljunk el, de mikor azt válaszoltam neki, hogy jó váljunk, de ha én nem tetszem ennyire neked, miért nem adod már be a válási papírokat, mindig az lett visszavágva, hogy te add be, mert te tudod jobban...ÉN honnan tudnám jobban??? Vagy azért akarja, hogy én adjam be a válási kérelmet, hogy ő lehessen az áldozat szerepében, annak ellenére, hogy ő és a családja szapul engem folyton??? Nem értem ezt az egészet. Most már azon vagyok, hogy jó, megteszem a kérésének megfelelő lépést, s válok én, csak legyünk már túl rajta. Valami nagyon kettétört bennem. Nagyon belefáradtam tavaly mindenbe. 15 együtt töltött évet nem könnyű magunk mögött hagyni, elhiszem, hogy ti is a válástól nagyon szenvedtek mindketten. Örök nyomot hagy. Utána új párt is sokszor nem könnyű találni, de sokan talán utána nem is vágynak új partnerre, vagy ha vágynak is, csak valami lazábbra, nem oly komolyra, mint ami a házasságukkal járt együtt, azzal a sok kötöttséggel. Gondold át, miben találnád meg az örömödet a hétköznapokban, ami kicsit leköti a figyelmedet. Teljesen az agyadból az elmúlt évek emlékei nem törölhetők ki, de ismered a mondást, ha becsukódik valahol egy ajtó, egy másik helyen egy másik ki fog nyílni. Igaz labilis, mert azt nem tudhatod ez mikor és merrefelé fog bekövetkezni. Lehetsz még boldog te is, ha ezt most nem is látod előre, hol és merre visz az utad egy újabb boldogság felé.
2018. febr. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!